301.22

99.49

5.24

2.54

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-03-29 o godzinie 11:00.

Kwiecień obfitował w siatkarskie imprezy

W kwietniu w hali ZST "MECHANIK" odbyło się aż 3 imprezy siatkarskie a mianowicie Międzynarodowy Turniej Siatkówki Dziewcząt, Wiosenny Turniej Siatkówki Chłopców oraz Turniej Mini Siatkówki dla dzieci ze szkół podstawowych.

W Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Dziewcząt brało udział 6 zespołów min. gospodarze IKS JG 1, IKS JG 2, TJ Biżuterie Jablonec, UKS Amator Marciszów oraz Karkonoska Akademia Siatkówki (KAS) z Kowary i Karpacza. Turniej grano systemem każdy z każdym po 2 sety i do 25 punktów każdy z różnicą 2 pkt.

Mecze w tym turnieju przebiegały bardzo różnie, jednak wiele setów kończyło się na przewagi lub z różnicą 3 punktów, które kończyły mecze z wynikiem 2:0. Jednakże najbardziej zacięty okazał się ostatni mecz turnieju pomiędzy drużynami IKS JG 2 a TJ Biżuterie Jablonce, który zakończył się 2:0 dla IKS-u a ostatnim secie zaś wynikiem 29:27. Końcowa kwalifikacja turnieju to:

1 miejsce IKS JELENIA GÓRA 2 - 10 pkt.
2 miejsce TJ Biżuterie Jablonec - 8 pkt.
3 miejsce UKS Amator Marciszów - 6 pkt.
4 miejsce IKS JELENIA GÓRA 1 - 3 pkt. (- 43pkt.)
5 miejsce KAS Karpacz - 3 pkt. (- 59pkt.)
6 miejsce KAS Kowary - 0 pkt.

Jako organizator dziękujemy dziewczętom za udział w turnieju oraz walę o każdą piłkę. Natomiast dla naszego klubu był to bardzo udany turniej, ponieważ dzięki przyjazdowi drużyny z Czech, udało się nawiązać współpracę między naszymi klubami. Pozwoli to na wspólne granie naszych drużyn w turniejach w Czechach czy to w Polsce.

Do wiosennego Turnieju Siatkówki Chłopców zgłosiło się 4 drużyny a mianowicie IKS JELENIA GÓRA, Dream Team oraz drużyny z Miłkowa i Świerzawa. W turnieju tym grano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów a kilka meczy zakończyło się wynikiem po 2:1 więc były to wyrównane mecze. Końcowa kwalifikacja turnieju to:

1 miejsce IKS JELENIA GÓRA ( 6 pkt. )
2 miejsce Dream Team ( 5 pkt. )
3 miejsce Miłków ( 3 pkt. )
4 miejsce Świerzawa ( 0 pkt. )

Do Turnieju Mini Siatkówki zostało zgłoszonych 8 zespołów, które grały systemem każdy z każdym po jednym secie a każdy z nich do 21 punktów z przewagą 2 pkt. Turniej przebiegał bardzo różnie, wiele meczy kończyło się dużą różnicą punktów jedna wiele z nich kończyło się z przewagą tylko 2 punktów. Wskazuje to że poziom gry między drużynami wyrównywał się z każdym rozegranym setem. końcowa kwalifikacja turnieju to:

1 miejsce Sznukowski, Lupa, Domagała.
2 miejsce Dul, Kumański, Stasiak.
3 miejsce Łyczko Hubert, Wojas Michał, Viktor Raiński (IKS JG)
4 miejsce Grzywińska, Graff,
5 miejsce Maruszczyk, Witke, Formicki,
6 miejsce Filipowicz Piotr, Szewczyk Maciek, Kaszewski Miłosz (IKS JG)
7 miejsce Denis, Bortusz, Szymczyk,
8 miejsce Pyrzeńska, Pichnar.

Organizator gratuluje wszystkim drużynom dobrej gry i dziękuje za sportowe spędzenie czasu. Jednocześnie zapraszamy także do udziału w zajęciach treningowych oraz nadchodzących imprezach tj:

Mistrzostwa Jeleniej Góry w Siatkarskich Dwójkach - maj + czerwiec 2017,
Igrzyska Siatkarskie Przedszkolaka o Puchar Naczelnika Oświaty - 04 czerwiec 2017