NO2
5.30
ug/m3
O3
55.80
ug/m3
PM10
7.90
ug/m3
PM2.5
5.80
ug/m3
Pogoda w Jeleniej Górze
zachmurzenie duże
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Różne:
- Rozliczanie projektów unijnych (2026.02.06)
Kupię:
- SKUP Antyków za GOTÓWKĘ - JELENIA GÓRA i ok... (2026.02.05)
Kupię:
- Kupię przeróżne ANTYKI, ZBIORY, KOLEKCJE e... (2026.02.05)
Różne:
- Opieka nad psem (2026.02.04)
Kupię:
- KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUK... (2026.02.03)
Różne:
- Wypożyczalnia - produkcja przyczep ga... (2026.02.03)
Kupię:
- SKUP Antyków za GOTÓWKĘ - JELENIA GÓRA i ok... (2026.02.02)
Kupię:
- Skup OBRAZÓW / Skup ANTYKÓW - PORZĄDKUJ... (2026.02.01)
Dam pracę:
- Serwisant wind osobowych - z doświadc... (2026.01.30)
Dam pracę:
- Pracownik instalacji elektrycznych - ... (2026.01.30)
- Ostra jazda:
› Marek Siatrak rezygnuje ze stanowiska prezesa Karkon...
2026.02.05 09:13
- Kibic:
› Marek Siatrak rezygnuje ze stanowiska prezesa Karkon...
2026.02.04 12:02
- Radek:
› Rusza inwestycja TBS
2026.01.31 08:42
- Tak, tak:
› Rusza inwestycja TBS
2026.01.30 21:47
- ksk:
› ZORKA Sp. z o.o. - komunikat
2026.01.30 15:30
![]() |
dolar amerykański | 1 USD | 3.5749 |
![]() |
euro | 1 EUR | 4.2155 |
![]() |
frank szwajcarski | 1 CHF | 4.592 |
![]() |
funt szterling | 1 GBP | 4.8535 |
![]() |
korona czeska | 1 CZK | 0.174 |
|
Ilość: |
Przelicznik: 0 PLN |
IV Karkonoski Orszak Trzech Króli
Trwają intensywne przygotowania 4. edycji "Karkonoskiego Orszaku Trzech Króli"W Święto Objawienia Pańskiego 2015 roku, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 332 miejscowości w Polsce i 15 miast za granicą
Orszak Trzech Króli przywrócił starą polską tradycję jasełek ulicznych. Radosnych, wielobarwnych grup rozśpiewanych i uśmiechniętych kolędników głoszących na ulicach Radosną i Dobrą Nowinę o narodzeniu Jezusa. Każdego roku do Orszaku dołączają kolejne miejscowości w Polsce i na świecie.
W Jeleniej Górze już czwarty rok z rzędu Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego organizuje 6 stycznia, Karkonoski Orszak Trzech Króli. Wydarzenie rozpocznie się mszą świętą z góralską oprawą o godz. 12:00 w jeleniogórskiej bazylice, skąd o godz. 13:00 na ulice Jeleniej Góry wyruszy wielobarwny, wielotysięczny i rozśpiewany korowód, by dotrzeć do stajenki na Placu Ratuszowym.
Orszak przejdzie ulicami Starego Miasta do Stajenki usytuowanej na Placu Ratuszowym, by nawiedzić Świętą Rodzinę i w kulminacyjnym momencie pokłonić się Dzieciątku. Całość zakończy się wspólnym śpiewaniem kolęd z góralską kapelą "Janicki". Trzon Orszaku stanowić będą dzieci z jeleniogórskich i karkonoskich szkół oraz przedszkoli, ubranych w kolorowe stroje. Przyłączający się do Orszaku mieszkańcy Karkonoszy i turyści otrzymają korony i śpiewniki.
Podczas całego wydarzenia wolontariusze, wyposażeni w specjalne identyfikatory ze zdjęciem oraz zaplombowane puszki, na których znajdzie się logo oraz adres Stowarzyszenia - organizatora zbiórki będą zbierać datki na wsparcie Publicznego Katolickiego Gimnazjum u św. Pankracego w Jeleniej Górze - jedynej na terenie Karkonoszy szkoły katolickiej.
Karkonoski Orszak Trzech Króli od samego początku tworzą ludzie, których nikt do tego nie zmusza, dla ludzi którzy chcą po prostu przyjść, pobyć z sobą, pośpiewać kolędy i pokłonić się nowo narodzonemu Zbawicielowi. To okazja do wspólnego działania całych rodzin. Lekcja obywatelskiej aktywności, doskonała sposobność do tego by razem z innymi - często nieznanymi ludźmi - zrobić coś dla innych. Przez osobisty przykład pokazujemy też naszym dzieciom jak radosne i otwarte jest chrześcijaństwo - mówi Mariusz Gierus ze Stowarzyszenia u Erazma i Pankracego. Fenomen Orszaku polega na tym, że do udziału w nim są zaproszeni wszyscy - wierzący i niewierzący. Po prostu, każdy kto szuka w swoim życiu odpowiedzi na najważniejsze pytania. W tym dniu możemy być jak Trzej Mędrcy - ujrzeć światło betlejemskiej gwiazdy, pójść za nią i odnaleźć Prawdę, Dobro i Piękno - dodaje.
Więcej informacji o Karkonoskim Orszaku Trzech Króli można znaleźć na stronach: www.sep.edu.pl oraz www.jelenia-gora.orszak.org, a także na facebooku: www.facebook.com/sepedupl
Informacja prasowa
Podziel się z innymi:
2015-01-02 14:34
› Odwiedziny w szpitalu c...
2026-02-04
komentarze: 0
› Jeleniogórscy policjanci z...
2026-02-02
komentarze: 0
› Nie zatrzymał się do kont...
2026-02-03
komentarze: 0
› Uchwała krajobrazowa w ...
2026-02-02
komentarze: 0
› Kradzież z otwartego au...
2026-02-03
komentarze: 0








MZK JELENIA GÓRA
PKS JELENIA GÓRA
PKP
The:protocol