Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie małe

23.59°C 1021 hPa 58%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Usługi:
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- Mechanik Samochodowy (2026.06.19)
Sprzedam:
- Szafka biały lakier z dodatkiem szarego (2026.06.18)
Różne:
- Zakupy na telefon (2026.06.17)
Dam pracę:
- Dam prace pomoc w pracach ogród/budowa795 (2026.06.16)
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2026-06-23)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.7554
euro euro 1 EUR 4.2842
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.6371
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9646
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.177
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Biegacze dla WOŚP: ponad 16 tysięcy! Bieg tylko dla Kobiet - rekord frekwencji.

- Dla takich chwil warto żyć! - mówili uradowani uczestnicy niedzielnego Biegu dla Wiekiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jakuszycach. Przebiegli na nartach w doskonałej formie siedem kilometrów w najpiękniejszym dniu sezonu... Nad Górami Izerskimi jeszcze nigdy tej zimy tak pięknie nie świeciło słońce. Dla WOŚP zebrano 16 376 zł 54 gr.
Nie było wyników, nagród, klasyfikacji ani opłaty startowej. Były datki (co najmniej 30 zł) do puszki WOŚP, pięć stopni mrozu i trzystu pięciu uczestników z całej Polski. Kto chciał, gnał jak strzała od startu do mety na Polanie Jakuszyckiej przez Dolny i Górny Dukt. Inni spacerowali.

- Pobiegłem spokojnie, a teraz czekam na córkę, która zapisała się na Bieg Piastów na pięćdziesiąt kilometrów. Trzeba więc sporo pobiegać! - opowiadał na mecie Wiesław Dul.
- Wszystko jak najbardziej w porządku! - oceniała sytuację na trasie Kinga Dziadkowiec-Michoń, finiszująca w towarzystwie swojego taty.
Na miano bohaterów dnia zasłużyli także bez wątpienia wspaniali wolontariusze z Piechowic, którzy po raz kolejny włączyli się do akcji społecznej Stowarzyszenia Bieg Piastów. Renata Szwinta i Martyna Szwinta, Magda Kerbua, Joanna Wąsiecka i Ewelina Czyż przygotowały stoisko pełne pyszności własnej roboty, głównie wypieków.
Służyły jako fanty w loterii,w której każdy los wygrywał, a dochód przeznaczony został dla WOŚP.

Licytowano także, m. in., pamiątki od sportowców oraz przejażdżki ratrakiem i skuterem.

- Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak znakomitego wyniku, w szczególności zawodnikom, wolontariuszom i sponsorowi - mówią organizatorzy ze Stowarzyszenia Bieg Piastów.
Specjalne podziękowanie dla wolontariuszy z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach oraz z ZHP w Jeleniej Górze.

Bieg tylko dla Kobiet - rekord frekwencji!
Jedne się ścigały, inne cieszyły się, że dotarły do mety... Narciarski Bieg tylko dla Kobiet w Jakuszycach był rekordowy pod względem frekwencji, znakomity dzięki świetnej pogodzie i emocjonujący, jeśli chodzi o rywalizację o najlepsze miejsca. Wygrała Joanna Bronisz, drugie miejsce zajęła Anna Gałek, a trzecie Monika Judka.
Bieg rozegrano w sobotę, 13 stycznia, na trasach biegowych Biegu Piastów w Jakuszycach. Pobiegło 150 kobiet, czyli o 36 więcej, niż przed rokiem. Dla wielu pań był to pierwszy start w życiu. Jak dla Justyny Skorupskiej i Moniki Stelmach, które uśmiechnięte od ucha do ucha, wystrojone w efektowne spódniczki, zameldowały się na mecie po 50 minutach biegu. - To nasz drugi raz na biegówkach! - opowiadały.
Ponad połowę krócej biegła 22-letnia zwyciężczyni Joanna Bronisz. Wygrała ze sporą przewagą, wypracowaną na końcówce, bo Anna Gałek długo dzielnie dotrzymywała jej kroku. Tuż za nimi finiszowała Monika Judka - po raz kolejny w ścisłej czołówce jakuszyckich zawodów.
Panie pokazały wielką ambicję i wysokie umiejętności także na kolejnych pozycjach. Rewelacyjna Ewa Szmel rywalizowała dzielnie z dwoma Czeszkami - z jedną wygrała, drugiej nie dała rady, ale w swojej kategorii wiekowej sześćdziesięciolatek oczywiście nie miała sobie równych, a wśród wszystkich rywalek była siódma.
- Było świetnie! - komentowała Anna Stępień-Kuchnia. - Turyści nie przeszkadzali na Dolnym Dukcie, jak rok temu.
- U nas w Szczecinie nie ma śniegu, a trzeba się przecież rozjeździć przed Biegiem Piastów. Sprawdzić narty, ubranie... - mówiła mistrzyni świata lekarzy w bieganiu Michalina Przyłuska.
Organizatorem Biegu tylko dla Kobiet było Stowarzyszenie Bieg Piastów.

Podziel się z innymi:

2018-01-15 10:24

zobacz galerię
Przybornik
Najczęściej czytane

› Pamięć Kolejowych Pokoleń - ... czas 2026-06-18
komentarze komentarze: 11


› Słowa, które ranią. Międzyna... czas 2026-06-19
komentarze komentarze: 8


› Wyniki i tabela po 30. ... czas 2026-06-13
komentarze komentarze: 18


› Jelenia Góra: dzieci uczył... czas 2026-06-14
komentarze komentarze: 5


› Szklarska Poręba: dotacje... czas 2026-06-15
komentarze komentarze: 9