Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie duże

12.92°C 1008 hPa 68%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2026-05-08)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.5947
euro euro 1 EUR 4.2284
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.6187
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.8931
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.174
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Nie żyje mężczyzna, przygnieciony przez drzewo

Ponad 800 razy strażacy wyjeżdżali w ciągu ostatniej doby do usuwania skutków wichury szalejącej na Dolnym Śląsku. Mężczyzna został przygnieciony drzewem koło tzw. Garbatego Mostku w Jeleniej Górze. Zmarł w karetce.

W Sokołowsku, połamane konary drzewa spadły na samochód. Dwie osoby zostały ranne, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wichura uszkodziła też poszycie nowej hali koszykarskiej w Zgorzelcu. Konstrukcja budynku nie jest zagrożona, choć metalowe poszycie wymaga naprawy. We Włosieniu wiatr uszkodził dach miejscowej szkoły, podobnie ucierpiało wiele prywatnych budynków. Uszkodzone są linie energetyczne i połamane setki drzew. Usuwanie wszystkich szkód potrwa nawet kilka dni, szczególnie że wiatr nadal wieje bardzo mocno. W Złotnikach koło Lubania wiatr uszkodził dach miejscowego kościoła. W Bogatyni wichura zerwała blachę z dachu nowego bloku mieszkalnego przy Skłodowskiej-Curii.

W sumie w całym regionie strażacy interweniowali ponad 800 razy. Jak mówił nam we wtorek wieczorem rzecznik Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Gielsa, najwięcej utrudnień drogowych było na zachodzie i południu województwa. Zablokowanych było po około 30 dróg lokalnych w powiatach zgorzeleckim i lwóweckim.Ciągle trwa liczenie strat po nawałnicy. Na terenie byłego województwa legnickiego od wczoraj strażacy byli wzywani ponad 120 razy. - Ludzie dopiero w blasku dnia ostrzegają, co nocą narobiła wichura i od kilku godzin telefony się urywają - twierdzą zgodnie oficerowie dyżurni z komend powiatowych straży pożarnej. Najwięcej zgłoszeń o poprzewracanych drzewach, czy pozrywanych sieciach energetycznych otrzymali strażacy z Polkowic i Lubina. W tych regionach usunięcie wszystkich skutków wichury może potrwać kilkanaście godzin. Nieco gorzej jest we wsiach koło Legnicy, między innymi w miejscowości Biała. Tam z jednego z domów wiatr zerwał około 50 metrów dachu i powalił jedną ze ścian. Trzeba było ewakuować pięcioosobową rodzinę. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

We Wrocławiu służby miejskie uprzątnęły już wszystkie gałęzie z jezdni i ulice są przejezdne, ale w wielu miejscach nie działa sygnalizacja świetlna. W związku z tym kierowcy mają problemy z przejazdem skrzyżowań, tak jest np. na Pułaskiego z Suchą, czy Kruczej z Zaporoską. We wtorek na ul. Grabiszyńskiej koło Lidla drzewo spadło na auto. Obydwa pasy w stronę Oporowa były nieprzejezdne. W innym miejscu Grabiszyńskiej kolejne drzewo zablokowało przejazd obok cmentarza. Policja wyznaczyła objazd przez Park Grabiszyński. Z kolei na ul. Piłsudskiego niedaleko NOT-u z budynku spadła spora liczba dachówek. Nikt nie ucierpiał.Prawie siedemdziesiąt razy od wczorajszego popołudnia interweniowali strażacy z regionu świdnickiego. W Jaworzynie Śląskiej musieli zabezpieczyć dach na trzech budynkach przy ulicy Słowackiego. Sporo zniszczeń wiatr zrobił w małych miejscowościach, uszkodzone budynki są m. in. w Olszanach i Granicy. Najwięcej wyjazdów dotyczyło powalonych drzew, zerwanych dachówek oraz wywróconych reklam. Strażacy podkreślają, że telefony wciąż dzwonią.

Więcej informacji na PRW.PL

Podziel się z innymi:

2015-04-01 08:16

Przybornik
Najczęściej czytane

› Dolnośląska KAS przejęła ... czas 2026-05-09
komentarze komentarze: 6


› Jelenia Góra: mieszkanka s... czas 2026-05-07
komentarze komentarze: 5


› Jelenia Góra: kradli przew... czas 2026-05-05
komentarze komentarze: 3


› Majówka w Jeleniej Górze: pon... czas 2026-05-04
komentarze komentarze: 3


› Jelenia Góra: po 16 latach... czas 2026-05-06
komentarze komentarze: 5