Startuj z JG24.pl  
Praca Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

PM2.5

21.17

ug/m3

PM10

26.04

ug/m3

O3

85.26

ug/m3

CO

366.65

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 19-06-2019 o godzinie 03:10.
Ostatnie komentarze

- Wy:
Zestaw par XXIX kolejki ligi okręgowej
czas 2019.06.19 23:53

- Pan Redaktor:
Dochodzenie w sprawie rozpowszechniania wizerunku na...
czas 2019.06.19 23:20

- Do nnn:
Zestaw par XXIX kolejki ligi okręgowej
czas 2019.06.19 22:06

- Jg:
Opóźnienia i utrudnienia w kursowaniu autobusów w Bo...
czas 2019.06.19 20:52

- Do nnn:
Zestaw par XXIX kolejki ligi okręgowej
czas 2019.06.19 20:31

Kursy walut
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.8097
euro euro 1 EUR 4.2631
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 3.8099
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.7736
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1666
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Informator Jeleniogórski

Czwartek

Otwarcie wystawy Mariana Jelity-Zaleskiego "Fotografie minionych lat" z cyklu "Miasta Polski na starej fotografii"
godz. 17:00 Galeria "Hall", ul. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego 12 (ekspozycja czynna do dnia 15 marca)
Wystawa fotografii analogowej z obiektywu Mariana Jelity-Zaleskiego z okresu lat 60-tych. Marian Jelita-Zaleski urodził się we Lwowie 5 listopada 1920 roku. Przeżył wojnę i Powstanie Warszawskie oraz obozy koncentracyjne. Czarno-biała fotografia krajobrazów tatrzańskich, nadmorskich, w architekturze oraz w portretach ludzi z różnych warstw społecznych - uwiecznionych przy swoich codziennych zajęciach, wykonywana dostępnymi po wojnie środkami oddaje w pełni klimat tamtych trudnych czasów. Przedstawia rzeczywistość dość biedną, lecz jakże radosną.
Miasto Jelenia Góra, Osiedlowy Dom Kultury

Prelekcja z pokazem multimedialnym "Iracki Kurdystan" Tomasz Nasiółkowski godz. 19:00 Muzeum Przyrodnicze, ul. Cieplicka 11A (wstęp wolny)
Irak najczęściej kojarzy się z nieprzerwaną wojną, zagrożeniem, bombami i zamachami. Ale czy można tam pojechać na wakacje i pozwiedzać kraj gdzie narodziła się kolebka cywilizacji? Tak, to możliwe! Jeśli Irak, to najbezpieczniej pojechać do jego północnej części - irackiego Kurdystanu. Zobaczymy stolicę Erbil, nazywaną drugim Dubajem, kaniony porównywalne z amerykańskim Kolorado, odwiedzimy mniejszości religijne Jazydów i Asyryjczyków.
O prelegencie: mieszkaniec Jeleniej Góry, z wykształcenia geograf, meteorolog w Wysokogórskim Obserwatorium Meteorologicznym na Śnieżce, przewodnik sudecki oraz pilot wycieczek.
Prelekcja dofinansowana z WFOŚ i GW we Wrocławiu Miasto Jelenia Góra, Muzeum Przyrodnicze

Nomenklatura Rocka; impreza muzyczna, promowanie zespołów rockowych z Dolnego Śląska; podczas prezentacji zespołu muzycznego powstaje program telewizyjny, emitowany w sieciach kablowych TV71 News godz. 19:00 Klub "Kwadrat", ul. Bankowa 28/30 (wstęp wolny)
Miasto Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Kultury, TV71 News, Klub "Kwadrat"

9.01.2015 - Piątek

Spektakl dla dzieci "Królewski Wróbel"
godz. 10:00 Teatr Zdrojowy, Park Zdrojowy 1 (bilety w cenie 15 zł, rodzinny dla 3 osób 32 zł) Izumi Yoshida, reżyseria Waldemar Wolański, scenografia Joanna Hrk, muzyka Tomasz Walczak, asystent reżysera Izumi Yoshida.
Adaptacja starej, japońskiej baśni to okazja do poznania tradycyjnego, bo wywodzącego się z XVII wieku teatru japońskich lalek zwanych popularnie bunraku. Wyróżniają się one nie tylko niezwykłą urodą, ale przede wszystkim tym, że są animowane przez trzech, współgrających ze sobą aktorów. Animacja lalek tego typu wymaga niezwykłej staranności i kunsztu.
Izumi Yoshida urodziła się w 1989 roku. Jest studentką PWSFTViT w Łodzi na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej.
Waldemar Wolański - aktor, reżyser, dramaturg, wykładowca uczelni artystycznych. Od 1992 roku jako dyrektor naczelny i artystyczny prowadzi Teatr Lalek Arlekin w Łodzi. Wieloletni wiceprezydent i prezydent Polunimy - polskiej sekcji międzynarodowego stowarzyszenia lalkarzy. Wyreżyserował kilkadziesiąt sztuk w teatrach lalek, teatrach dramatycznych i teatrze telewizji, autor kilkunastu scenariuszy teatralnych, książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Miasto Jelenia Góra, Zdrojowy Teatr Animacji

Strefa Kreatywna, Warsztaty z Włóczką, Spotkanie VIII
godz. 17:00 Książnica Karkonoska, ul. Bankowa 27 (zapisy 75-7525926, e-mail: strefakreatywna.ksiaznica@gmail.com)
Strefa Kreatywna jest to miejsce, w którym możesz podzielić się swoją pasją, spotkać inspirujących ludzi, zapoznać się z różnymi technikami rękodzieła, stworzyć coś niepowtarzalnego.
Miasto Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej "Książnica Karkonoska"

Gala Noworoczna, koncert pod dyrekcją Woytka Mrozka
godz 19:00 sala koncertowa im. Stefana Strahla, ul. Józefa Piłsudskiego 60 (bilety w cenie 60 zł) W programie klarnet solo w wykonaniu Woytka Mrozka, Agata Sava -mezzosopran, Alexandro Jusakos Mardones (Chile) - fortepian, z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej; w programie: Przeboje Broadway'u & Swinga, George Gershwin - Błękitna Rapsodia Filharmonia Dolnośląska

Spektakl "Mąż mojej żony"
godz. 19:00 scena studyjna, al. Wojska Polskiego 38 (bilety w cenie 20 zł i 30 zł, więcej na www.teatrnorwida.pl)
Miro Gavran; reżyseria Henryk Adamek; Scena Inicjatyw Aktorskich: Jacek Grondowy, Piotr Konieczyński.
To dość nieoczekiwane wydarzenie, gdy mężczyzna spotyka... męża swojej żony. Bohaterowie po wybuchu pierwszych gwałtownych emocji powoli nawiązują nić porozumienia, by w końcu stać się powiernikami swoich rozterek. A dotyczą one nikogo innego, jak ich wspólnej żony. Miro Gavran, jeden z najwybitniejszych chorwackich dramatopisarzy, nie szczędzi dowcipu i błyskotliwego dialogu pełnego nagłych zwrotów akcji i zabawnych point. Dwóch mężczyzn na skraju żałości, gniewu i euforii. Mieszanka wybuchowa. Spektakl powstał w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich. To przedsięwzięcie zainicjowane przez grających w sztuce aktorów, którzy do współpracy zaprosili reżysera Henryka Adamka znanego już jeleniogórskiej publiczności z popularnego spektaklu "Scrooge. Opowieść Wigilijna". Piotr Konieczyński w duecie z Jackiem Grondowym udowodnią nie tylko swoje umiejętności, ale przede wszystkim zagwarantują pełen wrażeń i śmiechu wieczór. Miasto Jelenia Góra, Teatr im. Cypriana Kamila Norwida

Koncert "Karkonosze Muzyka Poezja"
godz. 19.30 Muzeum Przyrodnicze, ul. Cieplicka 11A, tel. 502 212 638 Fundacja "Karkonosze. Muzyka serc", współorganizacja Muzeum Przyrodnicze

10.01.2015 - Sobota

10 - 11 stycznia

Premiera spektaklu "Miłość i żałość"
godz. 18:00 sala Nova, ul. 1 Maja 60 (wstęp wolny)
Spektakl na podstawie powieści Fiodora Dostojewskiego "Idiota"; adaptacja i reżyseria Mirosław Samuel
Miasto Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Edukacyjne Teatr na Progu

Rozgrywki Ekstraklasy Piłki Ręcznej Kobiet.
Mecz KPR Jelenia Góra - Energia AZS Koszalin godz. 17:00 hala sportowa, ul. Złotnicza 12

Klub Piłki Ręcznej Jelenia Góra

Spektakl "Mąż mojej żony" Miro Gavran

godz. 19:00 scena studyjna, al. Wojska Polskiego 38 (bilety w cenie 20 zł i 30 zł, więcej na www.teatrnorwida.pl) reżyseria Henryk Adamek; Scena Inicjatyw Aktorskich: Jacek Grondowy, Piotr Konieczyński
Miasto Jelenia Góra, Teatr im. Cypriana Kamila Norwida

11.01.2015 - Niedziela

Zawody o Puchar Łysej Góry;
Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy "Aesculap"

Wycieczka narciarska z przewodnikiem Nr 4 - 11.01.2015
Spotykamy się 11.01.2015 (niedziela) o godz. 09.00 na stacji paliw w Jakuszycach.
Oddział PTTK "Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze zaprasza na wycieczkę nr 4 na nartach śladowych (biegowych) z przewodnikiem. Należy mieć z sobą: narty do turystyki narciarskiej z kijkami. Polecamy narty tzw. śladowe. Osoby nie mające sprzętu narciarskiego mogą go wypożyczyć m.in. w Jakuszycach. Ponadto wskazane jest posiadanie plecaka, a w nim m.in. nietłukący się termos z gorącym napojem i prowiant. Trzeba też pamiętać o stosownym ubierze.
Planowana trasa wędrówki wynosi ok.16 km i przebiega: Polana Jakuszycka - Droga Orla - Rozdroże Pod Działem Izerskim - Stacja Kolejowa Harrachov (przerwa, bufet). Po przerwie powrót do Jakuszyc.
Do Jakuszyc można się dostać własnym środkiem transportu lub pociągiem, wyjazd z Jeleniej Góry o godz.07.27 i pociąg dojeżdża do Szklarskiej Poręby na godz.08.14, tu przesiadka na szynobus czeski. Wyjazd o god.z 08.34 i dojeżdża do Jakuszyc na godz. 08.50.
Powrót z Jakuszyc: szynobus czeski o godz. 14.11, dojeżdża do Szklarskiej Poręby na godz.14.26, przesiadka na pociąg 14.48 i w Jeleniej Górze jesteśmy na godz. 15.38 Uczestnicy wycieczki we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, a członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym. Wycieczki są bezpłatne, nie trzeba się nigdzie zapisywać, a uczestnicy pokrywają koszty swoich dojazdów.
Uczestnicy wycieczki obowiązkowo muszą posiadać dowód osobisty lub paszport (przekraczamy granicę państwową)W czasie przerwy na stacji kolejowej Harrachov, gdy zdecydujemy się na posiłek w bufecie obowiązuje waluta czeska.
W przypadku nagłego pogorszenia się warunków śniegowych (zaniku pokrywy śnieżnej) odbędzie się wycieczka piesza po tej trasie.
Wycieczkę społecznie prowadzi przewodnik sudecki Janusz Perz ( tel. 600 034 715). PTTK Sudety Zachodnie

NIEDZIELNY PORANEK MUZYCZNY - "Ciach je smykiem"
godz. 10:30 sala koncertowa im. Stefana Strahla, ul. Józefa Piłsudskiego 60 (bilety w cenie 11 zł) zespół kameralny; prowadzenie: Agnieszka Gierus, Dominika Łukasiewicz Filharmonia Dolnośląska

Spektakl dla dzieci "Brzydkie Kaczątko" wg Hansa Christiana Andersena
godz. 16:00 Teatr Zdrojowy, Park Zdrojowy 1 (bilety w cenie 15 zł, rodzinny dla 3 osób 32 zł) opracowanie Kazimiera Jeżewska, reżyseria Czesław Sieńko, scenografia Iza Toroniewicz, muzyka Mirosław Gordon, choreografia Małgorzata Fijałkowska - Studniak
Któż z nas nie zna opowieści o brzydkim, odtrąconym i niechcianym kaczątku, które po wielu przykrych przygodach zmienia się w królewskiego łabędzia. Jedna z najpopularniejszych baśni Hansa Christiana Andersena uczy nas dostrzegać prawdziwe, ukryte wartości: piękno, prawdę. Mówi także o tym, że nie wolno nie doceniać samego siebie i wątpić we własne możliwości. Spektakl dla widzów od 3 do 10 lat.
Miasto Jelenia Góra, Zdrojowy Teatr Animacji

XXIII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

godz. 16:00 rozpoczęcie,
godz. 16:05 zespół FAIRY TALE SHOW (z programu Must Be The Music )
godz. 16:45 aukcje, licytacje
godz. 17:00 koncert zespołu MAFI FURACH
godz. 17:45 aukcje, licytacje
godz. 18:15 koncert NATALII LUBRANO (z programu The Voice of Poland) godz. 19:20 aukcje, licytacje
godz. 20:00 "Światełko do Nieba" - pokaz sztucznych ogni godz. 20:30 zakończenie - Plac Ratuszowy

FairyTaleShow. Ta grupa pochodzi z Ząbkowic Śląskich i składa się z 4 różnych osobowości. Wielbiciel wiejskich krajobrazów, niepoprawny marzyciel, wrażliwy kuglarz i koks, który dorwał się do gitary - to skład, z którego nie mógł nie powstać nietuzinkowy zespół. Członkowie tworzą muzykę, jakiej sami chcieliby słuchać. Grają rocka, lecz na próżno jest wpisywać go w jedną estetykę muzyczną. W połączeniu z różnorodnymi tekstami daje to mieszankę wybuchową. Elementem łączącym jest energia i żywiołowość na scenie. Dużą wagę przykładają też do tekstów, które mają nieść emocje. "Chcemy stworzyć coś nowego, co nie będzie powtarzalne" - dodają. Skład FTS: Tomasz Grządkowski - główny wokal/gitara, Michał Mazur - gitara solowa/wokal, Adam Gleń - bass, Michał "Maniek" Paczkowski - perkusja

MAFI FURACH. To młody jeleniogórski zespół. Nazwa składu powstała z połączenia pseudonimów założycieli (FiFU, MARACH). Ich muzyka balansuje na pograniczu reggae, hip hopu i wielu innych eksperymentów muzycznych. Utwór "Lubię Cię" z repertuaru Mafi Furach przez kilkanaście tygodni znajdował się na liście przebojów MUZYCZNEGO RADIA. Mają na swoim koncie ponad 50 koncertów w Polsce i za granicą. Współpracowali m. in z DKA, MESAJAH, NATURAL DREAD KILLAZ i opolskim zespołem BONGOSTAN. Zobaczcie to na żywo !

Natalia Lubrano - wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, związana z wrocławską sceną muzyczną. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu oraz prywatną szkołę jazzu "Jazz a Tours" we Francji. Zdobywała szlify na wielu warsztatach jazzowo-bluesowych w Polsce i za granicą. Na polskiej scenie muzycznej znana jest z wieloletniej współpracy ze środowiskiem wrocławskich hip-hopowców oraz ze współpracy zespołem "Miloopa", z którym wydała trzy albumy: "Nutrition Facts" (2005), "Unicode" (2008) i "Optica" (2011). Występowała również z Andrzejem Smolikiem, Renatą Przemyk, a także w projekcie "FoxBox" u boku Noviki, Marii Peszek, Pauliny Przybysz i innych reprezentatywnych artystów swego pokolenia. Udzieliła swojego głosu na około dwudziestu albumach innych muzyków. W marcu 2012 roku ukazała się autorska płyta wokalistki i jej zespołu pt. "R.E.S.P.E.C.T." wydana przez wydawnictwo Kayax. Laureatka 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, gdzie zdobyła nagrodę publiczności. Obecnie wokalistka pracuje nad swoim drugim albumem.

Miasto Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Kultury, Karkonoski Hufiec ZHP Chorągiew Dolnośląska im. hm Stefana Mirowskiego w Jeleniej Górze

Koncert na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
w wykonaniu zespołów muzycznych i tanecznych oraz solistów ODK godz. 16:00 Kawiarnia "Muza", ul. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego 12

Spektakl "Mąż mojej żony" Miro Gavran
godz. 17:00 scena studyjna, al. Wojska Polskiego 38 (bilety w cenie 20 zł i 30 zł, więcej na www.teatrnorwida.pl) reżyseria Henryk Adamek; Scena Inicjatyw Aktorskich: Jacek Grondowy, Piotr Konieczyński.
Miasto Jelenia Góra, Teatr im. Cypriana Kamila Norwida

12.01.2015 - Poniedziałek

12 stycznia - 12 lutego

Plastyczna wystawa pokonkursowa "Młodzież zapobiega pożarom" - III piętro, Książnica Karkonoska, ul. Bankowa 27
Co roku Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i Komenda Główna PSP organizuje konkurs plastyczny. Konkurs ten rozstrzygany jest na trzech poziomach: powiatowym, wojewódzkim i krajowym. Prace ocenianie są w 5 kategoriach wiekowych. Celem konkursu jest zainteresowanie od najmłodszych lat dzieci i młodzieży, ich nauczycieli i opiekunów oraz sympatyków problematyką ochrony przeciwpożarowej, tradycją, służbą i ciężką pracą strażackich środowisk, w tym działaniami ratowniczo - gaśniczymi i zabezpieczającymi podczas pożarów, klęsk żywiołowych, katastrof, wypadków i innych zagrożeń. Mają one też na celu popularyzowanie znajomości przepisów przeciwpożarowych oraz zasad postępowania na wypadek powstania pożaru czy innych zagrożeń, w których straż pożarna bierze udział.
Miasto Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej "Książnica Karkonoska"

Otwarcie wystawy fotografii Wojciecha Milewskiego i Marka Rawskiego "FOTOGRAFIKI"
godz. 17:00 Galeria "Promocje", ul. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego 12 (ekspozycja czynna do dnia 5 lutego)

Marek Rawski jeleniogórski lekarz chirurg, zafascynowany fotografią, związany z Jeleniogórskim Towarzystwem Fotograficznym, zaprasza na prezentację fotografii pejzażu. Oglądając przedstawione fotografie nie musimy pamiętać, że sztuka w ogóle jest czymś w rodzaju pisma, które należy umieć czytać, by swobodnie poruszać się po świecie sztuki. Autor bowiem zabiera nas w świat fotografii grającej na zmysłach, lubianej, pięknej i przyjemnej, wręcz hedonistycznej. Pastisz to czy malarstwo - sam nie wiem, jak nazwać świadome naśladowanie stylu malarskiego. Fotografie Marka Rawskiego nie składają obietnicy sztuki wyrafinowanej, opartej na subtelnych dociekaniach umysłowych. Oglądając te fotografie można zdać się na własną wrażliwość i uczucia. Autor tworzy obrazy, które jak w muzyce mają rytm, piano, forte, po prostu mają brzmienie - Waldemar Grzelak

Wojciech Milewski. Na przełomie lat 60 i 70 powstała teoria fotografii konceptualnej. Według tej teorii obrazy, które twórca ma w swej wyobraźni, nie dające się zrealizować, a dające się opisać, to sztuka konceptualna. Dziś w dobie komputerów wiele z tych propozycji daje się zrealizować. Aparat fotograficzny jako źródło obrazu otrzymał dodatkowo komputer dający możliwości opracowania obrazu tak, jak sobie to wyobraża autor. Możliwości fotografa zwiększyły się ogromnie, może pełnić rolę malarza, grafika czy dizajnera. Obrazy moje na tej wystawie to zdjęcia czarno-białe, które powstały w latach 70 i 80 XX wieku oraz w pierwszym dziesięcioleciu XXI wieku. Pierwsze działania jakie wykonywałem na komputerze to barwienie zdjęć. Komputer daje tak duże możliwości, jak montowanie obrazu z wielu obrazów, tworzenie obrazów solaryzowanych, barwnych i czarno-białych grafik oraz technik malarskich, daje też możliwości tworzenia technik własnych. Obrazy dziś można eksponować prawie w każdej przestrzeni rzeczywistej, wirtualnej, a nawet w powietrzu. Obrazy twórca-fotograf może teraz przetwarzać tak jak dyktuje mu umysł. Obrazy powstałe po przetworzeniu krytycy fotografii nazywają obrazowaniem, to co teraz robimy należało by dziś nazwać fotografiką. Fotografowie dziś dostali warsztat taki że mogą myśleć tak, jak graficy, czy malarze. Dziś wyobraźnia fotografa sięga tam, gdzie jeszcze do niedawna nie było to możliwe. Ta wystawa jest taką właśnie propozycją - Wojciech Milewski.

Miasto Jelenia Góra, Osiedlowy Dom Kultury

Warsztaty "Robotyka z lego" dla dzieci w wieku 6-12 lat "Większy kawałek słońca"; prowadzący Grzegorz Troć, Daniel Kostrzewa
godz. 17:00 - 18:30 sale ODK, ul. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego 12 (wstęp wolny; liczba miejsc ograniczona, zapisy sekretariat ODK lub tel. 75 - 75 31 831)
Wykorzystując specjalne zestawy Lego Education, uczestnicy warsztatów będą mogli stworzyć proste maszyny codziennego użytku wyposażone w silnik oraz proste roboty. Przed przystąpieniem do budowania i programowania, dzieci poznają podstawowe elementy konstrukcyjne oraz ich zastosowanie. Dowiedzą się jak działają koła zębate, dźwignie oraz koła pasowe, a następnie wykorzystają tę wiedzę podczas konstruowania własnych modeli. Ponadto poznają zasady użycia podstawowych czujników wykorzystywanych w automatyce, takich jak np. czujnik ruchu, nachylenia. Prowadzący: Grzegorz Troć i Daniel Kostrzewa - nauczyciele z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym. Prowadzący od 2 lat warsztaty i zajęcia Lego w Szkole Matematycznej CUBE Miasto Jelenia Góra, Osiedlowy Dom Kultury

Spektakl bożonarodzeniowy "Świąteczna wizyta" w wykonaniu dziecięcej grupy teatralnej "Gzygzak" działającej w ODK; opieka artystyczna Jacek Paruszyński godz. 17:30 sala teatralna ODK, ul. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego 12 (wstęp wolny) Miasto Jelenia Góra, Osiedlowy Dom Kultury

13.01.2015 - Wtorek

Spektakl "Rydygier - mój przyjaciel Wampir" dla dzieci
godz. 10:00 Teatr Zdrojowy, Park Zdrojowy 1 (bilety w cenie 15 zł, rodzinny dla 3 osób 32 zł)

Angela Sommer-Bodenburg, adaptacja Wolf Dietrich Sprenger, reżyseria Michał Derlatka; scenografia Michał Dracz, kostiumy Mateusz Mirowski, muzyka i efekty dźwiękowe DJ Joanna Sówka Sowińska.

To "strasznie" śmieszna historia przyjaźni chłopca z wampirkiem. To także przestroga dla rodziców zapominających o znaczeniu bliskiego kontaktu z własnymi dziećmi, który jest nie do przecenienia! To spektakl dla tych, którzy lubią się śmiać i tych, którzy nie boją się bać (choć z umiarem)! Zapraszamy na przedstawienie, na którym dobrze bawić się będą małoletnie wampirki - od 130 lat wzwyż, jak i młodzi reprezentanci gatunku ludzkiego - powyżej sześciu lat - za młodszych widzów odpowiedzialność biorą rodzice i opiekunowie!
Miasto Jelenia Góra, Zdrojowy Teatr Animacji

Projekcja filmu dokumentalnego o ks. Józefie Tischnerze "Jego oczami"
spotkanie z reżyserem Szymonem J. Wróblem
godz. 17:00 sala konferencyjna, Książnica Karkonoska, ul. Bankowa 27 (wstęp wolny) Miasto Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej "Książnica Karkonoska"

"Sen o Warszawie" - DKF "Klaps"
Projekcja filmu dokumentalnego; reżyseria Krzysztof Magowski (Polska, 2014) godz. 18:00 sala widowiskowa, ul. Bankowa 28/30 (cena wejściówki 10zł, karnet 28zł)
"Sen o Warszawie" w reżyserii Krzysztofa Magowskiego, to pierwszy duży film biograficzny o Czesławie Niemenie, piosenkarzu, kompozytorze i multi-instrumentaliście, ikonie polskiej muzyki rozrywkowej. Okazją do jego realizacji stała się 10. rocznica śmierci charyzmatycznego artysty, zmarłego w styczniu 2004 roku. W filmie wykorzystano wiele nieznanych dotąd materiałów archiwalnych, które rzucają nowe światło na życie Niemena. Opowiadają o nim barwnie członkowie jego rodziny, zaprzyjaźnieni muzycy, krytycy, dziennikarze muzyczni - w sumie ponad 50 osób - a wszystko to na tle meandrów polityki kulturalnej PRL-u, odpowiedzialnej za zmienne losy jego kariery i recepcji jego twórczości w zależności od sympatii ówczesnych władz i krytyki. Film jest bogato ilustrowany muzyką Niemena, wybranego w 1999 roku w plebiscycie tygodnika "Polityka" na wykonawcę wszech czasów. Był człowiekiem-instytucją, jednym z nielicznych, którzy tworzyli nieprzerwanie dla czterech generacji Polaków. Jego twórczość nie tylko tworzy kanon polskiej piosenki i stanowi nieustającą inspirację dla młodszych artystów, a muzykę rozrywkową podniosła do rangi prawdziwej sztuki, ale i wrosła w polską kulturę popularną (film Magowskiego otwiera scena, gdy znad stadionu klubu Legia Warszawa niesie się chóralny śpiew kibiców: "Mam tak samo jak ty, miasto moje a w nim: najpiękniejszy mój świat, najpiękniejsze dni..."). Fani muzyka przypomną sobie jego najważniejsze przeboje, a starsi widzowie -własną młodość [opis dystrybutora kino]
Miasto Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Kultury

14.01.2015 - Środa

Spektakl "Rydygier - mój przyjaciel Wampir" dla dzieci powyżej sześciu lat.
godz. 10:00 Teatr Zdrojowy, Park Zdrojowy 1 (bilety w cenie 15 zł, rodzinny dla 3 osóbb32 zł)
Angela Sommer-Bodenburg, adaptacja Wolf Dietrich Sprenger, reżyseria Michał Derlatka; scenografia Michał Dracz, kostiumy Mateusz Mirowski, muzyka i efekty dźwiękowe DJ Joanna Sówka Sowińska.
Miasto Jelenia Góra, Zdrojowy Teatr Animacji

Bibliostacja SMYKa dla 3-5-latków wraz z opiekunami
godz. 11:00 - 12:30 Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa, ul. Bankowa 27 (wstęp wolny) Miasto Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej "Książnica Karkonoska"

Koncert "Zima, Ach to ty..."
Zimowe, ciepłe piosenki wykonają uczniowie Jacka Szreniawy godz. 17:00 sala widowiskowa, ul. Bankowa 28/30 (wstęp wolny) Miasto Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Kultury

Koncert "Karkonosze Muzyka Poezja"
godz. 19:30 Muzeum Przyrodnicze, ul. Cieplicka 11A, tel. 502 212 638 Fundacja "Karkonosze. Muzyka serc", współorganizacja Muzeum Przyrodnicze

UM JG

Podziel się z innymi:

| |

2015-01-08 14:58

Przybornik
MOS Jelenia Góra
Najczęściej czytane

› Wyniki i tabela po XXX ... czas 2019-06-08
komentarze komentarze: 65


› Wyniki i tabela po XXX ... czas 2019-06-08
komentarze komentarze: 1


› Wyniki i tabela po XXXI... czas 2019-06-08
komentarze komentarze: 0


› Wyniki i tabele po XXVI... czas 2019-06-15
komentarze komentarze: 74


› Wyniki i tabele po XXVI... czas 2019-06-15
komentarze komentarze: 47