Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie duże

6.28°C 1020 hPa 92%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze

- Tygrys:
Potrącenie 9-latka na przejściu dla pieszych na ul...
czas 2025.11.11 12:06

- Enek:
Nowoczesne sterowanie ruchem i ścieżki rowerowe
czas 2025.11.09 12:42

- ksk:
Nowe stawki podatków i opłat
czas 2025.11.06 22:41

- bartek samczyik:
Jelenia Góra bez zakazu sprzedaży alkoholu
czas 2025.11.06 11:20

- lzs:
Bon ciepłowniczy - czym jest oraz komu przysługuje
czas 2025.11.03 19:27

Kursy walut (akt. 2025-11-10)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.661
euro euro 1 EUR 4.2351
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.5426
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.823
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1744
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze

Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy "noga z gazu". Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze.

Do groźnie wyglądających zdarzeń drogowych doszło 26 sierpnia br. w regionie jeleniogórskim. Około godziny 5.42 na wysokości skrzyżowania ulicy Spółdzielczej i Karola Miarki , najprawdopodobniej 34-letni kierujący pojazdem marki Audi, chciał skręcić w lewo i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu od Szklarskiej Poręby w kierunku Ronda , 27-letniemu kierującemu pojazdem marki VW Transporter i doszło do zderzenia. Do szpitala trafiły cztery osoby. Trzy z nich po badaniach zostały zwolnione. Okazało się, że obrażenia powyżej dni 7 odniósł kierujący Audi. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego wypadku.
Kilka godzin później około 15.51 w Dziwiszowie na Kapeli doszło do kolejnego wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-letnia kierująca pojazdem marki Audi jadąc w kierunku Jeleniej Góry, najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i uderzyła w bok jadącego z przeciwnego kierunku pojazdu ciężarowego marki Volvo z naczepą, którym kierował 37-letni mężczyzna. W wyniku uderzenia pojazd odbił się wpadł do rowu. Do szpitala trafiły pięć osób, w tym trójka dzieci, które po badaniach zostały zabrane do domu. Obrażenia powyżej dni 7 odniosła najprawdopodobniej kierująca oraz pasażerka auta. Kierowca Volvo trzeźwy, a kierującej Audi pobrano krew do badań. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.
Ponadto wczoraj na naszych drogach doszło do czterech kolizji, których przyczyną było nie dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i najechanie na tył innego pojazdu.
Piesi również powinni zachować szczególna ostrożność przy przechodzeniu przez jezdnię. Nie należy przejścia traktować jak enklawy bezpieczeństwa i wbiegać wprost pod koła pojazdu, stwarzając w ten sposób zagrożenie bezpieczeństwa.
Jeleniogórska policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem "najechanie" na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

KMP JG

Podziel się z innymi:

2014-08-27 13:31

Przybornik
Najczęściej czytane

› Nowe stawki podatków i opłat czas 2025-11-06
komentarze komentarze: 1


› Jakie problemy zgłosili... czas 2025-11-04
komentarze komentarze: 0


› Jelenia Góra bez zakazu sp... czas 2025-11-05
komentarze komentarze: 1


› Bieg Niepodległości 202... czas 2025-11-06
komentarze komentarze: 0


› Już w piątek wernisaż! ... czas 2025-11-05
komentarze komentarze: 0