117.37

91.79

17.52

8.92

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-15 o godzinie 01:00.

II Turniej Koszykówki Ulicznej w Piechowicach

We wtorek - 4 lipca przy pięknej, letniej pogodzie na gościnnym boisku Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych odbył się II Turniej Koszykówki Ulicznej zorganizowany przez członków stowarzyszenia Piechowice: Daniela Potkańskiego, Jakuba Potkańskiego , Krzysztofa Raczka oraz Lecha Rębisza. Ponadto wsparcia przy nagłośnieniu boiska udzielił pan W.Zarówny, a jak zwykle niezawodny w prowadzeniu konferansjerki okazał się pan prezes SP - Adam Spolnik.

Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum i open. Wzięło w niej udział 34 zawodników tworzących 11 zespołów. Drużyny tworzyli głównie panowie, a okrasą zawodów był występ Emilii Grajek, która była jedyną przedstawicielką płci pięknej. Brawo dla Emilki.
W turnieju rozegrano 14 meczów, walka była zacięta, ale upływała w atmosferze fair play, uczestnicy turnieju pokazali, że potrafią nie tylko celnie rzucać do kosza i zdobywać punkty, ale i wzajemnie się szanować. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna Bulls w składzie Emlia Gajek oraz bracia Piotr i Paweł Mazurowie, w gimnazjach bezkonkurencyjni okazali się chłopcy Aleksander Raczek, Michał Kozak i Maciej Kiełbasa, a zwycięstwo w kategorii Open wywalczyła drużyna organizatora - Stowarzyszenie Piechowice w której barwach występowali Adam Głąbicki oraz bracia Daniel i Jakub Potkańscy. Nagrodami dla zwycięzców były: statuetki, puchary, medale, piłki, wejściówki na basen, wejściówki do dyskoteki, smycze, długopisy. Wręczał je radny R. Mazur.
Podczas turnieju odbyły się także: konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs rzutów w parach. W pierwszym z nich udział wzięły 34 osoby. Pierwsze miejsce zajął Michał Kozak (gimnazjum), II miejsce Tomasz Frasz (szkoła podstawowa) a III - Łukasz Zoldi (open).
Natomiast w konkursie rzutów w parach udział wzięło 14 par (zawodnik ze szkoły podstawowej losował zawodnika z gimnazjum lub open). Wygrali: Paweł Bany i Maciej Kiełbasa , na II miejscu uplasowali się Mateusz Pietruszka i Łukasz Uzorko a na III Kacper Tomaszewski i Aleksander Raczek.
Nagrody za powyższe konkursy wręczali nagrodzonym wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Z. Grabias-Baranowska oraz v-ce prezes Stowarzyszenia Piechowice Daniel Potkański. Warto też wspomnieć, iż gościem zawodów był trener koszykarek AZS Kolegium Karkonoskie Rafał Sroka.

Za pośrednictwem portalu JG24.pl organizatorzy chcieliby podziękować osobom, firmom i instytucjom, które wsparły tę imprezę: Dyrektor ZSTiL, Rada Powiatu PO, Koło PO w Piechowicach, Marszałek Dolnego Śląska, Starosta Jeleniogórski, Hotel Bornit, Hotel Jan, Hotel Las, Klub Riverside, Bar u Jolki, Państwo Gajkowie, Państwo Woźniakowie, Jakub Kuźniar.