Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.10

ug/m3

O3

88.40

ug/m3

PM10

11.60

ug/m3

PM2.5

7.30

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-06-16 o godzinie 18:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie duże

18.41°C 1024 hPa 68%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze

- górnik torcida hools:
W czwartek losowanie, w niedzielę baraże
czas 2025.06.16 18:26

- lzs:
W czwartek losowanie, w niedzielę baraże
czas 2025.06.16 18:17

- lzs:
W czwartek losowanie, w niedzielę baraże
czas 2025.06.16 18:08

- ksk:
Piłkarze Karkonosze rozpoczną treningi i sparingi w...
czas 2025.06.16 17:59

- Jakiś ktoś:
W czwartek losowanie, w niedzielę baraże
czas 2025.06.16 17:53

Kursy walut (akt. 2025-06-16)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.6804
euro euro 1 EUR 4.2612
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.5317
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9976
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1719
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Akademia Przedsiębiorcy z majorem US Army w Jeleniej Górze 12 czerwca

12 czerwca odbędzie się Akademia Przedsiębiorcy w Jeleniej Górze. Bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców poprowadzi major US Army, Rocco A. Spencer. Były wojskowy, a dziś doradca firm, pokaże jak odnosić sukcesy na biznesowym polu walki, dzięki metodom wykorzystywanym w siłach zbrojnych. Organizatorem Akademii Przedsiębiorcy jest Bank Zachodni WBK i Polfund Fundusz Poręczeń Kredytowych.

Akademia Przedsiębiorcy to ogólnopolski projekt, którego celem jest inspirowanie firm nowymi pomysłami, technikami zarządzania czy budowania przewagi nad konkurencją. Tegoroczna edycja odbywająca się pod hasłem: Strategie zwycięstwa na biznesowym polu walki - to przełożenie metod wojskowych na praktyczne wskazówki dla przedsiębiorców.

-Polski biznes staje przed coraz większymi wyzwaniami. Aby im sprostać, współczesny lider powinien m.in. przewidywać ruchy przeciwników. Dlatego tegoroczne warsztaty będą skoncentrowane na strategicznym myśleniu i wdrażaniu narzędzi, które sprawdziły się w siłach zbrojnych - mówi Filip Jaskuła, dyrektor Obszaru Małych Firm Banku Zachodniego WBK.

Major Rocco A. Spencer, jest emerytowanym oficerem armii amerykańskiej. Po odejściu ze służby został doradcą firm amerykańskich, między innymi giganta telekomunikacyjnego AT&T. W ramach Akademii Przedsiębiorcy poprowadzi warsztaty pt.: Nie ma drugiego miejsca. Są tylko zwycięzcy i przegrani. Warsztaty będą tłumaczone na język polski.

Rocco A. Spencer podczas warsztatów pokaże, że dzisiejsze wojsko przypomina organizację, w której podstawą jest komunikacja, współpraca i wspólny cel. Każdy realizuje w niej istotną część wspólnego planu. Umiejętność pracy w zespole i dla zespołu jest kluczowym elementem, który często decyduje o powodzeniu misji. Stąd tak wiele elementów z zarządzania na polu walki można wykorzystać w biznesie, by uzyskać przewagę nad konkurencją.

Armia to również silne przywództwo. Dowódca to najczęściej lider zespołu, który jest jego częścią, ale potrafi wziąć na siebie odpowiedzialność za decyzje. Zachowanie równowagi między odpowiedzialnością za człowieka, a koniecznością wykonania zadania, to jedno z wyzwań, które na równi dotyczy sił zbrojnych, jak i biznesu.

-Nikt nam nie płaci za porażki. Liczą się tylko sukcesy. Aby je osiągać potrzebny jest lider, który będzie potrafił pokierować zespołem - mówi Rocco A. Spencer. -Lider przypomina dyrygenta, który dba o to, by nawet trzecie skrzypce w jego orkiestrze grały dokładnie to, czego oczekuje. Właśnie takie podejście powinno cechować dobrego żołnierza i dobrego biznesmena - dodaje.

Zawód żołnierza to profesja, z którą nierozerwalnie związana jest presja, konieczność kalkulacji ryzyka, myślenia strategicznego i planowania. Przedsiębiorcy zaczynają dostrzegać, że to co sprawdziło się w ekstremalnych warunkach i może zostać wykorzystane również w biznesie. Stąd pomysł zaproszenia byłych wojskowych do ogólnopolskich warsztatów w ramach Akademii Przedsiębiorcy. Łącznie odbędzie się 50 spotkań w całej Polsce.

Organizatorem Akademii Przedsiębiorcy jest Bank Zachodni WBK i Polfund Fundusz Poręczeń Kredytowych. Patronem honorowym jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Wsparcie zapewniają także: Dolnośląska Izba Gospodarcza, Zachodnia Izba Gospodarcza, Towarzystwo Biznesowe, Sudecka Izba Przemysłowo-Handlowa.

Data: 12 czerwca 2014 r., godzina 9:30
Miejsce: Hotel Mercure, ul. Sudecka 63,

Szczegóły pod adresem: www.akademia-przedsiebiorcy.pl

Podziel się z innymi:

2014-06-06 17:29

Przybornik
Najczęściej czytane

› Wyniki i tabela po 29. ... czas 2025-06-07
komentarze komentarze: 139


› Wyniki i tabele po 25. ... czas 2025-06-07
komentarze komentarze: 102


› Wyniki i tabela po 34. ... czas 2025-06-07
komentarze komentarze: 16


› Wyniki i tabele po 25.,... czas 2025-06-07
komentarze komentarze: 76


› Wyniki i tabele po 26. ... czas 2025-06-14
komentarze komentarze: 99