190.14

38.62

19.16

14.28

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-10 o godzinie 01:00.

Akademiczki poległy w Toruniu...

Drużyna Nova Trading Toruń odniosła trzecie zwycięstwo w Ford Germaz Ekstraklasie. W meczu siódmej kolejki torunianki pokonały na własnym parkiecie ekipę AZS-u Kolegium Karkonoskiego Jelenia Góra 80:65.

Faworytkami spotkania były przyjezdne, tym bardziej, że w zespole Nova Trading nie mogła zagrać z powodu kontuzji Brandde Gibbs. I faktycznie, początek meczu to bardzo twarda i skuteczna obrona ekipy z Jeleniej Góry. W czwartej minucie po punktach Keili Beachem było 6:0 dla podopiecznych Rafała Sroki, Dopiero wówczas, pierwsze punkty zdobyła bardzo aktywna, zarówno w ataku, jak i w obronie Katarzyna Maksel. Akcję 3+1 przeprowadziła Dominika Mieszkowska, a na pierwsze prowadzenie (11:10) "Katarzynki" wyszły w siódmej minucie, gdy rzutem zza linii 6,25 m. popisała się Maksel. Do końca kwarty trwała ostra i wyrównana walka. W drugich dziesięciu minutach dała o sobie znać rozgrywająca Ryan Coleman, która przez sześć minut zdobyła wszystkie dziewięć punktów dla zespołu gospodyń. Z parkietu musiała na chwilę zejść jedyna bardzo dobrze grająca zawodniczka Kolegium, Beachem, co od razu skrzętnie wykorzystały rywalki. "Trójki" Coleman i Justyny Grabowskiej pozwoliły toruniankom wysforować się na kilkupunktowe prowadzenie. Na przerwę zawodniczki schodziły do szatni przy prowadzeniu gospodyń 37:34.

Po zmianie stron lekką przewagę uzyskały podopieczne Macieja Broczka. Wspaniałą grę kontynuowała Coleman, szybkie kontry kończyła Beata Predehl, a bardzo słaba w pierwszej części meczu Lada Kovalenko, zdobywając sześć punktów z rzędu wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 51:41. W tej kwarcie jedynie Beachem i Jocelyn Penn zdobywały punkty dla AZS-u. Czwarta kwarta to już prawdziwa dominacja "Katarzynek". Świetna gra w ataku Katarzyny Januszek ( w całym meczu trafiła wszystkie siedem rzutów z gry) oraz całego zespołu trenera Broczka, odebrala ostatecznie rywalkom chęć do dalszej walki. Akcje koszykarek Kolegium były chaotyczne, a oddawane na siłę rzuty nie znajdowały miejsca w koszu. Na dwie minuty przed końcem, po punktach Grabowskiej Nova Trading wyszła na najwyższe prowadzenie 76:57. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 80:65.

Drużyna toruńska zagrała bardzo dobry mecz. Kolejny raz okazało się, że kluczowym elementem do wygranej okazała się gra na deskach. O dziwo najwięcej, bo aż czternaście zbiórek zanotowała mierząca 169 cm Coleman. Do swojego dorobku dodała dwadzieścia punktów oraz dziewięć asyst. Na szczególne słowa uznania zasługuje także ofiarność kapitan zespołu toruńskiego Katarzyny Maksel. Podopieczne trenera Sroki tym razem musiały uznać wyższość beniaminka z Torunia. Nic dziwnego, skoro swoich dotychczasowych wysokich umiejętności nie potwierdziły Amerykanki, Penn i Sabrina Scott. Na uwagę zasługuje fakt, iż w całym meczu koszykarki z Jeleniej Góry nie oddały ani jednego celnego rzutu zza linii 6,25 m.!

Nova Trading Toruń - AZS KK JG 80:65 (15:18, 22:16, 18:14, 25:17)

Nova Trading: Ryan Coleman 20 (2x3), Beata Predehl 15, Katarzyna Januszek 14, Łada Kowalenko 10, Katarzyna Maksel 9 (1), Dominika Mieszkowska 6 (1), Justyna Grabowska 6 (1), Katarzyna Milewicz 0.

AZS KK: Keila Beachem 23, Jocelyn Penn 14, Sabrina Scott 10, Natalia Małaszewska 6, Dorota Wójcik 4, Magdalena Gawrońska 4, Agnieszka Kret 2, Dorota Arodź 1, Joanna Dłutowska 1, Małgorzata Myćka 0.

2006-11-12 23:54