135.23

102.66

5.76

3.84

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-19 o godzinie 17:00.

- Sprawdzam:
Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty. Policja...
czas 2024.05.19 18:07

czas 2024.05.19 18:02

- Zenada:
Łomnica postraszyła Piasta
czas 2024.05.19 17:55

Kolejne zwycięstwa AZS KK w II dniu turnieju, Amerykanki zostają w JG!

Kolejne zwycięstwa koszykarek AZS Kolegium Karkonoskie przyniósł drugi dzień turnieju z okazji Września Jeleniogórskiego rozgrywanego w hali przy ulicy Sudeckiej. Wczoraj jak pamiętamy jeleniogórzanki pewnie w pierwszym meczu pokonały MUKS Poznań 77-43. Dzisiaj nasz zespół odniósł równie efektowne wygrane nad SMS Łomianki i SK UP Olomouc.
W meczu z Łomiankami nasze panie długo nie potrafiły znaleźć recepty na dobrą grę zawodniczek z Mazowsza. Do przerwy młodzież z SMS-u dotrzymywała kroku jeleniogórzankom, przegrywając do przerwy zaledwie 25-27. Przełom nastąpił w III kwarcie, którą podopieczne Rafała Sroki zwyciężyły 25-10. Ostatnia ćwiartka zakończyła się rzadko spotykanym wynikiem 12-1 dla AZS KK. W meczu z SMS-em najlepiej punktowała amerykańska trójca: Penn - 20, Scott - 12 i Beachem - 7. Podobnym dorobkiem jak ostatnia z Amerykanek mogła się też pochwalić Małgosia Myćka.
Mecz z Czeszkami z Ołomuńca to popis duetu czarnoskórych koszykarek zza oceanu. Beachem i Penn do spółki rzuciły ponad 50 punktów, co było połową dorobku całego zespołu. Do ich poziomu dostosowała się Oksana Dougorukowa, która nareszcie obudziła się z letargu gromadząc 15 punktów na swoim koncie. Ostatecznie mecz ten jeleniogórzanki wygrały 101-68.
Turniej z okazji Września Jeleniogórskiego miał pomóc Rafałowi Sroce w ocenie zaciągu ze Stanów Zjednoczonych. Jak się okazuje kilka spotkań rozegranych w hali przy ulicy Sudeckiej rozwiało wątpliwości jeleniogórskiego coacha, który zdecydował się zaangażować Penn , Beachem i Scott na zbliżający się sezon.
- Angażem tych zawodniczek zakończyliśmy budowę zespołu na sezon 2006/07 - informuje nas Rafał Sroka. - Cieszę się, że rozsądnie udało nam się zagospodarować środki finansowe, jakie mieliśmy przeznaczone na wzmocnienia. Uważam, że kwota ta została wydana optymalnie. Teraz już nie musimy się martwić sprawami kadrowymi i nareszcie zajmiemy się tylko kwestiami szkoleniowymi. Do startu ligi zostały dwa tygodnie, poświęcimy je na zgrywanie zespołu - deklaruje trener AZS KK.

AZS Kolegium Karkonoskie JG - SMS Łomianki 64:36 (14:13, 13:12, 25:10, 12:1)

AZS KK: Penn - 20, Scott - 12, Beachem - 7, Myćka - 7, Gawrońska - 6, Małaszewska - 4, Wójcik - 4, Dłutowska - 2, Arodź - 2.

AZS Kolegium Karkonoskie JG - SK UP Olomouc 101:68 (31:18, 23:11, 26:17, 21:22)

AZS KK: Beachem - 26, Penn - 25, Dougorukova - 15, Kret - 10, Scott - 9, Sojka - 6, Szczuraszek - 4, Małaszewska - 2, Arodź - 2, Gawrońska - 2.