141.02

23.00

16.69

12.96

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-10 o godzinie 04:00.

Sudety zwyciężają Polonię Leszno

Sudety Jelenia Góra pokonały dziś na własnym terenie Polonię Leszno 81:73. Wygrana nie przyszła jednak łatwo.
Spotkanie rozpoczęło się od celnego trafienia Tomasza Wilasa. Chwilę później świetna akcja Krzysztofa Samca i Jarosław Wilusz podwyższył wynik na 4:2. Lesznianie skutecznie kontratakowali. Pod koniec pierwszej kwarty znakomicie spisywali się J. Wilusz i Maciej Miłoń. Szczególnie ten drugi imponował zdobyczami punktowymi.

W drugiej części na parkiecie pojawili się Piotr Kozyra, Grzegorz Rachmiel i Bartłomiej Kiciński. Popularny "Kita" oprócz debiutu zaliczył również swoje pierwsze punkty w sezonie. Gra Kozyry i Rachmiela ożywiła akcje jeleniogórzan. Goście nie pozostawali dłużni. Ich gra zaczęła się bardziej układać. Wykorzystując kilka błędów gospodarzy, zniwelowali stratę z pierwszej kwarty, przegrywając drugą minimalnie 21:23.

Trzecia była znakomitą partią w wykonaniu K. Samca. Koszykarz Sudetów, zdobył 10 z 15 punktów dla naszego zespołu w tej części gry. Polonia rzucała skuteczniej, odpierając ataki miejscowych. Dobra postawa Mateusza Skrzypczaka i Michała Jasińskiego dała prowadzenie Leszczynianinom 15:14.

W ostatniej części Sudety, mające wciąż przewagę 11 punktów z dwóch pierwszych kwart, musiały grać bardziej zachowawczo. Z powodu piątego przewinienia, w trzeciej ćwiartce, boisko musiał opuścić Matczak. Natomiast aż 4 naszych zawodników miało już na swoim koncie po 4 błędy. Zachowawcza gra odbiła się na wyniku. Jeleniogórzanie przegrali i tę partię. Na szczęście w całym meczu uratowali 2 punkty, pokonując Polonię Leszno 81:73.

Już w najbliższą środę (13.12) o godz. 18.00 w hali przy ul. Sudeckiej odbędzie się powtórka meczu z AZS-em Opole. Być może czekają nas takie emocje jak w pierwotnie rozegranym pojedynku. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy, do kibicowania.
Sudety Jelenia Góra - Polonia 1912 Leszno 81:73 (24:13; 23:21; 14:15; 20:24)