NO2
5.30
ug/m3
O3
55.80
ug/m3
PM10
7.90
ug/m3
PM2.5
5.80
ug/m3
Pogoda w Jeleniej Górze
zachmurzenie małe
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- Mechanik Samochodowy (2026.06.19)
Sprzedam:
- Szafka biały lakier z dodatkiem szarego (2026.06.18)
Różne:
- Zakupy na telefon (2026.06.17)
Dam pracę:
- Dam prace pomoc w pracach ogród/budowa795 (2026.06.16)
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
- rysiekdw:
› Rafał Dyjur nowym dyrektorem szpitala w Jeleniej Gór...
2026.06.22 18:38
- baca:
› Jezioro Pilchowickie znika. Trwa historyczne opróżni...
2026.06.22 18:13
- Piotrex:
› Jelenia Góra: ruszyła modernizacja Orlików przy SP n...
2026.06.22 17:41
- Opo:
› Wyniki i tabela po 26. kolejce Klasa B / Grupa 3
2026.06.22 17:41
- Kibic:
› Wyniki i tabela po 26. kolejce Klasa B / Grupa 3
2026.06.22 17:11
![]() |
dolar amerykański | 1 USD | 3.7282 |
![]() |
euro | 1 EUR | 4.2693 |
![]() |
frank szwajcarski | 1 CHF | 4.6145 |
![]() |
funt szterling | 1 GBP | 4.9234 |
![]() |
korona czeska | 1 CZK | 0.1764 |
|
Ilość: |
Przelicznik: 0 PLN |
Motocrossowe szaleństwo w Siedlęcinie
W niedzielę 10 września po raz dziewiąty odbył się Piknik Cross Country Siedlęcin 2006. Zawodnicy konkurowali ze sobą w kilku kategoriach, łącznie 37 motocyklistów stanęło na starcie tych zawodów. Oprócz jazd konkursowych odbył się również pokazowy przejazd czołowego polskiego zawodnika - Bartosza Obłuckiego- Przejazd Bartka Obłuckiego, który na co dzień jest zawodnikiem fabrycznego teamu Husqvarny był nie lada gratką dla miłośników motocrossu. Bartek zajmuje aktualnie 4 miejsce w Mistrzostwach Świata w Rajdach Enduro, a w przejeździe pokazowym towarzyszyli mu również Błażej Gazda i Mateusz Bembenik, czołowi bikerzy Polskich Rajdów Enduro, aktualni członkowie polskiej kadry narodowej i uczestnicy Sześciodniówki Motocyklowej 2005 w Povarskiej Bystrzycy na Słowacji - informuje Robert Soćko - organizator imprezy w Siedlęcinie.
Wracając do pikniku to warto nadmienić, iż w jego IX edycji zmieniła się trasa, która zapewniała zarówno startującym jak i widzom wielu wrażeń. Najpierw rozegrano bieg Cross Country. Efektowne hopy, przeprawy przez leśnie bezdroża i błotne kąpiele tworzyły nie lada wyzwanie dla crossowców i były jednocześnie wspaniałym widowiskiem dla zebranych kibiców.
Na zakończenie turnieju rozegrano motocross. - W tej konkurencji najbardziej wyróżniał się licencjonowany zawodnik Mistrzostw Polski - Łukasz Bembenik jadący na czterosuwowym KTM 250 SXF. Jego udział w tym wyścigu był pięknym pokazem jazdy i techniki motocrossu - podsumował występ Bembenika Robert Soćko.
Siedlęcińską imprezę obserwujemy od kilku edycji. Naprawdę miło patrzeć jak się rozwija z każdą kolejną odsłoną. Startuje coraz większa ilość zawodników, nie brakuje nowych atrakcji - vide pokaz Obłuckiego, a wzdłuż trasy coraz ciężej o wolne miejsce aby swobodnie obserwować popisy bikerów! Miejmy nadzieję, że progres będzie trwał nadal, a organizatorzy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i zaskoczą nas czymś nowym przy następnej okazji!
Wyniki Cross Country
klasa "Młodzik"
I - Przemysława Listowski, KAWASAKI (15 okrążeń)
II - Paweł Ochenkowski, KAWASAKI (13 okrążeń)
III - Kamil Korkuz, KAWASAKI (13 okrążeń)
klasa 125
I - Adam Gaweł, SUZUKI (17 okrążeń)
II - Mariusz Kruczek, HONDA (16 okrążeń)
III - Piotr Chutkiewicz, HONDA (15 okrążeń)
klasa pow 125
I - Dawid Zygmunt, YAMAHA ( 19 okrążeń)
II - Roman Hajdamowicz, YAMAHA ( 18 okrążeń)
III - Robert Soćko, HUSQVARNA (18 okrążeń)
klasa QUAD
I - Bartosz Szczepankiewicz , YAMAHA (16 okrążeń)
II - Arkadiusz Doch, YAMAHA (15 okrążeń)
III - Jakub Furyk, YAMAHA ( 14 okrążeń)
Motocross
klasa "młodzik"
I - Korkuz Kamil, KAWASAKI
II - Przemysław Listowski, KAWASAKI
III - Paweł Ochenkowski, KAWASAKI
klasa 125
I - Piotr Nowicki, KAWASAKI
II - Tomasz Wikowicz, YAMAHA
III - Miłosz Rękas, HONDA
klasa pow 125
I - Łukasz Sturzyński, YAMAHA
II - Tomasz Filip, HONDA
III - Robert Nowicki, KTM
MC
foto: Daniel Źrałka, Maciej Chyra
Podziel się z innymi:
2006-09-11 19:11
› Pamięć Kolejowych Pokoleń - ...
2026-06-18
komentarze: 10
› Słowa, które ranią. Międzyna...
2026-06-19
komentarze: 7
› Jelenia Góra: dzieci uczył...
2026-06-14
komentarze: 5
› Szklarska Poręba: dotacje...
2026-06-15
komentarze: 9
› Wyniki i tabela po 30. ...
2026-06-13
komentarze: 18








MZK JELENIA GÓRA
PKS JELENIA GÓRA
PKP
The:protocol