28.64

77.77

10.21

7.51

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-19 o godzinie 09:00.

Olimpia zdominowała mecz w Zawidowie

Olimpia Kowary w pełni zasłużenie zwyciężyła w Zawidowie miejscowego Piasta 3:1 i odrabia straty do czołówki tabeli.

Olimpia wygrała w Zawidowie w pełni zasłużenie. Goście od początku starali się przejąć inicjatywę i już w 8. min mogli prowadzić. Z piłką w pole karne wpadł Udod, uderzył w długi róg, ale M. Gilewski popisał się udaną interwencją. Chwilę później nad poprzeczką groźnie uderzył Milczarek. Po kwadransie do głosu zaczął dochodzić Piast, który był groźny po stałych fragmentach. Gola zawidowianie strzelili jednak z akcji. W 23. min po szybko wyprowadzonym kontrataku Mazur zagrał futbolówkę do Michalkiewicza, a ten z bliska otworzył wynik. Gospodarze z prowadzenia cieszyli się 10 min. Wówczas na strzał z 17m lewą nogą zdecydował się Szujewski, a piłka tuż przy słupku zatrzepotała w siatce. Jeszcze więcej na boisku działo się po przerwie. Kowarzanie, którzy dopingowani przez blisko 50-osobową grupę swoich sympatyków zdominowali wydarzenia na boisku, dużo grali piłką i już w 54. min cieszyli się z drugiego gola. Udod wstrzelił piłkę w pole karne, a tą z ostrego kąta czubkiem buta nad interweniującym bramkarzem Piasta do bramki skierował Milczarek. – Szczerze po dośrodkowaniu odwróciłem się i wracałem na swoją połowę. Nie sądziłem, że coś z tego można zrobić, bo zagranie było dalekie od ideału. Marek pokazał jednak klasę i strzelił piękną bramkę – powiedział pomocnik Olimpii Maciej Udod. 6 min później wynik meczu strzałem w długi róg ustalił Zatylny. Olimpia mogła wygrać wyżej, ale choćby aktywny Liszka nie zdołał wykorzystać jednej z kilku stworzonych przez siebie sytuacji. – Zwłaszcza po przerwie byliśmy zdecydowanie lepszą drużyną. Dominowaliśmy i mogliśmy wygrać dużo wyżej. Cieszymy się i wierzymy, że stać nas na kontynuowanie dobrej passy. Walczymy o najwyższe cele, a więc trzecią ligę – podsumował Maciej Udod.

PIAST ZAWIDÓW – OLIMPIA KOWARY 1:3 (1:1)

Bramki: 1:0 Michalkiewicz (23), 1:1 Szujewski (33), 1:2 Milczarek (54), 1:3 Zatylny (60).
Żółte kartki: Mazur, Kiewra, Baran, A. Gorzka oraz Milczarek, Zagrodnik.
Sędziowali: Jacek Mazur jako główny oraz Marcin Chodorowski i Krzysztof Świderski (Wałbrzych).
Widzów: 200.

PIAST: M. Gilewski – Grześkiewicz, Kazimierski, Woźny, J. Gilewski (46 Baran), Sareło (60 K. Gorzka), A. Gorzka (86 Ryż), Kiewra, Michalkiewicz, Mazur, Grabowski.

OLIMPIA: Szaciłło – Smoczyk, Milczarek, Rodziewicz, Kraiński, Han, Zagrodnik, Udod (85 Piskórz), Zatylny (85 Duński), Liszka, Szujewski (71 Niedźwiedź).