99.72

109.03

17.79

7.76

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-02 o godzinie 10:00.

20.45°C 1007 hPa 60%

Wyniki i tabela po 27. kolejce 4. ligi dolnośląskiej...

BKS Bobrzanie bez kłopotu ograł Orlę

W sobotnim meczu o czwartoligowe punkty BKS Bobrzanie Bolesławiec pewnie ograł Orlę Wąsosz 5:2. Po dwa gole dla gospodarzy strzelili Ohagwu oraz Majka.

Gospodarze po meczu byli zadowoleni nie tylko z wyniku, ale również samej gry. - Rezultat pokazuje co działo się na boisku. Byliśmy drużyną lepszą, graliśmy agresywniej i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo - powiedział po spotkaniu szczęśliwy kierownik BKS Bobrzanie Henryk Szewc. BKS Bobrzanie wyszedł na prowadzenie w 20. min kiedy Ł. Wielogórskiego do kapitulacji zmusił Majka. Orla nie otrząsnęła się po tym zdarzeniu, a w 24. min ulegała już różnicą dwóch goli. Wówczas piłkę do siatki skierował Ohagwu. Po zmianie stron nie mając nic do stracenia piłkarze Łukasza Stuczyka starali się grać odważniej. Efekt tego przyszedł tuż po przerwie kiedy kontaktowego gola strzelił Dąbrowski. Bolesławianie na to zdarzenie zareagowali pozytywnie i po godzinie gry wygrywali już 4:1. Na listę strzelców wpisali się ci sami co w pierwszej połowie, a więc popularny Manu oraz będący w coraz lepszej dyspozycji Majka. Goście na chwilę zdołali zmniejszyć straty (drugiego gola w sezonie z rzutu karnego strzelił Ł. Wielogórski), ale ostatnie słowo należało do W. Glanca, który w 88. min ustalił wynik. Chwilę wcześniej za brzydki faul na Żmudzińskim czerwoną kartką został ukarany Deperas.

BKS BOBRZANIE BOLESŁAWIEC - ORLA WĄSOSZ 5:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Majka (20), 2:0 Ohagwu (24), 2:1 Dąbrowski (47), 3:1 Ohagwu (57), 4:1 Majka (59), 4:2 Ł. Wielogórski (78-karny), 5:2 W. Glanc (88).
Czerwona kartka: Deperas (Orla, 88 - za faul).
Żółte kartki: Żmudziński oraz Niedźwiecki.
Sędziowali: Arkadiusz Maziarz jako główny oraz Tomasz Soja i Andrzej Samołyk (Wrocław).
Widzów: 300.

BKS BOBRZANIE: Kulesza - Żmudziński, Pietrzak, Rissmann, W. Glanc, B. Błoński, Ziółkowski (78 Kraśnicki), Majka, Ohagwu (88 Kliwak), Dzięgleski, Bochnia.
ORLA: Ł. Wielogórski - Makieła, Jachimowski, Dąbrowski, Niedźwiecki, P. Wielogórski (65 Jurga), Stuczyk, Birk (60 Romańczyk), Deperas, Bojanowski, Conde.