Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

18.30

ug/m3

O3

48.30

ug/m3

PM10

13.40

ug/m3

PM2.5

7.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-06-30 o godzinie 22:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie duże

20.57°C 1018 hPa 76%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2025-08-14)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.6542
euro euro 1 EUR 4.2639
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.5296
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9592
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1742
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Pierwszy stopień zagrożenia lawinowego

Zagrożenie lawinowe niskie (pierwszy stopień)

W ostatnich 24 h spadło około 15 cm śniegu świeżego, który jest transportowany i odkładany w formie poduszek śniegowych na strony zawietrzne. Większa ilość transportowanego śniegu jest odłożona na stromych zboczach Kotłów polodowcowych i powyżej granicy lasu głównie o wystawach północnych, w tych miejscach występuje zagrożenie lawinowe. Na bardzo stromych stokach możliwość występowania zsuwów i małych lawin.

Na szlakach turystycznych występują utrudnienia w postaci zasp śnieżnych spowodowanych przez działalność wiatru lub miejscami niewielkiej ilości lodu w miejscach gdzie śnieg został wywiany. Wiatr w partiach szczytowych z kierunków zachodnich 10 m/sek, temperatury około -6°.

Przy Strzesze Akademickiej (1256 m n.p.m) temp -6,1° C, zachodni 4 m/s.
Wszelkie informacje na temat organizacji i zmian na szlakach turystycznych znajdą Państwo na stronie Karkonoskiego Parku Narodowego: http://www.kpnmab.pl/

Opis ogłoszonego stopnia zagrożenia wg skali

Stabilność pokrywy śnieżnej

Pokrywa śnieżna jest na ogół dobrze związana i stabilna.

Prawdopodobieństwo wyzwolenia (zejścia) lawiny

Wyzwolenie lawiny na ogół jest możliwe tylko przy dużym obciążeniu dodatkowym w nielicznych miejscach w terenie ekstremalnie stromym. Możliwe jest samorzutne schodzenie lawin głównie w postaci zsuwów i małych lawin.

Zalecenia dla ruchu osób poza zabezpieczonymi strefami

Na ogół dogodne warunki dla wędrówek. Szczególną ostrożność należy zachować na stokach ekstremalnych i bardzo stromych.

GOPR

Podziel się z innymi:

2016-01-14 16:15

Przybornik
Najczęściej czytane

› Marek Siatrak rezygnuje... czas 2025-08-01
komentarze komentarze: 21


› Country pod Śnieżką 2025 czas 2025-08-14
komentarze komentarze: 1


› Spotkanie z ekspertem d... czas 2025-08-01
komentarze komentarze: 0


› Zatrzymali mężczyznę podejr... czas 2025-08-01
komentarze komentarze: 0


› Jechał na zakazie, wbre... czas 2025-08-01
komentarze komentarze: 0