155.37

17.05

20.74

17.04

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-10 o godzinie 06:00.

Cukierki znokautowały Akademiczki

Zapewne mało kto przewidział wynik środowej (6.12.) konfrontacji Sure Shot Cup (Puchar Polski) pomiędzy AZS Kolegium Karkonoskie a Cukierkami Odrą Brzeg. Brak Amerykanek osłabił mocno grę jeleniogórzanek, które uległy rywalkom aż 42:91.
Od początku spotkania znakomitą partię rozgrywała Amerykanka Kimberly Williams, nowy nabytek Cukierków. W atakach wspierała ją Anna Marczewska, która pomimo urazu i gry z maską na twarzy, dawała z siebie wszystko. Wśród przyjezdnych na parkiecie można było również oglądać dwie zawodnkiczki, które mają za sobą występy w barwach Kolegium: Małgorzata Babicka i Izabela Bogdan. W zespole AZS-u dało się odczuć brak zawodniczek zza oceanu. Mimo walecznej postawy, jeleniogórzanki nie potrafiły sprostać lepszym tego dnia Cukierkom. Po pierwszej kwarcie akademiczki przegrywały 10 punktami.
Druga część przywróciła wiarę w korzystniejszy wynik licznie zgromadzonej, przy ul. Sudeckiej, publiczności. Jednak wciąż brakowało skuteczności i zbiórek. Wyrównana partia zakończyła się minimalną porażką AZS-u 21:22.
Niestety po przerwie koszykarki z Brzegu Dolnego zaczęły nokautować gospodynie. Na każdą zdobycz punktową jeleniogórzanek, Cukierki odpowiadały kilkoma efektownymi i co najważniejsze efektywnymi trafieniami. Po 6 minutach trzeciej kwarty, dziewiąta drużyna Ford Germaz Ekstraklasy miała już przewagę 23 punktów!
Czwarta nie zmieniła obrazu gry. Akademiczki nie radziły sobie, pomimo wielkich chęci. Gra AZS-u w dużej mierze opiera się na zawodniczkach ze Stanów Zjednoczonych, co można zauważyć w końcowym rezultacie z Cukierkami.

W najbliższą sobotę w 11 kolejce FGE, AZS wybiera się do Łodzi na spotkanie z tamtejszym ŁKS-em Siemens AGD o godzinie 17.30. Miejmy nadzieję, że z Amerykankami w składzie, jeleniogórzanki bez problemów pokonają rywalki i przywiozą 2 cenne punkty do stolicy Karkonoszy.

AZS Kolegium Karkonoskie - Cukierki Odra Brzeg 42:91 (9:19, 21:22, 10:27, 2:23)