NO2
5.10
ug/m3
O3
87.60
ug/m3
PM10
12.30
ug/m3
PM2.5
9.20
ug/m3
Pogoda w Jeleniej Górze
zachmurzenie du¿e
- WYKOÑCZENIA WNÊTRZ
Kupiê:
- Kupiê ANTYKI za Gotówkê - Zadzwoñ - Doje¿d¿am... (2025.06.16)
Nieruchomo¶æ: do wynajêcia:
- wynajem mieszkania (2025.06.14)
Dam pracê:
- Praca od zaraz! Budowlaniec / Monter ... (2025.06.13)
Dam pracê:
- Praca w pensjonacie (2025.06.12)
Ró¿ne:
- Nowoczesne wizualizacje dla Twoich in... (2025.06.12)
Ró¿ne:
- Wdro¿enia ClickUp i cyfryzacja proces... (2025.06.11)
Sprzedam:
- NOWO¦Æ! Elastyczna deska dekoracyjna M... (2025.06.09)
Sprzedam:
- Pierogi rêcznie lepione (2025.06.08)
Kupiê:
- KUPIÊ ANTYKI - Skup starych OBRAZÓW i i... (2025.06.08)
Ró¿ne:
- szukamy akordeonistê i basistê (2025.06.07)
- Tito:
› Wyniki i tabele po 26. kolejce A klasy
2025.06.16 15:56
- halej:
› Wyniki i tabela po 30. kolejce ligi okrêgowej
2025.06.16 15:39
- lzs:
› Wyniki i tabele po 26. kolejce A klasy
2025.06.16 14:41
- Kibolek:
› Wyniki i tabele po 26. kolejce A klasy
2025.06.16 14:25
- Mario:
› Wyniki i tabele po 26. kolejce A klasy
2025.06.16 13:49
![]() |
dolar amerykañski | 1 USD | 3.6804 |
![]() |
euro | 1 EUR | 4.2612 |
![]() |
frank szwajcarski | 1 CHF | 4.5317 |
![]() |
funt szterling | 1 GBP | 4.9976 |
![]() |
korona czeska | 1 CZK | 0.1719 |
Ilo¶æ: |
Przelicznik: 0 PLN |
O jeleniogórskich radnych na weso³o
Z regu³y bywa³o powa¿nie i na serio, ale by³y te¿ momenty zabawne, nawet komiczne. Rada miejska Jeleniej Góry obradowa³a w ci±gu minionych 4 lat 50 razy. Rajcowie pracowali nie tylko na sesjach, ale przede wszystkim w komisjach. Wielu tym spotkaniom przys³uchiwali¶my siê.Autorem najzabawniejszych wypowiedzi, komentarzy i uwag by³ chyba Kazimierz Klimek. Na sesji bud¿etowej w 2005 roku: "Ten bud¿et nie spe³nia moich walorów. Mówi siê o skejtparcie..."
Albo na posiedzeniu komisji: "To jest ewelement, komfabulowaæ". Pad³o z jego ust te¿ takie stwierdzenie: "Jelenia Góra to jest kotlina w zakresie turystyki". A na posiedzeniu komisji gospodarki komunalnej w sprawie jednego ze strychów w budynku komunalnym: "W czasie po¿aru strychy gro¿± niebezpieczno¶ci±. Mieszkañcy, jak bêd± musieli wykupiæ mieszkania i strychy, to bêd± musieli partycypulowaæ w kosztach".
A na jednej z ostatnich sesji, we wrze¶niu, radny K. Klimek wyszed³ z sali obrad przed koñcem posiedzenia, co spowodowa³o ostr± reakcjê przewodnicz±cego. Jerzy Pleskot zapowiedzia³, ¿e wszystkim, którzy bez usprawiedliwienia opuszczaj± obrady, potr±ci diety. K. Klimek napisa³ wiêc usprawiedliwienie (pisownia oryginalna):
"Z uwagi na rozleg³± rozciêt± ranê w lewym rêku, która w pewnym momêcie sie otworzy³a i zaczo³em krwawiæ nie zd±¿y³em powiadomiæ na sesji ani p. Przewodnicz±cego lub sekretarza obrad co siê sta³o i dlatego opu¶ci³em sesjê s±dz±c ¿e zaraz wrócê trwa³o to jak trwa³o dlatego wróci³em na sesjê zabezpieczon± rêk± z nowym opatrunkiem i by³em do samego koñca."
Z barwnych porównañ i innych figur stylistycznych s³ynie Wiktor Prystrom, który z racji s³usznego wieku nie raz odwo³ywa³ siê w wypowiedziach do czasów sprzed lat nawet kilkudziesiêciu.
Swoje niezadowolenie wyrazi³ kiedy¶ w ten sposób: "Stworzy³ pan fuja w postaci tego projektu, bo ten projekt jest fuj" - powiedzia³ do Feliksa Rosika, naczelnika wydzia³u kontroli.
Z kolei do zastêpcy naczelnika wydzia³u geodezji Jacka Praszczyka powiedzia³ stanowczo: "Kolego Praszczak, my nie jeste¶my krasnoludki".
Czêstym adwersarzem radnego W. Prystroma by³ W³adys³aw Kuc, którego tak scharakteryzowa³: "Pan Kuc jest starszy ode mnie i jest mu bli¿ej do królestwa niebieskiego".
W. Prystrom stosowa³ te¿ czêste porównania ze zwierzêtami, nawet wobec w³asnej osoby: "Nie jestem koniem, co ci±gnie do ty³u, jestem tym osio³kiem, co ci±gnie do przodu".
Na wzór radiowej Trójki z³ote lub srebrne usta mogliby¶my przyznaæ tak¿e radnemu Ryszardowi Dziêcio³owskiemu za pobudzanie wyobra¼ni: "Je¶li wprowadzi siê zmiany do projektu uchwa³y, to tak skostnieje i zakleszczy siê" albo "To, co mnie uderza w naszym prawie, ¿e banan to musi mieæ takie, a takie wymiary."
Z³otoustym okaza³ siê te¿ wtedy, gdy porównywa³: "Ten sposób rz±dzenia miastem to model gieriatryczny".
Rozbawia³ salê swoimi wyst±pieniami nierzadko tak¿e radny Józef Gajewski, przez czê¶æ kolegów nazywany "so³tysem". Na sesji, na której rozstrzygano sprawê ustalania op³at za parkowanie w mie¶cie: "Turysta przyjedzie do miasta i nie znajdzie miasta i pojedzie dalej do Karpacza, Szklarskiej".
Albo ogl±daj±c perspektywê Jagni±tkowa: "Niech sobie to skojarzê na stole".
A na komisji prawa i spraw spo³ecznych radny Zbigniew To¶ tymi s³owy zgodzi³ siê z wiceprezydentem Bogus³awem Ga³k±: "To, co pan powiedzia³, wyj±³ mi pan z oka".
I jeszcze dwa cytaty z wypowiedzi radnego Stanis³awa Konata: "Zapytano mecenasa na dwa pytania", "Pies nie wydra, podobny do ¶widra" - to w kontek¶cie wypowiedzi o konieczno¶ci utrzymania poradni psychologiczno-pedagogicznej.
Je¶li o nas chodzi, to brylantowe usta przyznaliby¶my radnemu Grzegorzowi Nied¼wieckiemu za w±tek serialowy: "Wyobra¿a³em sobie, ¿e praca radnego to taka praca, jak w filmie doktor Queen".
Nowiny Jeleniogórskie
Podziel siê z innymi:
2006-11-10 01:45
› Wyniki i tabela po 29. ...
2025-06-07
komentarze: 139
› Wyniki i tabele po 25. ...
2025-06-07
komentarze: 102
› Wyniki i tabela po 34. ...
2025-06-07
komentarze: 16
› Wyniki i tabele po 25.,...
2025-06-07
komentarze: 76
› Wyniki i tabele po 26. ...
2025-06-14
komentarze: 98