Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

bezchmurnie

26.71°C 1021 hPa 64%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Usługi:
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- Mechanik Samochodowy (2026.06.19)
Sprzedam:
- Szafka biały lakier z dodatkiem szarego (2026.06.18)
Różne:
- Zakupy na telefon (2026.06.17)
Dam pracę:
- Dam prace pomoc w pracach ogród/budowa795 (2026.06.16)
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2026-06-26)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.7599
euro euro 1 EUR 4.2869
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.6511
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9695
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1767
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Strajk głodowy w szpitalu

12 osób rozpoczęło strajk głodowy w szpitalu w Jeleniej Górze. Domagają się podwyżek w wysokości 300 złotych dla każdego pracownika szpitala. Dyrektor zaproponował im wczoraj 120 złotych w tym roku i 50 w przyszłym. Protestujący tę propozycję odrzucili. Jak sami mówią nie ma między nimi pielęgniarek, które wywalczyły osobno swoje podwyżki. Jednak szpitale to nie tylko biały personel mówi jedna z głodujących, Teresa Zaborowska.

W szpitalu inna grupa pracowników kontynuuje nadal także strajk okupacyjny. Godzą się na rozłożenie 300 złotowych podwyżek na dwie raty: 200 złotych w tym roku, 100 w kwietniu przyszłego roku. Na razie nie wiadomo kiedy zostaną wznowione rozmowy między protestującymi a dyrekcją szpitala. Szczególnie, że w przyszłym tygodniu może zostać wybrany nowy dyrektor. Dotychczasowy, Stanisław Woźniak, złożył dymisję w kwietniu, ale do dziś pełni obowiązki, bo już jeden konkurs na jego następcę został unieważniony i trwa kolejny.

Pracownicy domagają się po 300 złotych podwyżki i zapowiadają chęć rozpoczęcia sporu głodowego. W czwartek zostały z nimi podjęte negocjacje, o czym mówił marszałek dolnośląski Cezary Przybylski.

Marszałek podkreślał jednak, że w obecnej sytuacji szpitala nie stać na podniesienie uposażeń wszystkim pracownikom o żądane 300 złotych i jest to kwota duża.

Stanisław Napierała z komitetu protestacyjnego stwierdził, że żądania pracowników wcale nie są wygórowane, i koszty placówki wzrosłyby około 350 tysięcy złotych miesięcznie. Tyle tylko, że już teraz dług szpitala rośnie w tempie miliona złotych miesięcznie.

Więcej na PRW.PL

Podziel się z innymi:

2015-10-23 18:30

Przybornik
Najczęściej czytane

› Jelenia Góra: ruszyła wtórna ... czas 2026-06-22
komentarze komentarze: 9


› Jelenia Góra: usiłowali wł... czas 2026-06-17
komentarze komentarze: 8


› Pamięć Kolejowych Pokoleń - ... czas 2026-06-18
komentarze komentarze: 16


› Krajowa Mapa Zagrożeń Bezp... czas 2026-06-21
komentarze komentarze: 8


› Słowa, które ranią. Międzyna... czas 2026-06-19
komentarze komentarze: 12