132.26

83.78

14.14

7.66

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-10 o godzinie 21:00.

Sudety inkasują komplet punktów w Zabrzu

Trzy zwycięstwa w ciągu tygodnia, takim dorobkiem mogą pochwalić się koszykarze Sudetów Jelenia Góra! Po pokonaniu we własnej hali Polonii Leszno i AZS-u Opole, tym razem jeleniogórzanie zwyciężyli na wyjeździe MKKS Zabrze 84-67!
Co tu dużo kryć, przed meczem podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza nie byli faworytem tej konfrontacji, gdyż zabrzanie to zespół czołówki, ponadto przemawiał za nimi handicap własnej hali. Jak się okazało obca hala nie była problemem dla naszych koszykarzy, którzy już w pierwszej kwarcie zdemolowali miejscowych 23-9! Druga ćwiartka to pogoń za wynikiem gospodarzy, którzy nadrobili do Sudetów 9 punktów, jednak było to wszystko na co ich było stać w tym meczu. Po przerwie jeleniogórzanie szybko odskoczyli MKKS-owi, a w ostatniej kwarcie spokojnie kontrolowali przebieg meczu, pilnując wysokiej przewagi.
Dzięki sobotniej wygranej zespół trenera Taraszkiewicza wskoczył na trzecią pozycję w ligowej tabeli. Koszykarze z Sudeckiej kończą rok z 7 zwycięstwami w 11 meczach. Bilans ten nie jest zły, jednak mogło być lepiej. Szkoda szczególnie porażki w Legnicy z Olimpią i z rezerwami Śląska we własnej hali. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku Sudety powetują sobie te straty z nawiązką!

MKKS Zabrze - Sudety JG 66-84 (9-23, 23-14, 20-30, 14-17)

Sudety: Miłoń - 27, Wilas - 22, Matczak - 14, Samiec - 10, Wilusz - 5, Kozyra - 4, Olszewski - 2.

2006-12-17 23:59