19.95

92.89

7.21

4.88

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-19 o godzinie 12:00.

BKS uratował remis w Mirsku

Spotkanie zaspokoiło licznie zgromadzonych kibiców, zarówno miejscowych jak i z okolicznych miejscowości oraz oczywiście z Bolesławca. Wynik końcowy nie skrzywdził żadnej ze stron, chociaż więcej w gry mieli goście i to oni stworzyli więcej dogodnych sytuacji bramkowych. W 21. min doszło do kuriozalnej sytuacji. Kowalski pośliznął się przy wybiciu piłki podając do Sz. Morzeckiego, który głową wstrzelił ją w pole karne, a tam P. Glanc tak niefortunnie ją wybijał, że trafił w plecy Bochnię po czym futbolówka spokojnie wtoczyła się do bramki. Włókniarz chciał pójść za ciosem i podwyższyć wynik. W 27. min Faściszewski uciekł lewą stroną i mocno uderzył z ostrego kąta, ale ku rozpaczy miejscowych kibiców niecelnie. W miarę upływu czasu do głosu coraz mocniej zaczęli dochodzić goście. Efekt przyszedł w końcówce pierwszej połowy. Wówczas po wrzutce w pole karne Włókniarza z piłką minęli się obrońcy i dwóch zawodników BKS Bobrzanie, ale trzeci, w tym przypadku Jankowski znalazł się tam gdzie powinien i z najbliższej odległości ddoprowadził do remisu.
Po przerwie inicjatywę na kilkanaście minut przejęli gospodarze. Kolejny błąd popełnił Bochnia, który przed polem karnym zatrzymywał piłkę przedramieniem, ale zrobił to tak, że przejął ją Faściszewski, wyszedł sam na sam z bramkarzem bolesławian i odzyskał dla mirszczan prowadzenie. Przyjezdni ponownie przycisnęli, ale nadziali się na kontrę. W 67. min błąd popełnił Powroźnik, piłkę przejął Faściszewski i popędził sam na sam z Kowalskim. Piłkarz Włókniarza jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany przez Bryłkowskiego. W 86. min powinien być remis. Z rzutu wolnego uderzył Jankowski, Fościak zdołał zatrzymać piłkę ale nie na tyle żeby ta nie przestała kierować się do bramki. Dopiero wybicie praktycznie z samej linii Ł. Niemienionka uratowało miejscowych przed utratą gola. Goście nie odpuszczali i 120 sek później dopięli swego. Z linii pola karnego lewą nogą uderzył Mastalerz, ustalając wynik.

WŁÓKNIARZ - BKS BOBRZANIE 2:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Bochnia (21-samobójcza), 1:1 Jankowski (44), 2:1 Faściszewski (52), 2:2 Mastalerz (88).
Żółte kartki: P. Niemienionek oraz Błoński.
Sędziował: Dawid Maryszczak.
Widzów: 350.

WŁÓKNIARZ: Fościak - Dołega, Kowalski, Ł. Niemienionek, P. Niemienionek (74 Szurmiej), Patynko (77 D. Grygiel), Sz. Morzecki, Chlabicz, Faściszewski, B. Morzecki (77 W. Jasiński), Wichowski (89 Śliwiński).
BKS BOBRZANIE: Kowalski - Powroźnik, Pietrzak (84 Dzięglewski), Błoński, Bryłkowski, P. Glanc (79 Graczyk), Bochnia, Mastalerz, Mielnik (74 Kamuda), Jankowski, W. Glanc.