34.87

90.86

7.04

4.73

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-19 o godzinie 10:00.

Podział punktów w derbach trampkarzy

Burzliwy i nerwowy przebieg miały derby Jeleniej Góry w lidze okręgowej trampkarzy. Choć zdecydowanym faworytem tego meczu byli piłkarze Karkonoszy, KKS obronił remis 1-1 i to zawodnicy klubu z Parku Paulinum cieszyli się z jednego punktu.
Gola dla żółto - czerwonych zdobył już w drugiej minucie Oktawian Szwejk. Były zawodnik Szkółki Piłkarskiej Gol i Karkonoszy popisał się rajdem niemal z połowy boiska, by zakończyć go soczystym uderzeniem z narożnika pola karnego. Odpowiedź biało - niebieskich przyszła już po pięciu minutach, gdy ni to strzał ni dośrodkowanie Oskara Gizińskiego - dla odmiany wychowanek KKS-u - wylądował za kołnierzem golkipera zespołu trenera Leszka Harapina. Jak się okazało więcej goli kibice zgromadzeni na trybunach już nie oglądali. Przewagę w polu posiadali gracze Karkonoszy, jednak zupełnie nie mieli pomysłu jak pokonać bramkarza rywali. Inna rzecz, że zamiast rozwiązań zespołowych podopieczni trenera Łukasza Kowalskiego grali samolubnie. Każdy chciał zdobyć gola, stąd zamiast podań uderzano na bramkę niemal z każdej pozycji, z reguły niecelnie. Frustracja w szeregach KSK rosła z minuty na minutę, wylała się po ostatnim gwizdku sędziego Leszka Olejarczyka, który ukarał czerwoną kartką Szymona Statkowskiego za krytykowanie jego orzeczeń.
- Zespół KKS-u ukarał naszych chłopców za pychę, która towarzyszyła im przed meczem. Już w szatni wyliczano kto i ile strzeli goli, stało się inaczej, ambitni rywale potrafili utrzeć nam nosa - w mocnych słowach podsumowuje mecz Robert Pietrzak, kierownik zespołu Karkonoszy. - Bardzo podobała mi się gra Oktawiana Szwejka, zdecydowanie był najlepszym piłkarzem tego meczu - dodaje kiero.
Dodajmy, że w meczu tym nie mógł wystąpić gracz Karkonoszy Paweł Niewiero, który tydzień temu w Bolesławcu doznał groźnej kontuzji. Choć nie może się obecnie swobodnie poruszać pojawił się na stadionie KKS-u by dopingować kolegów. Oni również o nim nie zapomnieli, czego wyraz dali wybiegając na murawę w stosownych koszulkach.

KSK: Gwizdała - Pietrzak (Retych), Lachowicz, Śniegula, Ofiarski (Czernik), Golonka (Mózgowiec), Wersocki, Giziński, Pytel, Paradowski, Statkowski. Rezerwowi:

2012-10-15 20:19