Startuj z JG24.pl  
Praca Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

PM2.5

18.26

ug/m3

PM10

21.16

ug/m3

O3

41.59

ug/m3

C6H6

0.97

ug/m3

CO

322.96

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 29-09-2020 o godzinie 22:00.
Ostatnie komentarze

- Kurła:
Zestaw par VII i VI kolejki B-klasy
czas 2020.09.29 21:54

- Paweł Rissmann:
Zestaw par IX kolejki ligi okręgowej
czas 2020.09.29 21:35

- Kibic:
Zestaw par IX kolejki Alniko A-klasy
czas 2020.09.29 21:00

- risssssman:
Zestaw par IX kolejki ligi okręgowej
czas 2020.09.29 20:51

- LGBT orzeł:
Zestaw par IX kolejki Alniko A-klasy
czas 2020.09.29 20:51

Kursy walut
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.9228
euro euro 1 EUR 4.5834
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.25
funt szterling funt szterling 1 GBP 5.0522
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1685
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Nagrody Prezydenta Jeleniej Góry

Podczas poniedziałkowego (11 stycznia) spotkania inauguracyjnego wręczone zostały nagrody Prezydenta Miasta.

To już szósta edycja nagród, przyznawana w dwóch kategoriach: Firma Roku oraz Organizacja Pozarządowa Roku. Celem jest uhonorowanie firm i organizacji, które w sposób szczególny wyróżniły się w minionym roku, a przez osiągane sukcesy budują również pozytywny, gospodarczy wizerunek Miasta.

Firmami Roku 2015 zostały:

1. UZDROWISKO CIEPLICE Sp. z o.o. - GRUPA PGU
2. ALVI Polska Sp. z o.o. w Jeleniej Górze
3. SOFT SOLUTION Limited Oddział w Polsce z siedzibą w Jeleniej Górze

UZDROWISKO CIEPLICE Sp. z o.o. - GRUPA PGU

W imieniu Spółki nagrodę odebrał Pan Robert Moskwa - Dyrektor zarządzacjący

Uzdrowisko Cieplice Sp. z o.o. - Grupa PGU to dynamicznie rozwijająca się Spółka Uzdrowiskowa, która wyniku wieloletnich prac modernizacyjnych posiada nowoczesną bazę hotelową i zabiegową. W ofercie znajduje się 60 rodzajów zabiegów leczniczych z zakresu wodolecznictwa, peloidoterapii, inhalacji, kinezyterapii, światło i elektrolecznictwa i SPA.

W oparciu o wykorzystanie unikatowych leczniczych wód termalnych leczone są: schorzenia narządu ruchu, choroby dróg moczowych i nerek oraz jako jedyne uzdrowisko w Polsce - choroby oczu.

Do dyspozycji gości przygotowanych jest 630 miejsc w pokojach 1, 2 i 3 - osobowych oraz w apartamentach. Nowoczesna baza zabiegowa, profesjonalna kadra, w połączeniu z cieplickim skarbem leczniczą wodą termalną zadowolą nawet najbardziej wymagających Gości.

W zakresie świadczeń zdrowotnych Spółka realizuje kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz w formie komercyjnej dla gości krajowych i zagranicznych. Oferta dostępna jest przez cały rok i obejmuje pobyty lecznicze, wczasowe, narciarskie, zdrowotne, okulistyczne, rehabilitacyjne, specjalistyczne dla osób starszych, w ramach programu - Zdrowie dla seniora, a także pobyty SPA oraz świąteczno - noworoczne.

Wysoką jakość świadczonych usług potwierdza certyfikat jakości ISO 9001.

Cieplicki kurort jest najstarszym uzdrowiskiem w Polsce leczenie balneologiczne prowadzone jest nieprzerwanie od 1281 r

W 2015 r. w wyniku inwestycji w kwocie 14 mln zł na bazie dawnego budynku "Długi Dom" stworzony został nowoczesny hotel uzdrowiskowy z prawie 100 miejscami o wysokim standardzie, bazą zabiegową, elegancką restauracją dla gości oraz salą konferencyjną. Baza zabiegowa składa się z pomieszczeń do kinezyterapii, hydroterapii, fizykoterapii oraz masażu. Oprócz tego hotel uzdrowiskowy dysponuje zespołem saun oraz salą restauracyjną z zapleczem kuchennym.

Strategia Uzdrowiska Cieplice Sp. z o.o. - Grupa PGU ukierunkowana jest na rozwój nowoczesnej bazy hotelowej i zabiegowej, a jednym z istotnych celów biznesowych jest pozostawanie liderem w branży usług uzdrowiskowych.

ALVI Polska Sp. z o.o. w Jeleniej Górze

W imieniu ALVI POLSKA Sp. z o.o. nagrodę odebrał Pan Piotr Bagrowski - Dyrektor zarządzający Spółki.

ALVI POLSKA sp. z o.o. swą działalność w Polsce rozpoczęła w 1993 roku. W 1999 roku firma wybudowała w Jeleniej Górze nowy zakład produkcyjny i od tego czasu losy spółki związane są z naszym miastem.

Działalność firmy należy do gałęzi przemysłu lekkiego - produkcja artykułów dla dzieci i niemowląt. Przede wszystkim są to: śpiworki, pościele, materace, kołyski oraz łóżeczka.

Jak podkreśla kierownicto spółki - "w działalności kierujemy się hasłem: Dla Waszego dziecka najlepsze".

"Naszymi produktami staramy się zapewnić zdrowy i bezpieczny sen Waszym pociechom. Dlatego w naszej produkcji używamy tylko certyfikowanych i bezpiecznych surowców. Poszukujemy ciągle innowacyjnych rozwiązań, zarówno surowcowych jak i technologicznych. Dzięki temu ALVI jest marką o ugruntowanej pozycji na rynku europejskim. Jesteśmy włascicielami wzoru przemysłowego na jeden ze śpiworków dziecięcych. Alvi jest też właścicielm kilku zastrzeżonych znaków towarowych."

Firma wilekorotnie wyróżniana była nagrodami "Gazele Biznesu" i "Skrzydła Biznesu". W 2012 roku Spółka znalazła się na 99 miejscu dolnośląskiej regionalnej listy Diamentów Forbsa, czyli przedsiębiorstyw najszybciej zwiększających swoją wartość. W ubiegłym roku ALVI POLSKA Sp. z o.o. od Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Jelenigórskim otrzymałą zaszczytną, główną nagrodę "Pracodawca - Organizator Rehabilitacji Zawodowej i Bezpiecznej Pracy"

Obecnie Spółka zatrudnia ponad 120 prcowników.

SOFT SOLUTION Limited Oddział w Polsce

W imieniu SOFT SOLUTION Limited Oddział w Polsce nagrodę odebrał Pan Artur Żurek - Dyrektor ds. Rozwoju Produktu

Firma Soft Solutions została założona w roku 1983 w Wakefield w Wielkiej Brytanii.

W roku 2001 otwarto w Jeleniej Górze jej polski oddział, który zatrudnia wysoko wykwalifikowanych programistów, którzy tworzą oprogramowanie w zakresie:

- zarządzania gospodarką remontową oraz serwisem naprawczym urządzeń,

- kontroli inteligentnych budynkow,

- wspomagania serwisu przez urządzenia mobilne.

Z rozwiązań Soft Solutions korzystają firmy i samorządy w kilkudziesięciu krajach świata na wszystkich kontynentach. W ostatnich latach rozwój firmy stał się szczególnie dynamiczny dzięki pojawieniu się nowych sektorów wykorzystujących oprogramowanie firmy.

Sztandarowym wdrożeniem ostatnich lat jest system działający w jednym z najwiekszych i najnowoczesniejszych szpitali w Australii - Fiona Stanley Hospital, w Perth.

W Jeleniogórskim oddziale firmy pracuje 10 specjalistów, a firma ciągle poszukuje nowych pracowników, oferując atrakcyjne warunki płacowe i pracę w nowoczesnym, międzynarodowym zespole.

Organizacją Pozarządową Roku 2015 został:

KARKONOSKI KLUB SPORTOWY JELENIA GÓRA

W imieniu KARKONOSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO JELENIA GÓRA nagrodę odebrał Prezes Klubu - Pan Andrzej Szustak oraz Pan Leszek Harapin

Karkonoski Klub Sportowy "JELENIA GÓRA" rozpoczął działalność w 2003 roku. Głównymi celami statutowymi klubu są upowszechnianie kultury fizycznej w dyscyplinie piłka nożna, działalność charytatywna na rzecz społeczeństwa jeleniogórskiego i wolontariat. Pierwszą siedzibą klubu był stadion przy ul. Podchorążych w Jeleniej Górze, na którym oprócz codziennego szkolenia odbyło się wiele imprez o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Od 2009 roku klub funkcjonuje w Parku Pulinum, gdzie samodzielnie zbudował 2 boiska piłkarskie. Pierwszym Prezesem klubu był Zbigniew Ładziński /obecnie jest Prezesem Honorowym klubu/, po nim funkcję Prezesa przejął Andrzej Szustak.

Klub prowadzi szkolenie w ośmiu grupach szkoleniowych:

- przedszkolaki
- grupa naborowa (skrzaty - 5/6 lat)
- żaki (7/8 lat)
- orliki (9/10 lat)
- młodziki (11/12)
- trampkarze (13/14 lat)
- juniorzy młodsi (15/16 lat)
- grupa bramkarska

Chcąc jeszcze bardziej zintensyfikować szkolenie KKS Jelenia Góra planuje rozbudowę i stworzenie nowczesnej bazy sportowej, która przyczyni się do ubiegania się o statut Młodzieżowego Ośrodka Piłkarskiego. Baza technicza, zaplecze socjalne i najlepsi szkoleniowcy to główne atuty Ośrodka, który skupiałby młodych zawodników z Jeleniej Góry i jej okolic. Projekt przewiduje powstanie dwóch pełnowymiarowych boisk, w tym jednego ze sztucznym oświetleniem oraz kompleksu małych boisk do tzw. mini gier.

UM JG

Podziel się z innymi:

| |

2016-01-12 18:10

Przybornik
MOS Jelenia Góra
Najczęściej czytane

› Wyniki i tabela po II k... czas 2020-09-13
komentarze komentarze: 1


› Wyniki IV rundy Pucharu... czas 2020-09-16
komentarze komentarze: 55


› Wyniki i tabele po VIII... czas 2020-09-27
komentarze komentarze: 165


› Wyniki i tabela po VIII... czas 2020-09-27
komentarze komentarze: 89


› Wyniki i tabele po V ko... czas 2020-09-06
komentarze komentarze: 136