84.66

5.78

3.47

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-18 o godzinie 16:00.

W okręgówce dwóch uciekinierów

Runda jesienna w klasie okręgowej nie przyniosła większych sensacji. Na czele tabeli zameldowali się faworyci, a więc BKS Bobrzanie i Włókniarz. W strefie spadkowej są z kolei beniaminkowie - Bazalt oraz Jawa.

Przed startem rozgrywek w roli faworyta do wygrania ligi stawiani byli piłkarze BKS Bobrzanie Bolesławiec. W klubie zdawali sobie sprawę, że w poprzednim sezonie było podobnie, a mimo tego awansu zabrakło. - Byliśmy bardzo nieskuteczni. Tworzyliśmy masę sytuacji do strzelenia gola, ale niestety nie miał ich kto wykańczać - opowiadał prezes zespołu z Bolesławca Jan Woch. Działacze wyciągnęli wnioski i w przerwie letniej postarali się o wzmocnienie linii ataku.
Do zespołu dołączył Marcin Jankowski, który w niegdyś seryjnie strzelał gole dla Chrobrego Nowogrodziec. Zatrudnienie popularnego wśród kolegów Jankesa było strzałem w dziesiątkę. Jesienią strzelił dla swojego zespołu 17 bramek. - Jesteśmy szczęśliwi, ale z drugiej strony zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy dopiero w połowie drogi. Mam nadzieję, że wiosną zaprezentujemy się jeszcze lepiej i zrealizujemy cel jakim jest oczywiście powrót do czwartej ligi - powiedział szef klubu z Bolesławca.
BKS musi być czujny, bo za jego plecami czai się Włókniarz Mirsk, który traci do lidera tylko 3 pkt. Siłą zespołu trenera Jarosława Wichowskiego był kolektyw. Trzon ekipy Włókniarza stanowią piłkarze, którzy grają ze sobą już kilka lat. To zaprocentowało wieloma efektownymi zwycięstwami. Włókniarz potrafił kilka razy zaaplikować rywalom dwucyfrową ilość bramek, a łącznie strzelił ich aż 71! Takie osiągnięcie musi budzić szacunek. Aż 21 z tego dorobku należy do Jarosława Wichowskiego, osiem mniej strzelił Bartosz Morzecki.
Na najniższym stopniu podium jesień skończyli zawodnicy Leśnika Osiecznica. - Początek rundy nie układał się po naszej myśli. Na szczęście forma zespołu rosła i zaczęliśmy przesuwać się do góry tabeli. Cieszę się, bo wynik udało nam się bez wzmocnień. Do składu w porównaniu z poprzednim sezonem dołączyli tylko zdolni wychowankowie - cieszył się prezes Leśnika Janusz Puzio. Jawa wygrała m.in. prestiżowy dla siebie mecz z Twardym Świętoszów, który na półmetku sezonu jest czwarty.
Za plecami wojskowych po 15. kolejkach jest Piast Wykroty. Drużyna prowadzona przez trenera Grzegorza Romana zgromadziła 25 punktów, co w klubie przyjęto z dużym zadowoleniem. Nieźle wypadli też beniaminkowie ze Świerzawy oraz Podgórzyna.
W dużo gorszych nastrojach zimę spędzą natomiast w Otoku. Na pocieszenie dodajmy, że o Jawie nie jest głośno z powodu najgorszego z możliwych miejsc w tabeli. Zespół sprawił bowiem największą sensację jesieni - pokonał lidera z Bolesławca 3:1. W gronie drużyn najmocniej zagrożonych spadkiem do A klasy jest też beniaminek z Sulikowa, a także piłkarze z Warty Bolesławieckiej. Ciężka praca w przerwie zimowej czeka również Olimpię, Victorię oraz Kwisę.