184.58

106.70

9.74

6.75

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-26 o godzinie 20:00.

Lotnik rozczarował po raz kolejny

Po raz kolejny piłkarze Lotnika Jeżów Sudecki zawiedli swoich kibiców. Podopieczni trenera Artura Milewskiego przegrali na własnym boisku z Piastem Wykroty 1-2 i marzenia o awansie do IV ligi dolnośląskiej muszą odłożyć przynajmniej na następny sezon.
Mecz z Piastem potwierdził główny grzech jeżowian z rundy wiosennej, czyli nieskuteczność. Niebiesko - biali mają olbrzymie problemy ze zdobywaniem goli, bo w 10 tegorocznych meczach uzbierali zaledwie 11 bramek. Ostatnią z nich w pierwszej połowie meczu z Piastem, a zdobył ją Michał Piwiński, który ograł dwóch rywali i posłał piłkę do sieci. Po zmianie stron Lotnik kontrolował mecz, tak się przynajmniej wydawało. Niestety dla gospodarzy w 69-ej minucie fatalny błąd popełnił Adrian Jarosz, który przepuścił piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego przez Grzegorza Romana. Ta uderzyła w słupek i wpadła do bramki. Lotnik mógł szybko odrobić straty, ale w niezrozumiały sposób Igor Szwagrzyk z najbliższej odległości nie potrafił skierować piłki w pole prostokąta 7m x 2m. Zemściło się to na miejscowych w 81-ej minucie, gdy Dominik Szydlarski w zamieszaniu podbramkowym pokonał Jarosza. Goście nie mieli większych problemów z dowiezieniem korzystnego rezultatu do ostatniego gwizdka sędziego. Piast nadal zachowuje szanse awansu, jednak droga do niego jest więcej niż daleka, bo strata pięciu punktów do GKS-u Warty Bolesławieckiej wydaje się być pokaźnym dystansem na pięć kolejek przed końcem. Po drodze jest jeszcze BKS Bolesławiec, do którego Piastowi brakuje trzech oczek.

LOTNIK JEŻÓW SUDECKI - PIAST WYKROTY 1-2 (0-0)

Bramki: 1-0 Piwiński 34', 1-1 Roman 69', 1-2 Szydlarski 81.
Żółte kartki: Białkowski, Wersocki oraz Roman.
Sędziowali: Tomasz Kasiński jako główny oraz Dariusz Turek i Ryszard Juszkiewicz.
Widzów: 150.

LOTNIK: Jarosz - Wersocki, Białkowski (75' Pelowski), Szwagrzyk, Suchanecki, Niemirski (80' Masel), Kierlik, Kieć, Górski (60' Wyka), Ziomek, Piwiński.
PIAST: Purta - Gola, Staniów, B. Milutinović, Szydlarski, Ziółkowski (83' Paralusz), Mielnik, Krawczyk, Drozd, Roman, Silva (58' M. Milutinović).

2018-05-22 23:32