158.59

46.44

20.53

10.90

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-09 o godzinie 22:00.

I kolejka MOS Basket Ligi

W niedzielny wieczór rozpoczęła swoje rozgrywki Jeleniogórska MOS Liga Koszykówki. W tym roku walka o prymat zapowiada się niezwykle ciekawie pomimo, iż w szranki stanęło zaledwie 7 ekip. Ilość poszła w jakość, bo każdy z zespołów biorących udział w tegorocznych zmaganiach ma ciekawy skład i stać go na dobrą grę.
Pierwszą kolejkę MOS Basket Ligi zainaugurowali koszykarze Kita Squad i Kolegium Karkonoskiego. Górą w tej konfrontacji byli studenci wyraźnie zwyciężając 27 punktami. W ich barwach brylowali Grzegorz Rachmiel i Kamil Abramowicz do spółki zdobywając blisko połowę punktów.
Drugie starcie to pojedynek Aresztu Śledczego z Akademią Ekonomiczną. Po I kwarcie zapachniało sensacją, gdyż studenci z AE remisowali z obrońcami tytułu, grając twardo i konsekwentnie zdobywając punkty. Ich nadzieję na dobry wynik zostały, jednak szybko rozwiane jeszcze przed przerwą, a wynik II ćwiartki 29-5 dla AŚ mówi sam za siebie. Ostatecznie mecz ten wygrał Areszt 73-43.
Na koniec pozostali w hali przy Sudeckiej kibice i zawodnicy innych zespołów mieli przyjemność oglądać najlepsze widowisko tego dnia, jakie stworzyli koszykarze Siedlęcina i Orange Tesco. W zeszłym sezonie faworytem byliby panowie z Orange, jednak na obecne rozgrywki Siedlęcin zmontował całkiem niezłą pakę i może być czarnym koniem rozgrywek. W meczu z Orange siedlęcinianie wygrali zaledwie czterema punktami, jednak wynik jest nieco mylący gdyż przez prawie cały mecz Siedlęcin kontrolował grę, a niska różnica punktów jest zasługą doskonałej końcówki Orange, której okrasą była seria trzech "trójek" w ciągu minuty w wykonaniu Jacka Ziobro!

ARESZT ŚLEDCZY - AKADEMIA EKONOMICZNA 73-43 (16-16, 29-5, 16-9, 12-13)

AŚ: Witka - 2, Łoźnicki - 4, Kowalski - 10, Herezo - 4, Wajdowicz - 3, Góra - 9, Adamczyk - 17, Czekański - 14, Połubiński - 10.
AE: Tomasik - 9, Kołodziej - 18, Sponaski - 2, Bazowski - 7, Bogacz - 7.

KITA SQUAD - KOLEGIUM KARKONOSKIE 40-67 (7-16, 9-16, 13-18, 11-17)

KS: Tokarewicz - 11, Grygorcewicz - 4, Kiciński - 16, Dźwilewski - 9.
KK: Pielech - 12, Dziasek - 2, Rachmiel - 16, Abramowicz - 14, Litwin - 7, Kaczmarek - 7, Habratowski - 7.

ORANGE TESCO - SIEDLĘCIN 57-61 (11-16, 13-12, 10-15, 23-18)

OT: Suchecki - 7, Walaszek - 15, Kaszewski - 8, Rybkiewicz - 4, Ziobro - 20, Szykiel - 3.
SIEDLĘCIN: Cyniak - 2, Doliński - 2, Piekarski - 2, Milancej - 2, Niesobski - 24, Jóźwicki - 9, Jaszczur - 19, Markowicz - 4.