127.88

106.34

5.27

3.50

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-19 o godzinie 16:00.

- Sprawdzam:
Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty. Policja...

korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1725

Udana inauguracja sezonu w wykonaniu AZS Kolegium Karkonoskie!

Bardzo udanie wypadła inauguracja nowego sezonu Ford Germaz Ekstraklasy w Jeleniej Górze. W sobotni wieczór hala przy ulicy Sudeckiej jak za czasów Spartakusa szczelnie wypełniła się kibicami, którzy przyszli zobaczyć "nowy" zespół AZS Kolegium Karkonoskie skrzętnie budowany ostatnimi miesiącami przez Rafała Srokę, w oparciu o nowe nabytki. Co cieszy na wysoką frekwencję nie miał wpływu fakt, iż w tym sezonie za oglądanie akademiczek trzeba zapłacić. Ceny biletów nie są wygórowane - 8 zł bilet normalny, połowę mniej kosztuje ulgowy.
Jeleniogórzanki spotkanie z Tęczą Dudą Leszno rozpoczęły piątką w składzie: Sabrina Scott, Keila Beachem, Jocelyn Penn, Małgorzata Myćka i Natalia Małaszewska. Od pierwszych minut dało się zauważyć bojowe nastawienie gospodyń i chęć osiągnięcia już w I kwarcie sporej przewagi. Punktowanie rozpoczęła Penn, która ładnym rzutem z dystansu otworzyła wynik. Chwilę później trafiła Beachem i podopieczne Rafała Sroki prowadziły 4-0. Odpowiedź rywalek była efektowna, gdyż za "trzy" trafiła Żyłczyńska. Kolejne dwie minuty to dominacja AZS-u, cztery punkty zdobyła Scott, a dwa dorzuciła Penn i na tablicy zaświecił się wynik 10-3.
W 8-ej minucie została przełamana hegemonia amerykanek w gromadzeniu punktów dla gospodyń. Swoje 60 sekund w I kwarcie miała Małgorzata Myćka, która zdobyła 5 punktów trafiając po razie za "dwa" i "trzy" punkty (pierwsza trójka dla AZS-u w tym meczu). Ostatecznie I ćwiartkę akademiczki zakończyły wysokim prowadzeniem 22-11.
Początek II kwarty to nieco chaotyczna gra z obu stron. Przez blisko dwie minuty żadna z ekip nie była w stanie zapunktować, a do 5-ej minuty tej ćwiartki niewiele było celnych rzutów. Po tym okresie jeleniogórzanki uporządkowały grę i dzięki kolejnym trafieniom najlepszej na parkiecie Penn AZS schodził na przerwę z 14 punktami przewagi nad rywalkami.
Po przerwie nieco agresywniej próbowały zagrać koszykarki z Leszna. Ich krótkie krycie przez chwilę efekty czego skutkiem było doprowadzenie do stanu 35-25. Wynik dla przyjezdnych mógł być jeszcze lepszy ale kilka razy zawiodła pod koszem chaotycznie grająca Żyłczyńska. Po kilkudziesięciu sekundach sytuację opanowały jednak jeleniogórzanki. W ciągu 20 sekund punkty zdobyły Gawrońska i Penn co pozwoliło AZS-owi odskoczyć na 14 punktów. W końcówce kwarty znów do głosi doszły koszykarki z Leszna co pozwoliło im zakończyć tę część gry na trzypunktowym plusie i pozwoliło obniżyć przewagę gospodyń do 11 punktów.
Ostatnia kwarta to popis zespołu Rafała Sroki, który zdominował boiskowe poczynania. Znakomicie spisywała się Keila Beachem punktując w ważnych momentach, jak również dobrze broniąc pod własnym koszem. Największe brawa ciemnoskóra zawodniczka otrzymała za efektowny blok.
Na dwie minuty przed końcem koszykarki z Jeleniej Góry osiągnęły najwyższą przewagę w tym meczu 59-39! Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 61-43 co bardzo ucieszyło kilkuset fanów gorąco dopingujących swoje pupilki przez całe spotkanie.

Rafał Sroka (trener AZS KK): Był to typowy mecz walki. Oba zespoły zdawały sobie sprawę ze stawki tego spotkania, gdyż wiadomo, że celem obu drużyn jest spokojny byt w Ekstraklasie i zwycięstwo w takim meczu jest bardzo cenne. Cieszę się bardzo, iż dziewczęta zrealizowały założenia taktyczne, co zaowocowało znakomitą grą obronną. Nie zmienia to jednak faktu, że musimy bardzo ciężko pracować zwłaszcza nad zgraniem zespołu, bo w pełnym składzie trenujemy zaledwie od dwóch tygodni. Szukamy także kolejnych wzmocnień dla tego zespołu bo wiadomo, ze sezon będzie bardzo długi i ciężki, a realizacja celu jakim jest utrzymanie w elicie będzie możliwe tylko przy równej i szerokiej kadrze naszego zespołu.

AZS KK JG - TĘCZA LESZNO 61-43 (22-11, 11-8, 12-15, 16-9)

AZS KK: Penn - 25, Beachem - 12, Scott - 11, Gawrońska - 6, Myćka - 5, Wójcik - 2.
TĘCZA: Żyłczyńska - 12, Budnik - 9, Brown - 9, Rivers - 4, Talarczyk - 3, Lubak - 2, Rezler - 2, Krysiewicz - 2.

2006-10-14 23:53