Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie duże

1.28°C 1018 hPa 92%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2026-03-27)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.7206
euro euro 1 EUR 4.2858
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.6663
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.951
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1747
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Policjanci po pijaku wjechali do rzeki. Śledztwo umorzone. Teraz zostaną zwolnieni?

Komendant dolnośląskiej policji wszczął postępowanie, które ma doprowadzić do usunięcia ze stanowisk policjantów, którzy - pijani - wpadli samochodem do rzeki. Wcześniej prokuratura umorzyła śledztwo. Nie była w stanie ustalić, który prowadził auto. - To zachowanie niegodne kogoś, kto nosi mundur - tak o pijanych policjantach, którzy samochodem wpadli do rzeki mówi st. asp. Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji.

Sytuacja rozegrała się w lipcu 2012 roku. Dwóch jeleniogórskich policjantów wsiadło do samochodu. Jednak w Cieplicach (woj. dolnośląskie) auto wypadło z drogi, wielokrotnie koziołkowało i wpadło do rzeki Kamiennej. Jeden z mężczyzn sam wyszedł z leżącego na dachu pojazdu, a drugi potrzebował pomocy pogotowia.

Wczoraj prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie. Jak tłumaczy, nie można było ustalić, kto prowadził auto. Żaden z mężczyzn nie przyznawał się do winy.

- To dodatkowo utrudniło nam postępowanie. Prokuratura nie wskazała winnego, dlatego komendant nie mógł wszcząć postępowania dyscyplinarnego i natychmiast wyrzucić ich z pracy - wyjaśnia Petrykowski.

Jak dodaje, podczas postępowania wyjaśniającego policjanci byli zawieszeni w swoich obowiązkach. - Jednak właśnie ze względu na decyzję prokuratury, mężczyźni na razie wrócili do służby. Teraz komendant zdecydował o wszczęciu postępowania administracyjnego. Będzie ono zmierzać do wydalenia tych funkcjonariuszy z pracy - zapewnia.

TVN24.pl

Podziel się z innymi:

2014-02-04 18:07

Przybornik
Najczęściej czytane

› Uciekał przed policją, ... czas 2026-03-20
komentarze komentarze: 0


› Kobiety odurzyły mężczyzn... czas 2026-03-12
komentarze komentarze: 0


› Groził, zastraszał i ok... czas 2026-03-16
komentarze komentarze: 0


› Poszukiwany listem gończym... czas 2026-03-12
komentarze komentarze: 0


› Nerwowe zachowanie zwrócił... czas 2026-03-10
komentarze komentarze: 0