19.95

92.89

7.21

4.88

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-19 o godzinie 12:00.

Wysoka porażka Łużyc z liderem

W meczu 11. kolejki czwartej ligi Łużyce Lubań wysoko uległy AKS Strzegom 2:6. Beniaminek rozgrywek już do przerwy ulegał rywalom 0:4.

Miejscowi przed meczem strzelili sobie w kolano. Do protokołu przez niedopatrzenie nie został bowiem wpisany jeden z liderów drużyny Łukasz Kusiak. Kolejny cios Łużycom zadali już przyjezdni. W 7. min po dośrodkowaniu z rzutu rożnego autorstwa Borkowskiego piłkę do swojej bramki skierował Gandurski. Po kwadransie gry mogło być 2:0, ale po zagraniu aktywnego Wernera w słupek uderzył Wiśniewski. Po chwili Majchrzak obronił groźne uderzenie Traczykowskiego. Szczęście bramkarza Łużyc opuściło w w 30. min kiedy przepuścił strzał z rzutu wolnego autorstwa Domaradzkiego. Lubanianie kolejne błędy w defensywie popełnili tuż przed przerwą. Z obu skorzystał Werner i AKS, który musiał radzić sobie bez grającego trenera Jarosława Krzyżanowskiego wygrywał już 4:0. Tuż po zmianie stron goście mogli wygrywać różnicą pięciu goli, lecz pojedynek z bramkarzem Łużyc przegrał Borkowski. Co nie udało się piłkarzowi gości, w ciągu kilku minut dwukrotnie udało się Majce. W obu przypadkach napastnik Łużyc wykorzystał rzuty karne, pierwszy po faulu Trawki na nim samym, a drugi po zagraniu piłki ręką przez Bęsia. Piłkarze trenera Grzegorza Juszczyka zwietrzyli swoją szansę i starali się złapać kontakt. Bliscy szczęścia byli Fereniec oraz Jakimowicz. Arbiter nie dopatrzył się także faulu Bęsia w polu karnym, który przytrzymał Skwarę za rękaw. W końcówce gospodarze postawili wszystko na jedną kartę, lecz zostali skarceni. Tuż przed końcem zasłużoną wygraną gości przypieczętowali rezerwowi Burszta oraz Lenio.

ŁUŻYCE LUBAŃ – AKS STRZEGOM 2:6 (0:4)

Bramki: 0:1 Gandurski (7-samobójcza), 0:2 Domaradzki (30), 0:3 Werner (42), 0:4 Werner (45), 1:4 Majka (51-karny), 2:4 Majka (53-karny), 2:5 Burszta (90), 2:6 Lenio (90+2).
Żółta kartka: Marszałek.
Sędziowali: Sebastian Kwaśny jako główny oraz Piotr Labędzki i Mateusz Lombardo (Legnica).
Widzów: 150.

ŁUŻYCE: Majchrzak – Lużyński, Łotecki, Malinowski, Modzelewski, Jakimowicz (75 Kuriata), Gandurski, Skwara, Misiurek (46 Fereniec), Bojdziński, Majka.
AKS: Trawka – Wiśniewski, Bęś, Adham, Marszałek, Domaradzki, Dobrowolski (67 Kozioł), Traczykowski (67 Burszta), Buryło, Borkowski (87 Lenio), Werner (80 Arendarczyk).

2012-10-13 19:02