54.86

80.99

12.53

7.82

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-17 o godzinie 05:00.

11.52°C 1012 hPa 86%

- Do do kibic:
Zestaw par 24. kolejki A klasy
czas 2024.05.16 22:33

- zasx:
Ścieki z gminy Podgórzyn wpływają prosto do stawu w...

Lider potknął się w Podgórzynie

Miłą niespodziankę sprawili swoim fanom piłkarze Endico Mitexu Podgórzyn remisując na zakończenie rundy jesiennej z Olimpią Kamienna Góra 1-1. Wynik ten sprawił, że goście zaprzepaścili szansę na mistrzostwo jesieni w lidze okręgowej i rok zakończą na trzeciej lokacie.
Mecz w Podgórzynie toczył się pod dyktando kamiennogórzan, którzy już na wstępie mogli objąć prowadzenie, jednak piłka po uderzeniu Przemysława Powiertowskiego trafiła tylko w słupek. Być może ewentualny gol pozwoliłby Olimpii przejechać się po gospodarzach niczym walec, a tak podgórzynianie dzielnie się bronili, czasem też groźnie kontrowali. W 42-ej minucie właśnie po jednej z takich akcji gola zdobył Paweł Czerniak i na przerwę obie ekipy udały się do szatni przy niespodziewanym 1-0 dla miejscowych.
W II połowie podopieczni trenera Jakuba Topoły zamurowali dostęp do własnej bramki. Robili to skutecznie do 82-ej minuty, wtedy jednak sposób na pokonanie Marcina Krawczyka znalazł Powiertowski. Końcówka to oblężenie bramki Endico Mitexu. Szczęście nie opuściło graczy z Podgórzyna do końca, a najbliżej zapewnienia trzech punktów gościom był Masiel, który trafił w poprzeczkę.
- Cieszymy się z tego punktu. Co prawda prowadziliśmy i gola straciliśmy w końcówce, ale trzeba obiektywnie stwierdzić, że to gości prowadzili grę, a w II połowie 90 procent czasu toczyła się ona na naszej połowie - powiedział po meczu Tomasz Rychter. - Zadajemy sobie sprawę, że po tak słabej rundzie utrzymanie w lidze okręgowej będzie graniczyło z cudem. Mimo to będziemy chcieli jak najlepiej przygotować się do rundy wiosennej, żeby pozostawić po sobie dobre wrażenie - dodaje zawodnik Endico Mitexu.

EMP: Krawczyk - T. Rychter, K. Rychter, Lewandowski, Zin, Linke, Gruszecki, Jankiewicz (75' Jakiel), Bratek, Kubik (80' Bednarczyk), Czerniak.
OKG: Cisowski - Masiel, Smoczyk, Procyk, Topolski, Domin, Zarzecki, Błażyński, P. Powiertowski, Bocheński, Buda (46' Krzysztofek).

2013-11-12 14:28