241.27

50.87

31.38

25.67

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-24 o godzinie 09:00.

Sezon bez zwycięstwa zakończony

0-2 przegrały rywalizację z Olimpią Wodzisław Śląski koszykarki Karkonoszy Jelenia Góra i spadły z I ligi. Porażki w fazie play out powiększyły czarną serię naszych dziewcząt do 22 przegranych z rzędu i sprawiły, że Karkonosze zakończyły sezon nie zaznając smaku zwycięstwa nawet w jednym spotkaniu.
Przeciwko wodzisławiankom jeleniogórski zespół poprowadził trener Andrzej Radziwanowski, który zastąpił hospitalizowanego Jerzego Gadzimskiego (życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!). Do przerwy jego podopieczne nie potrafiły skutecznie stawić oporu przyjezdnym. Lepiej było w drugiej połowie. W trzeciej kwarcie Karkonosze zdołały nawet wygrać 13-12, ostatnią ćwiartkę zremisowały 15-15. Bardzo dobre spotkanie w naszych szeregach rozegrała Celina Kwietoń, autorka 19 pkt. Niemal połowę z nich zdobyła rzutami za trzy pkt. Pozostałym zawodniczkom również nie można było odmówić ambicji, jednak jak się okazało było to za mało na przedostatnią drużynę grupy B I ligi.
W kuluarach mówi się, że pomimo sportowego spadku Karkonosze nadal będą grać w I lidze, bowiem zarząd kluby rozważa wykupienie dzikiej karty. Ta ma kosztować zaledwie 7 tys. zł.

MKS MOS KARKONOSZE JELENIA GÓRA - OLIMPIA WODZISŁAW ŚLĄSKI 54-69 (15-22, 11-20, 13-12, 15-15)

KARKONOSZE: Kwietoń - 19, Rola - 14, Wierzbicka - 4, Michniewicz, Kryszpin - 3, Lewandowska, Feja - 10, Mączka - 4, Rybkiewicz, Czechowicz.
OLIMPIA: Lamczyk, Kocon - 7, Majka - 16, Najduch, Mach - 6, Klimowska - 7, Canert - 4, Rutkowska - 18, Pawlik - 1, Jasiulewicz - 10.

2018-03-17 20:19