90.96

113.10

14.53

6.08

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-02 o godzinie 06:00.

Woskar przegrał derby z Chojnikiem

O pięć punktów wzbogacili swoje konto w ostatnich dniach piłkarze Chojnika Jelenia Góra. Najpierw Wydział Gier OZPN Jelenia Góra zweryfikował ich mecz z Orłem Mysłakowice (na boisku 1-1) na walkower dla Chojnika, a dzisiaj podopieczni trenera Dariusza Michałka pokonali w Wojcieszycach Woskara Szklarska Poręba 2-0.
Spotkanie w I połowie toczyło się pod dyktando jeleniogórzan. Już w 10-ej minucie Mateusz Sala był bliski pokonania bramkarza Woskara. W 25-ej minucie na linii pola karnego Tomasz Hutnik nieprzepisowo powstrzymał Krzysztofa Micka i obchodzący jubileusz 500-tnego występu sędzia Marcin Urbaniak wskazał na wapno. Choć wyznaczony do wykonania jedenastki był Robert Turczyk, piłkę ustawił sobie Micek. Jak się okazało nie był to dobry ruch, bo jego strzał obronił Grzegorz Olczyk, co wywołało zrozumiałą radość wśród ciepliczan. Za chwilę mieli kolejny powód do zadowolenia, gdyż po zagrania od Łukasza Szymczaka gola zdobył Michał Gadzimski. Wynik 0-1 utrzymał się do przerwy.
W II połowie więcej z gry mieli piłkarze Woskara, ale ich wysiłek nie przyniósł bramek. Tę udało się po raz drugi zdobyć gościom. Kwadrans przed końcem Michałek podał prostopadłą piłkę Szymczakowi, ten pomógł sobie ręką - czego nie zauważył arbiter - i zmusił do kapitulacji Janusza. W 85-ej minucie po drugiej żółtej kartce boisko opuścił Turczyk.
- Uważam, że wygraliśmy zasłużenie. I połowa zdecydowanie należała do nas, po przerwie oddaliśmy nieco pola rywalowi, ale nie przełożyło się to na realne zagrożenie ze strony Woskara - podsumował mecz Dariusz Michałek. - To prawda Chojnik był dzisiaj lepszy, a my mówiąc krótko zagraliśmy piach - zgodził się ze szkoleniowcem gości Jacek Kołodziejczyk, trener Woskara.

WOSKAR: Janusz - Turczyk, Małek (46' Jahn), Gozdek, Woźniczak, Wajda (43' Pędzich), Wryszcz (75' Kołodziejczyk), Maczek (70' Sypniewski), Micek, Wyderkowski, Stefanowicz (70' Biernacki).
CHOJNIK: Olczyk - Hutnik, Dulny, Kwiatkowski (12' Gadzimski), Szymczak, Sala, Michałek, Szewczyk, Rząca (72' Gierasimiuk), Okowiński, Zwierzyński.

2013-10-20 19:34