Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

bezchmurnie

18.5°C 1022 hPa 71%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Usługi:
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- Mechanik Samochodowy (2026.06.19)
Sprzedam:
- Szafka biały lakier z dodatkiem szarego (2026.06.18)
Różne:
- Zakupy na telefon (2026.06.17)
Dam pracę:
- Dam prace pomoc w pracach ogród/budowa795 (2026.06.16)
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2026-06-23)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.7554
euro euro 1 EUR 4.2842
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.6371
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9646
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.177
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Karambol na obwodnicy

Niebezpiecznie robi się ostatnio na jeleniogórskich drogach. W piątek doszło do poważnej kolizji w centrum miasta, natomiast dzisiaj na "obwodnicy" doszło do sporej kraksy na wysokości "budowlanki", w której wzięło udział kilka aut. Dwa z nich zostały poważnie uszkodzone, na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.
Do stłuczki doszło we wczesnych godzinach popołudniowych. Od strony Tesco w kierunku Zabobrza bardzo szybko zjeżdżał z estakady czerwony VW Golf. Kierowca tego auta stracił kontrolę nad pojazdem i zamiast wyhamować uderzył w stojące przed przejściem dla pieszych samochody. Najbardziej oprócz samochodu sprawcy całego zdarzenia ucierpiała Toyota, której tył został całkowicie skasowany. Oba auta opuściły Aleję Jana Pawła II na lawetach, a ich naprawa zapewne sporo będzie kosztować towarzystwa ubezpieczeniowe. Wstępnie ustalono, iż kierowcy pojazdów biorących udział w wypadku byli trzeźwi.
Dzisiejszemu zdarzeniu oraz jego skutkom przyglądała się spora grupa osób mieszkających na Zabobrzu. O dziwo wielu z nich nie potępiało kierowcy Golfa sugerując, iż głównym powodem stłuczki jest feralnie umiejscowione przejście dla pieszych. - To chyba najbardziej niebezpieczne przejście dla pieszych w Jeleniej Górze - mówi pan Józef, na co dzień mieszkający przy ulicy Szymanowskiego. - Strach przez nie przejść, bo człowiek ma świadomość jak pędzą te auta z góry, a i kierowcy mają zgryz, gdyż często na tym odcinku lubią nacisnąć pedał gazu, a jak się okazuje, że tuż za wzniesieniem jest przejście to często nie są w stanie już zapanować nad autem - uzasadnia pan Józef, a jego kolega dodaje: - Jedynym sensownym rozwiązaniem byłaby kładka w tym miejscu zamiast "zebry" na szosie. Jeszcze lepsze byłoby przejście podziemne ale to zapewne o wiele bardziej kosztowna inwestycja. Tutaj w okolicy mieszka bardzo wiele starszych osób, naprawdę czasem boimy się przechodzić przez jezdnię widząc sunące auta, kładka mogłaby nam bardzo ułatwić życie...

PK
foto: Radek

Podziel się z innymi:

2006-07-24 20:33

zobacz galerię
Przybornik
Najczęściej czytane

› Pamięć Kolejowych Pokoleń - ... czas 2026-06-18
komentarze komentarze: 12


› Słowa, które ranią. Międzyna... czas 2026-06-19
komentarze komentarze: 8


› Wyniki i tabela po 30. ... czas 2026-06-13
komentarze komentarze: 18


› Jelenia Góra: dzieci uczył... czas 2026-06-14
komentarze komentarze: 5


› Szklarska Poręba: dotacje... czas 2026-06-15
komentarze komentarze: 9