Startuj z JG24.pl  
Praca Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Karkonosze domagają się powtórzenia... Dodano: 2018-08-19 Komentarzy: 20
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

PM2.5

19.09

ug/m3

PM10

24.84

ug/m3

O3

40.47

ug/m3

C6H6

0.49

ug/m3

CO

371.27

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 20-08-2018 o godzinie 01:10.
Ostatnie komentarze

- Biały:
Maciejowa sprawcą pucharowej niespodzianki
czas 2018.08.19 23:54

- kk:
Karkonosze domagają się powtórzenia meczu z Odrą
czas 2018.08.19 23:53

- Kibic:
Karkonosze domagają się powtórzenia meczu z Odrą
czas 2018.08.19 23:52

- vip:
"Kowal" porządził w Pieńsku
czas 2018.08.19 23:49

- Jędrek:
Karkonosze domagają się powtórzenia meczu z Odrą
czas 2018.08.19 23:45

Kursy walut
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.7784
euro euro 1 EUR 4.3061
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 3.7926
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.8043
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1674
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Wiosennie i kreatywnie u "Młodych Duchem"

"Twórca Gąski" Teatru Norwida, Wiosenny spacer do Złotego Widoku, Kwieciste malowanie spódnic, Tańce w Parku Norweskim z Agatą Szmigrodzką - to część z majowych spotkań, w których brali udział członkowie Klubu Seniora "Młodzi Duchem". Zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez Przystań Twórczą - Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze. Wstęp wolny.

Na "Spotkaniu przy okrągłym stoliku" Klubowicze gościli Piotra-Bogusława Jędrzejczaka, reżysera wspaniałego spektaklu "Gąska" w wykonaniu Teatru im. C.K. Norwida. Kierownik artystyczny jeleniogórskiego teatru opowiedział o swojej twórczości, zdradził kulisy powstawania humorystycznego przedstawienia "Gąska" oraz przybliżył plany artystyczne Teatru imienia Cypriana Kamila Norwida na kolejne sztuki. Po miłej i edukacyjnej rozmowie Piotra-Bogusława Jędrzejczaka z "Młodymi Duchem" wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.
Podczas kolejnego spotkania Aleksandra Iwko, członkini Klubu zaprowadziła seniorów do Michałowic, gdzie zobaczyli Złoty Widok - szczyt na krańcu Pogórza Karkonoskiego, z którego rozpościera się piękny widok na Wysoki Grzbiet z Wysokim Kamieniem, Szklarską Porębę i panoramę Karkonoszy. Uczestnicy wycieczki zobaczyli również Kociołki wietrzeniowe, czyli skałki z nietypowymi wyżłobieniami.

Cieplicka artystka-malarka Maria Maczkowska poprowadziła oryginalne warsztaty malowania spódnic w kwieciste wzory dla dzieci oraz seniorów z "Tańców w Kręgu". Wspaniałe kwiaty ozdobiły stroje międzypokoleniowej grupy z projektu "Młodzi Duchem w Akcji" - Aspetyt na życie. Członkowie Klubu pomagali przy malowaniu barwnych kwiatów farbami do tkanin i w ten sposób wsparli projekt "Młodzi Duchem w Akcji" - Apetyt na życie, realizowany z programu "Seniorzy w akcji" Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Międzypokoleniowe "Tańce w Kręgu" zagościły w Parku Norweskim. Klubowicze wraz z dziećmi pod okiem wspaniałej instruktorki Agaty Szmigrodzkiej zatańczyli w plenerze oryginalne tańce w kręgu z różnych stron świata. Spacerowicze dołączali się do gorących rytmów z Peru, czy też Anglii. Tancerze rozdali okolicznym mieszkańcom barwne kwiaty, do których dołączone były zaproszenia na czerwcową imprezę taneczną - finał projektu "Młodzi Duchem w Akcji" - Apetyt na życie, który odbędzie się 16 czerwca 2018r. o godz. 13.30 w Parku Zdrojowym. Wstęp wolny.

Spotkanie było również próbą przed finałem projektu "Młodzi Duchem w Akcji", który jest realizowany i finansowany z programu "Seniorzy w akcji" Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz dofinansowany przez Miasto Jelenia Góra.
Z kolei grupa "Śpiewów w Kręgu" uczyła się tekstu i jego artykulacji takich utworów, jak "Jadą wozy kolorowe" oraz "Wsiąść do pociągu" z repertuaru Maryli Rodowicz. Seniorzy wraz z Agatą Szmigrodzką ćwiczyli utwory z poprzednich spotkań oraz niespodziankę muzyczną na czerwcową imprezę taneczną "Magiczna moc Sobótki". Seniorzy ćwiczą też dykcję, artykulację oraz przeponę. Nasi "Młodzi Duchem" pragną w ten sposób zachęcić do śpiewów innych.

Spotkania Klubu Seniora "Młodzi Duchem" w czerwcu 2018r.:
- 06.06.2018 r. godz. 16.00 - Zdobywca Kilimandżaro Krzysztof Tęcza. Wstęp wolny.
O wyprawie na Afrykańską Koronę Ziemi, czyli Kilimandżaro oraz o trudach z nią związanych opowie Krzysztof Tęcza, podróżnik z regionu jeleniogórskiego, podczas "Spotkania przy okrągłym stoliku" z Klubem Seniora "Młodzi Duchem". Uczestnicy spotkania obejrzą filmy i zdjęcia z wejścia na tę najwyższą wolno stojącą górę na świecie, która wznosi się na 5900 m n.p.m. Siedziba Przystani Twórczej.

- 13.06.2018 r. o godz. 16.00 - Przygotowania do imprezy "Magiczna moc Sobótki". Wstęp wolny.
Członkowie Klubu Seniora "Młodzi Duchem" pomogą w przygotowaniu otwartej, tanecznej imprezy plenerowej "Magiczna moc Sobótki", zaplanowanej na 16 czerwca 2018r. przygotowując rekwizyty, rymowane wróżby, nazwy stoisk itp. Odbędzie się również próba czytania fragmentów "Pieśni świętojańskiej o Sobótce" Jana Kochanowskiego. Klubowicze wesprą w ten sposób międzypokoleniowy projekt "Młodzi Duchem w Akcji - Apetyt na życie". Siedziba Przystani Twórczej.

- 16.06.2018 r. (sobota) "Magiczna moc Sobótki" - Finał projektu "Młodzi Duchem w Akcji" - Apetyt na życie. Od godz. 13.30 do 15.00 w Parku Zdrojowym, o godz. 15.00 przejście do Parku Norweskiego (puszczanie wianków na stawie) do godz. 16.00. Wstęp wolny.
Tańce w kręgu dla wszystkich, warsztaty robienia wianków z krepiny (włoskiej bibuły) oraz z polnych kwiatów, czarodziejskie malowanie kwiatu paproci, wróżby, czytanie poezji świętojańskiej oraz wernisaż wystawy fotograficznej - to właśnie "Magiczna moc Sobótki". Zapraszamy na otwartą imprezę taneczną w Parku Zdrojowym i Norweskim, będącą finałem międzypokoleniowego projektu "Młodzi Duchem w Akcji" - Apetyt na życie.

Dzieci w wieku 6-14 wraz z seniorami (50+) z Klubu Seniora przygotowywali Tańce w Kręgu z całego świata, by zaprosić do wspólnego tańca małych i dużych jeleniogórzan oraz turystów. Zaplanowali tańce przeplatane wróżbami i czytaniem fragmentów "Pieśni świętojańskiej o Sobótce" Jana Kochanowskiego. Na stoiskach artystycznych będzie można wykonać wianki oraz namalować "zielaki", czyli kompozycje ziół. Tańce poprowadzi wspaniała artystka Agata Szmigrodzka, wróżyć z ziół będzie niezwykła cieplicka malarka, poetka Maria Maczkowska, warsztaty wyplatania wianków z polnych kwiatów poprowadzą również seniorzy z Klubu Seniora "Młodzi Duchem". Na koniec odbędzie się puszczanie wianków na wodzie w Parku Norweskim.

Podziel się z innymi:

| |

2018-06-06 15:52

Komentarze

Redakcja JG24.PL nie ponosi odpowiedzialności za komentarze i ich treści. Opinie w nich zawarte nie są opiniami redakcji, tylko osób które je piszą. Jeżeli którykolwiek z komentarzy narusza netykietę lub Twoje dobre imię, zawiadom nas o tym.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść:


Przybornik
MOS Jelenia Góra
Najczęściej czytane

› Zestaw par I kolejki li... czas 2018-08-06
komentarze komentarze: 29


› Zestaw par I kolejki IV... czas 2018-08-06
komentarze komentarze: 14


› Zestaw par I kolejki IV... czas 2018-08-06
komentarze komentarze: 2


› Zestaw par II kolejki l... czas 2018-08-13
komentarze komentarze: 30


› Zestaw par II kolejki I... czas 2018-08-06
komentarze komentarze: 0