Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

CO

140.04

mg/m3

O3

122.10

ug/m3

PM10

13.57

ug/m3

PM2.5

8.17

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-21 o godzinie 15:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie duże

23.78°C 970 hPa 40%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze

- Do @ 31.60.79.*:
Łomnica postraszyła Piasta
czas 2024.05.21 14:26

- Obserwator:
Łomnica postraszyła Piasta
czas 2024.05.21 14:13

- Antoni:
Wyniki i tabele po 18. kolejce B klasy
czas 2024.05.21 13:20

- Orzeł:
Łomnica postraszyła Piasta
czas 2024.05.21 11:34

- Kibic do wyżej:
Wyniki i tabela po 30. kolejce 4. ligi dolnośląskiej...
czas 2024.05.21 11:29

Kursy walut (akt. 2024-05-21)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.9175
euro euro 1 EUR 4.2572
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.3052
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9798
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1724
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Przedstawiamy gwiazdy III edycji Gitaromanii

Już w najbliższy czwartek w Karpaczu rozpocznie się III edycja Festiwalu Gitaromania. Organizatorzy przygotowali kilka konkursów dal muzyków, które odbędą się w ciągu czterech dni.
W konkursach wchodzących w skład Gitaromanii weźmie udział 26 młodych gitarzystów z Polski (m.in. z Krakowa, Suwałk, Zielonej Góry, Ostrowa Wlkp, Oleśnicy i Wrocławia) oraz Czech. Podzieleni będą na dwie grupy wiekowe: do lat 12 i do lat 18. Grand Prix konkursu to zaszczytny tytuł WIELKIEGO GITAROMANIAKA i zaproszenie na kolejna edycje festiwalu w charakterze wykonawcy oraz recital w
Jeleniogórskim Centrum Kultury.
Po raz pierwszy w historii polskiej (a prawdopodobnie i światowej) gitarystyki zostanie rozegrany konkurs dla nauczycieli. "8 Wspanialych" walczy o tytuł SUPERGOGA i zaproszenie na kolejną edycję w charakterze jurora. Konkurs dla nauczycieli oceniać będą uczniowie (uczestnicy konkursu głównego). Ponadto uczestników festiwalu czekają lekcje pokazowe i wykład w wykonaniu wybitnych gitarzystów-pedagogów.

GWIAZDY FESTIWALU



Pablo Garibay

Urodzony w Meksyku, jeden z najwybitniejszych gitarzystów klasycznych młodego pokolenia. Naukę gry na gitarze rozpoczął w roku 1993 pod kierunkiem prof. Ivana Risqueza w Mexico City. Kontynuował ją na Uniwersytecie UNAM u prof. Juana Carlosa Laguny. Uczestniczył w lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez Davida Russella, Manuela Barrueco, Pepe Romero, Roberto Aussela czy Sergio Assada. Jest laureatem kilkunastu prestiżowych nagród na konkursach gitarowych w Meksyku, Hiszpanii, Francji, USA czy Włoszech. W roku 2003 odebrał z rąk prezydenta Meksyku Narodową Nagrodę Młodzieży. Gościł z recitalami w Meksyku, Hiszpanii, Francji, Beldii, Niemczech, Rumunii, na Litwie oraz w Polsce na festiwalu “Gitariada" w Kłodzku. Jako solista występował z: Orkiestrą Symfoniczną Mexico City, południowoafrykańską orkiestrą kameralną czy Buffalo Philharmonic Orchestra. Obecnie jest studentem studiów podyplomowych w Hochschule fur Musik w Weimarze, gdzie kształci sie pod kierunkiem wybitnego gitarzysty i pedagoga prof. Thomasa Müllera-Peringa.

Michał Bąk

Urodził się w 1986 r. w Trzebnicy. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku lat siedmiu pod kierunkiem wybitnego wrocławskiego pedagoga Marka Zielińskiego. Obecnie, u tego samego profesora, studiuje na II roku Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Pomimo młodego wieku z powodzeniem wykonuje trudną i różnorodną literaturę gitarową. W repertuarze solowym posiada utwory takich mistrzów jak J .S. Bach, D. Aguado, M. Giuliani, A. Piazzolla, A.C. Jobim, G. Gilberto, J. Pass, J. Zawinul, L. Brouwer, a także młodego, obiecującego kompozytora - Marka Pasiecznego. Jest laureatem kilkunastu krajowych i zagranicznych konkursów gitarowych m.in. w Sanoku, Krynicy Górskiej, Kielcach, Rewalu, Velbert (Niemcy). Był również finalistą Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Tychach (2004), a ostatni sukces to Grand Prix na I Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Olsztynie. Jest wielokrotnym stypendystą Ministra Kultury, Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Gościł z recitalami w wielu miastach Polski oraz w Austrii i Szkocji.

Waldemar Gromolak

Wirtuoz gitary klasycznej, uznany i wysoko ceniony solista i kameralista - jest absolwentem Hochschule fur Musik w Kolonii w klasie światowej sławy gitarzystów prof. Huberta Kappela i prof. Roberto Aussela. Kształcił się również u wybitnego polskiego pedagoga - Marka Zielińskiego, a jego pierwsza nauczycielką była Danuta Pietrzak. Zwyciężał w wielu renomowanych konkursach gitarowych, m.in. w Kolonii, Weimarze, Volos, Krakowie. Występował jako solista z wieloma orkiestrami symfonicznymi w Polsce. Jest pierwszym polskim gitarzysta, który nagrał na płycie kompaktowej najsłynniejsze koncerty gitarowe Joaquina Rodrigo. Jedna z jego płyt jest także pierwszym polskim nagraniem z muzyką gitarową, które zostało nominowane do prestiżowej nagrody muzycznej FRYDERYK. Jako kameralista występuje z wybitnymi polskimi muzykami: Jadwigą Kotnowską (flet) czy Adamem Klockiem (wiolonczela). Potwierdzeniem jego klasy są recitale wykonywane na renomowanych festiwalach w Iserlohn i Kolonii - Niemcy, Esztergom - Węgry, Mikulovie - Czechy, Volos - Grecja, Łańcucie, Tychach, Krakowie. Był stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, a w roku 1998 otrzymał Nagrodę Oleśnicy za muzyczną promocję miasta.
Jest także cenionym pedagogiem. Na co dzień jest nauczycielem w PSM II st i wykładowcą AM we Wrocławiu.

Szymon Blaszyński

Urodził się w 1973 roku w Nysie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku lat sześciu. Uczęszczał do Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie, ucząc się pod kierunkiem mgr Bogusławy Kos. W 1997 roku ukończył z wynikiem bardzo dobrym Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. Jerzego Sterczyńskiego. Swoje pianistyczne umiejętności doskonalił w klasie kameralistyki prof. Barbary Halskiej. Uczestniczył w kursach prowadzonych przez prof. Reginę Smendziankę oraz prof. Alicję Faryniarz. Występował wielokrotnie w kraju i za granicą. W 1996 r. brał udział w koncercie "Per Painoforte w hołdzie Warszawie" organizowanym przez firmę Yamaha oraz w cyklu koncertów poświęconych twórczości Ignacego Jana Paderewskiego, wykonując z orkiestrą w Warszawie i Białymstoku Fantazję Polską op.19. Występował również na XXI Festiwalu Muzyczne Święto Kwitnącej Azalii, Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Słubicach, IX Kłodzkich Impresjach Gitarowych "Gitariada 2006" oraz dwukrotnie w Lądeckim Lecie Muzycznym. Jako pianista akompaniator specjalizuje się w literaturze wokalnej. Jest laureatem wielu wyróżnień dla akompaniatorów (m. in. Stalowa Wola, Olsztyn). Prowadzi równolegle ożywioną działalność pedagogiczną. Od 2004 roku jest dyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Jerzego Hellera w Głuchołazach a od 2005 roku, pełni funkcję kierownika Międzynarodowych Kursów Muzycznych w Głuchołazach odbywających się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PK, materiały organizatora

Podziel się z innymi:

2006-12-03 23:58

zobacz galerię
Przybornik
Najczęściej czytane

› Wyniki i tabele po 22. ... czas 2024-05-04
komentarze komentarze: 125


› Wyniki i tabele po 24. ... czas 2024-05-18
komentarze komentarze: 121


› Wyniki i tabela po 24. ... czas 2024-05-04
komentarze komentarze: 84


› Zestaw par 24. kolejki ... czas 2024-05-13
komentarze komentarze: 90


› Zestaw par 23. kolejki ... czas 2024-05-07
komentarze komentarze: 75