7.85

87.65

5.16

3.05

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-18 o godzinie 14:00.

Majówkę spędzili pod siatką

1 maja na boiskach Hali przy ulicy Złotniczej rozegrano mecze Siatkarskiej Majówki w kategorii OPEN organizowanej przez Integracyjny Klub Sportowy "Jelenia Góra".

W zawodach uczestniczyły drużyny, które samodzielnie zgłaszały się w dwóch podkategoriach: Kobiet i Mężczyzn. Turniej tradycyjnie cieszył się dużym zainteresowaniem, choć inaczej niż w zeszłych latach, tym razem więcej było drużyn kobiecych.

Kategorię Kobiet podzielono na dwie grupy. Grupę pierwszą tworzyły drużyny: UKS Amator Marciszów, Trololo Jelenia Góa, Volleyball Team Wrocław. Grupę drugą: Patio Wrocław, SIATKAnews.com, Chełmiec Wałbrzych. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym w grupie (2 sety bez względu na wynik do 15), następnie rozegrano półfinały (również 2 sety do 15), a na końcu odbyły się mecze o konkretne miejsca.

Poziom zawodów w kategorii OPEN był wyższy niż w zeszłym roku. Widać, że dziewczyny rozwijają się, spotykając się w tygodniu i razem grając w ten piękny sport jakim jest siatkówka. Walka o drugie miejsca w grupie trwała do ostatnich punktów, dzięki czemu kibice mieli okazje oglądać dobre i emocjonujące mecze.

VI miejsce - Volleyball Team Wrocław

W zawodach w kategorii Mężczyzn wzięły udział trzy drużyny: Jelonki JG, Ekipa, Politechnika +. Mecze w tej kategorii rozgrywane były systemem każdy z każdym po trzy sety (bez wględu na wynik) do 25. Tylko jeden z meczów zakończył się czystym wynikiem 3:0. Dwa pozostałe kończyły się w stosunku 2:1. W meczach mężczyzn nie brakowało ciekawych wymian, mocnych ataków i spektakularnych bloków czy obron.

Ostateczna klasyfikacja prezentuje się następująco:

I miejsce - Ekipa
II miejsce - Politechnika +
III miejsce - Jelonki JG

"Bardzo cieszymy się, że w kolejnym roku Siatkarska Majówka gości młodzież z całego regionu jeleniogórskiego. Cieszy szczególnie duża aktywność drużyn kobiecych, a także stałość drużyn męskich. Majówka to dobra okazja do urzeczywistniania i promowania sportowego i zdrowego trybu życia "- podkreśla Organizator.

Jednocześnie organizator pragnie podziękować osobom pomagającym: Elizie Frydlewicz, Magdalenie Gałce, Paulinie Makowiec, Oldze Ostrowskiej, Emilii Szmeterowicz, a także zaprosić na kolejne turnieje organizowane przez Integracyjny Klub Sportowy. Kolejny turniej w serii Siatkarskiej Majówki: 23 maja, kategoria Miasta, również w hali przy ulicy Złotniczej - więcej na stronie organizatora www.iksjg.republika.pl.