104.94

108.58

13.31

7.54

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-05 o godzinie 11:00.

Hit jesieni dla juniorów starszych Granicy

Porażką Karkonoszy Jelenia Góra 1-4 zakończył się mecz o mistrzostwo rundy jesiennej w lidze okręgowej juniorów starszych z Granicą Bogatynia. Zespół gości pokazał przy Lubańskiej dojrzalszy futbol i zasłużenie sięgnął po trzy punkty.
Początek spotkania był wymarzony dla biało - niebieskich, gdyż już w drugiej minucie Sławomir Nicpoń technicznym strzałem z 7 metrów pokonał bramkarza gości. W 10-ej minucie strzelec gola mógł podwyższyć wynik, ale Paweł Krystosiak instynktownie obronił jego uderzenie. Po pół godzinie coraz lepiej grający bogatynianie doprowadzili do wyrównania ze stałego fragmentu gry, głową piłkę w sieci umieścił Oskar Gmyrek. Kuriozalne zdarzenie miało miejsce kwadrans później, gdy w niegroźnej sytuacji Damian Biros strzałem z 16 metrów pokonał bramkarza swojego zespołu.
Po przerwie kolejny cios Karkonoszom zadał... Oskar Giziński pakując piłkę pod porzeczkę z linii pola bramkowego obok zdezorientowanego Patryka Bojko. Podłamani tym faktem gospodarze nie byli w stanie się już podnieść, a rywal dobił ich czwartym golem w 76-ej minucie. Na listę strzelców wpisał się Tomasz Olkowski.
- Granica była zdecydowanie lepsza, jedyne co mogę zrobić to pogratulować im zwycięstwa. My nie załamujemy rąk i gramy dalej. Taka jest piłka nożna. Mam nadzieje, że ta porażka wzmocni naszego ducha. Ten zespół rodził się w bólach i mało kto w niego wierzył. Po wielu perturbacjach udało mi się chłopców scementować, jestem pewien, że żaden z nich nigdy nie odpuści rywalowi i do kresu swoich sił będzie walczyła murawie za siebie i Karkonosze. W każdym kolejnym meczu interesują nas tylko trzy punkty - dzieli się swoimi przemyśleniami Tomasz Walczak, trener Karkonoszy.

KSK: Bojko - Dawid Klimek, Damian Klimek, T. Madej (73' Przybyła), Biros (63' Świercz), J. Giziński (32' M. Madej), O. Giziński (69' Suchocki), Michalak, Pawlikowski (55' Świder), Baczyński, S. Nicpoń (52' Okoniewski).
GRANICA: Krystosiak - Sochacki, Droń, Biernacki, Olkowski, Kostrzewa, Mirek, Iwanicki, Janiak, Więckiewicz, Gmyrek. Rezerwowi: Szydło, Humen, Jaroszyński, Ludwik, Piotrowski, Chyła.

2012-10-22 16:19