120.06

124.14

14.75

8.58

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-10 o godzinie 15:00.

korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1723

Koszykarki AZS Kolegium Karkonoskie nie zwalniają tempa!

Trwa znakomita seria koszykarek AZS Kolegium Karkonoskie. Tym razem podopieczne Rafała Sroki po emocjonującym spotkaniu pokonały AZS INEA Poznań 70:69. Wygrana dała jeleniogórzankom awans na trzecie miejsce w tabeli.
Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli i trudno przed meczem było wskazać zdecydowanego faworyta. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły miejscowe 3:0, a po kilku chwilach zwiększyły dystans do 4 oczek (7:3). Przyjezdne szybko opanowały jednak nerwy i dzięki dobrej grze na tablicach oraz skutecznie egzekwowanych rzutach wolnych prowadziły po pierwszej kwarcie 20:16. W drugiej ćwiartce obie ekipy walczyły o każdą piłkę. Przyjezdne bardzo często nie potrafiły znaleźć drogi do kosza rywalek, a te z kolei zdobywały punkty z niemal każdej pozycji i tą część wygrały 22:13, prowadząc do przerwy 38:33.
Druga połowa to nieustanna pogoń jeleniogórzanek za miejscowymi. Poznanianki cały czas nieznacznie prowadziły, a walka trwała kosz za kosz. W końcówce czwartej kwarty nastąpił przełomowy moment zawodów. Dzięki dwóm z rzędu celnym rzutom Magdaleny Gawrońskiej zza linii 6,25m gospodynie wprawdzie na kilka sekund przed końcem meczu prowadziły 69:68, lecz w decydującej akcji popełniły stratę a po chwili pod własnym koszem nieprzepisowo zatrzymały najskuteczniejszą w ekipie gości Jocelyn Penn. Ta skutecznie wykonała dwa rzuty osobiste i na 3 sekundy przed końcem meczu to podopieczne Rafała Sroki były bliżej zwycięstwa. W ostatniej akcji piłkę zdołały jeszcze rozegrać miejscowe, lecz Agata Rafałowicz będąc sama pod tablicą gości nie zdołała skierować piłki do kosza. Po chwili w obozie jeleniogórskiego AZS-u wybuchł uzasadniony szał radości. Po meczu zadowolenia nie krył trener gości Rafał Sroka. - To był dla nas bardzo ciężki mecz. Cieszę się, że dziewczyny znakomicie rozegrały końcówkę, w której punkty na wagę zwycięstwa zdobyła Jocelyn Penn. Swoje zrobiła też Magda Gawrońska i Keila Beachem, notując w całym meczu 16 zbiórek. - Pozazdrościłam kolegom z Sudetów, którzy dzień wcześniej w meczu z AZS Opole jak natchnieni trafiali za 3 punkty. Walka do końca przyniosła im oczekiwany skutek i my także do końca wierzyłyśmy w odwrócenie losów meczu na naszą korzyść - dodała Magdalena Gawrońska, rozgrywająca AZS KK. Już w piątek do Jeleniej Góry przyjedzie niepokonany dotychczas Lotos Gdynia, który w środę rozegra trudny mecz w elitarnych rozgrywkach Euroligi. I choć to przyjezdne będą faworytem, to z pewnością jeleniogórzanki nie poddadzą się bez walki, tak jak to uczyniły tydzień temu w meczu z Cukierkami Odrą Brzeg, czy wczorajszego wieczoru w Poznaniu. Zawody rozpoczną się o godzinie 18.30, na które serdecznie i gorąco zapraszamy!

AZS INEA POZNAŃ - AZS KK JG 69:70 (16:20, 22:13, 11:15, 20:22)

AZS KK: Natalia Małaszewska 8, Małgorzata Myćka 9 (1), Dorota Wójcik 1, Magdalena Gawrońska 10 (2), Keila Beachem 9, Jocelyn Penn 24, Dorota Arodź 0, Sabrina Scott 9 (1).