108.68

116.18

16.60

7.62

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-02 o godzinie 00:00.

- Orzeł:
Wyniki i tabela po 27. kolejce 4. ligi dolnośląskiej...

60-lecie KSK: Jubileuszowa piątka Karkonoszy

Pięcioma bramkami wbitymi Pogoni Oleśnica uczcili jubileusz 60-lecia klubu piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra. Zwycięstwo odniesione zostało niewielkim nakładem sił, co powinno cieszyć przed trudnym meczem w Strzegomiu z AKS-em. Martwi, iż w spotkaniu tym zabraknie Mariusza Malarowskiego, który będzie pauzował w związku z gradacją żółtych kartek.
I połowa toczyła się w spacerowym tempie, co nie przeszkodziło biało - niebieskim otworzyć wyniku już w 8-ej minucie. Autorem gola były Marcin Bednarczyk, sprytną podcinką umieszczając piłkę w sieci ponad głową i rękami Kacpra Rogali. W 35-ej minucie drugiego gola zdobył niezawodny Łukasz Kowalski, a chwilę później powinno być 3-0, gdyż tym razem Bednarczyk nie potrafił skopiować swojego wyczyny z początku meczu.
Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Goście bezskutecznie próbowali przedrzeć się pod pole karne rywali, a gracze Karkonoszy gdy tylko chciało im się podkręcić tempo akcji, momentalnie tworzyli zagrożenie w 16-tce oleśniczan. W 71-ej minucie ładnie z boku pola karnego dośrodkował Łukasz Kusiak, co skrzętnie wykorzystał Kowalski, wolejem zapewniając swojej ekipie trzeciego gola. 10 minut przed końcem spotkania piłkę od Klima Khodzamkulova otrzymał Maciej Firlej. Młodzieżowiec pomimo oddechu obrońcy rywali na plecach zdołał się obrócić i z 7 metrów strzałem w krótki róg pokonał Rogalę. Wynik w 90-ej minucie ustalił Michał Szramowiat, wzorowo wykańczając akcję sam na sam z bramkarzem Pogoni.

KARKONOSZE JELENIA GÓRA - POGOŃ OLEŚNICA 5-0 (2-0)

Bramki: 1-0 Bednarczyk 8', 2-0 Kowalski 35', 3-0 Kowalski 71', 4-0 Firlej 80', 5-0 Szramowiat 90'.
Żółte kartki: Palimąka, Malarowski, Kowalski, Majer oraz Wach, Karga, Bezak, Galik, Sepetowski.
Sędziowali: Grzegorz Rola jako główny oraz Dariusz Szott i Dawid Aksamit.
Widzów: 350.

KSK: Dubiel - Palimąka, Wawrzyniak, Walczak (46' Firlej), Siatrak, Hamowski, Malarowski, Bednarczyk, Kusiak (75' Szramowiat), Kowalski (72' Khodzamkulov), Majer (80' Biniecki).
POGOŃ: Rogala - Wach, Karga, Korcik (13' Bartnik), Michalewski, Sepetowski, Galik, Bezak, Miodek (73' Kotwa), Zięba, Kotwa.

2013-10-19 20:02