105.88

108.73

13.35

7.22

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-10 o godzinie 20:00.

AZS Kolegium Karkonoskie gromi SMS Łomianki

W kolejnym spotkaniu Ford German Ekstraklasy koszykarki AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra rozgromiły SMS Łomianki 85:48 i z dorobkiem 10. punktów zajmują 4. lokatę w tabeli!
Jeleniogórzanki są czarnym koniem rozgrywek. Zespół wzmocniony Amerykankami jest groźny dla każdego nie tylko na własnym parkiecie, o czym w środę przekonała się Polfa. - Wygrałyśmy trudny mecz w Pabianicach i mimo, że SMS jest niżej notowany szanujemy rywala i nie zamierzamy go zlekceważyć - przekonywała przed meczem Natalia Małaszewska, koszykarka AZS. Od początku jeleniogórzanki górowały nad rywalkami w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Wygrały wszystkie kwarty bardzo pewnie i po meczu mogły dopisać do swojego dorobku kolejne 2 punkty. Pod koszem nie do powstrzymania były Amerykanki, które obok zdobytych łącznie 54 punktów zanotowały także 17 zbiórek, w tym 11 w ataku! Wspierały je Natalia Małaszewska oraz Magdalena Gawrońska. - Rozegrały znakomite zawody i cieszy mnie, że w każdym meczu coraz mocniej wspierają koszykarki ze Stanów Zjednoczonych - przyznał po meczu trener Rafał Sroka. Szkoleniowiec AZS w ostatniej kwarcie dał szansę pokazania się wyłącznie krajowym zawodniczkom, które nie pozostawiły rywalkom żadnych złudzeń. Teraz przed koszykarkami dwa tygodnie przerwy. - Dziewczyny będą mogły odpocząć po morderczym początku sezonu. Nie oznacza to jednak, że spoczniemy na laurach. Będziemy cały czas trenować, głównie nad grą zespołową - przyznał szkoleniowiec AZS.

AZS JELENIA GÓRA - SMS ŁOMNIANKI 85:48 (31:22, 20:12, 14:5, 20:9)

AZS: Małaszewska 14 (2), Myćka 0, Wójcik 0, Kret 3 (1), Gawrońska 10 (2), Beachem 17, Penn 23, Arodź 4, Scott 14 (2), Sojka 0, Dłutowska 0.
SMS: Kopczyk 5, Modelska 0, Bibrzycka 11 (2), Pułtorak 6 (2), Bednarczyk 6 (1), Kowalewska 3, Soszyńska 1, Kotnis 16, Ćwiklińska 0, Sosnowska 0.