105.88

108.73

13.35

7.22

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-10 o godzinie 20:00.

Koszykarki AZS KK zdobyły Pabianice!

Po dramatycznym meczu koszykarki AZS Kolegium Karkonoskie wczoraj pokonały na wyjeździe Polfę Pabianice 65:60. Obok Amerykanek dobre zawody rozegrała Natalia Małaszewska, która w bardzo ważnym momencie trafiła zza linii 6,25m a także pewnie punktowała z linii rzutów wolnych.
Faworytem spotkania były ubiegłoroczne brązowe medalistki mistrzostw Polski. Jeleniogórska ekipa, która do Pabianic wyruszyła punktualnie o 9.00 rano, po wygranym boju z AZS Gorzów nie była jednak bez szans. W osiągnięciu tego celu miały pomóc przedmeczowe założenia trenera Rafała Sroki. - Musimy odciąć od gry Agnieszkę Pałkę i Beatę Krupską-Tyszkiewicz. Trzeba też uważać na czwórkę i piętnastkę (Alicję Perlińską i Octavię Blue - dop. bero), które potrafią rzucić z dystansu. Jeśli uda nam się to zrealizować będziemy w stanie osiągnąć korzystny wynik - instruował w czasie podróży swoje podopieczne trener Rafał Sroka. Ta taktyka okazała się jak najbardziej trafna. Umiejętnie pilnowana przez Keilę Beachem Agnieszka Pałka do przerwy nie zdobyła ani jednego oczka, a jedna z czołowych snajperek ekstraklasy - Beata Krupska-Tyszkiewicz zaledwie osiem. Wracając do meczu. Od pierwszych sekund zespół z Jeleniej Góry świetnie bronił a także spisywał się na obu tablicach. Przewaga jeleniogórzanek w tych elementach sprawiła, że miejscowe musiały decydować się na rzuty z nie przygotowanych pozycji i po kilku minutach przegrywały już 1:5. Dzięki głównie znakomitej dyspozycji Emilii Lamparskiej w końcówce pierwszej kwarty w rzutach zza linii 6,25m miejscowe zdołały jednak odrobić straty a równo z syreną kończącą pierwsze 10 minut gry wyszły na prowadzenie 18:10. Jeleniogórzanki mocno wierzyły w odrobienie strat i ta sztuka udała im się już w pierwszych minutach drugiej kwarty. Wiele dobrego w poczynania ekipy trenera Rafała Sroki wprowadziła Natalia Małaszewska. Pod koszem piłki po niecelnych rzutach koleżanek zbierały i punktowały głównie Jeocelyn Penn, Sabrina Scott (dwa razy trafiła zza linii 6,25m) i Keila Beachem. Po przechwycie i punktach tej pierwszej w 14 min. AZS wyszedł na prowadzenie 23:21. W ważnym momencie punktowały też Joanna Dłutowska (za 3 punkty) oraz Agnieszka Kret (za 2). Do końca tej części gry trwała zacięta walka a wynik zmieniał się wielokrotnie. To jednak jeleniogórzanki po punktach Jeocelyn Penn równo z końcową syreną do przerwy wygrywały 34:31. - Będzie ciężko, ale wierzę w dziewczyny. Zrealizowały one przedmeczowe założenia i to napawa optymizmem. Muszę jednak przyznać, że nie przewidziałem jednego. Emilia Lamparska na pięć oddanych prób w rzutach za trzy punkty, zdobyła w sumie 17 oczek, czym mocno nas skrzywdziła - zaznaczył w przerwie meczu trener AZS. Po przerwie i ona została odcięta od podań a grający z impetem zespół z Jeleniej Góry utrzymywał prowadzenie. Na domiar złego dla gospodyń w tej części gry boisko za 5 fauli musiały opuścić dwie czołowe koszykarki Polfy - Alicja Perlińska i równo z końcem przedostatniej kwarty Agnieszka Pałka, która sfaulowała Jeocelyn Penn, a ta zanotowała akcję 2:1 i było 49:47 dla przyjezdnych. - W drodze do Pabianic oglądaliśmy mecz Polfy z Cukierkami. Tam Agnieszka Pałka grała cały mecz z trzema faulami. Nie popełniliśmy tego samego błędu co Cukierki i polowaliśmy na jej piąte przewinienie - relacjonuje trener Sroka. Polfę stać było jednak na zryw. Pabianiczanki najpierw doprowadziły do remisu po 51. a po celnej trójce Octavii Blue wygrywały 56:51. Na to zdarzenie celną trójką szybko odpowiedziała Natalia Małaszewska a po dwóch punktach Sabriny Scott i jednym celnym rzucie osobistym Jeocelyn Penn znów prowadziły jeleniogórzanki (57:56). Do końca zawodów pozostawało niewiele czasu a przy stanie 61:60 dla AZS dwóch rzutów osobistych nie trafiła Magdalena Gawrońska. Pechowa wykonawczyni zebrała jednak piłkę po drugim rzucie, rywalki sfaulowały Keilę Beachem i ta była już bezbłędna (63:60 dla AZS). Do remisu próbowała jeszcze doprowadzić najlepsza tego dnia w zespole miejscowych Emilia Lamparska, lecz pomyliła się zza linii 6,25m. Piłkę zebrała Natalia Małaszewska, która została sfaulowana i na 3 sekundy przed końcem po dwóch celnych rzutach wolnych ustaliła wynik (65:60). Nie powinien zatem dziwić fakt, że jeleniogórzanki, mimo późnej pory, tryskały humorem i rozśpiewane wróciły do domów.

POLFA PABIANICE - AZS KK JG 60:65 (18:10, 13:24, 16:15, 13:16)

POLFA: Alicja Perlińska 2, Beata Krupska-Tyszkiewicz 10 (1), Renata Piestrzyńska 2, Anita zemraj 0, Agnieszka Pałka 9 (1), Emilia Lamparska 21 (4), Octavia Blue 16.
AZS KK: Natalia Małaszewska 12 (1), Małgorzata Myćka 0, Dorota Wójcik 0, Agnieszka Kret 2, Magdalena Gawrońska 0, Keila Beachem 16, Jocelyn Penn 18, Sabrina Scott 14 (2), Joanna Dłutowska 3 (1).