85.72

5.91

3.49

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-18 o godzinie 17:00.

Olimpia zrewanżowała się Karkonoszom

Zwycięstwem 1-0 zrewanżowali się Karkonoszom Jelenia Góra za sierpniową porażkę w identycznym stosunku piłkarze kowarskiej Olimpii. Jedynego gola gospodarzom zapewnił niefortunną interwencją grający trener gości Artur Milewski.
Spotkanie pomimo wczesnej pory przyciągnęło na kowarski obiekt pół tysiąca widzów. Jak na połowę listopada warunki pogodowe do gry były znakomite, świetnie prezentowało się też boisko. Bardzo dobrze czuli się na nim biało - niebiescy, którzy w pierwszych fragmentach gry sprawiali lepsze wrażenie od podopiecznych trenera Marka Siatraka. W 13-ej minucie wynik spotkania mógł otworzyć Marek Milczarek, ale jego bomba zza pola karnego minimalnie chybiła celu. Po przeciwnej stronie szarżował Mariusz Malarowski, jednak obrońcy Olimpii po błędzie Emila Tryndy zażegnali niebezpieczeństwo. W 22-ej minucie z pozoru niegroźna sytuacja przyniosła prowadzenie miejscowym. Piłkę w pole karne rywali wrzucił Maciej Liszka, tam pechowo trącił ją Milewski i wylądowała na słupku, by wtoczyć się za linię bramkową, skąd wygarnął ją nieco opieszale interweniujący Michał Dubiel. Gol podbudował morale kowarzan, co przyniosło ich dominację przez kolejne pięć minut. Były okazje po stałych fragmentach, jednak nie były to tzw. setki, niewiele działo się też pod bramką Tryndy, godny odnotowania w zasadzie był tylko strzał Marcina Bednarczyka w boczną siatkę.
Dwie minuty po przerwie dobrą pozycję do oddania strzału miał Marcin Krupa, ale w porę zareagował Marcin Smoczyk. Następne akcje to spore zagrożenie pod drugą bramką. Najpierw Dubiel ładnie obronił strzał z dystansu Macieja Liszki, a po minucie Milczarek huknął w poprzeczkę z narożnika pola karnego. W 53-ej minucie drugiego gola, tym razem do właściwej bramki mógł zdobyć Milewski, ale w wymarzonej sytuacji nie potrafił głową skierować futbolówki do bramki gospodarzy. Po chwili minimalnie chybił Paweł Walczak, uderzając piłkę z 10-tego metra.
Im bliżej było końca meczu tym bardziej rosła przewaga biało - niebieskich. Jeleniogórzanie coraz częściej zapominali o defensywie co mogło się dla nich skończyć fatalnie, gdyż w wybornej sytuacji spudłował Andrzej Gliński. Wcześniej gola dla Karkonoszy zdobył Krupa, ale asystent sędziego podniósł chorągiewkę. W 74-ej minucie pudło meczu zanotował Kowalski, który po podaniu Krupy zamiast do siatki posłał piłkę obok słupka. Końcówka to mądra obrona Olimpii, jej obrońcy radzili sobie z jeleniogórzanami i bez większych problemów utrzymali jedno bramkowe prowadzenie.

OLIMPIA KOWARY - KARKONOSZE JELENIA GÓRA 1-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Milewski 22' (sam.).
Żółte kartki: Trynda, Szujewski, Liszka, Niedźwiedź oraz Kowalski, Gałuszka, Jurkowski, Walczak.
Sędziowali: Przemysław Bartoś jako główny oraz Przemysław Jankiewicz i Tomasz Makowski.
Widzów: 500.

OLIMPIA: Trynda - Smoczyk, Rodziewicz (83' Szaraniec), Kraiński (62' Gliński), Piskórz, Han, Udod (72' Ciesielski), Liszka, Szujewski, Niedźwiedź (90' Kwak), Milczarek.
KSK: Dubiel - Walczak, Milewski, Wawrzyniak, Jurkowski, Malarowski (40' Gałuszka), Krakówka (70' Khodzamkulov), Hamowski, Bednarczyk, Kowalski, Krupa.

Niestety dyskusja w komentarzach przekroczyła wszelkie normy akceptowalności, a ich treść w 2/3 nie dotyczyła meczu Olimpia - Karkonosze. Ilość komentarzy nadających się do wyłączenia była tak duża, iż zrezygnowaliśmy z wybiórczego ich usuwania, tylko zdecydowaliśmy się wyłączyć cały wątek. Jeśli w przyszłości pod relacjami z meczów Karkonoszy nadal będziecie zajmować się głównie obrażaniem ludzi i klubów - dotyczy to zarówno Karkonoszy jak i Górnika - komentarze wyłączymy jeszcze nie raz.

2012-11-17 14:54