199.11

51.12

11.15

8.14

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-19 o godzinie 22:00.

Karkonosze pokonały rezerwy legnickiej Miedzi

Niezły dreszczowiec zafundowali dzisiaj garstce swoich fanów piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra. Zespół trenera Artura Milewskiego prowadził już z rezerwami legnickiej Miedzi 4-0, by w ciągu kilku minut pozwolić rywalowi złapać kontakt. Na szczęście wygraną udało się dowieźć do ostatniego gwizdka sędziego i komplet punktów został w Jeleniej Górze.
Spotkanie rozpoczęło się od lekkiej przewagi Miedzi, jednak poza częstszym posiadaniem piłki od gospodarzy nic z niej nie wynikało. Po upływie 10 minut inicjatywę na murawie przejęli biało - niebiescy, ale na pierwszą dogodną okazję kibice musieli czekać do 20-ej minuty, gdy Mariusz Malarowski minął na skrzydle kilku rywali i dograł piłkę w pole karne rywali do Krystiana Majera, ten jednak posłał ją wysoko nad poprzeczką. Po przeciwnej stronie groźnie z 18 metrów uderzył Zatwarnicki, w tym wypadku na posterunku był Michał Dubiel. W 28-ej minucie Karkonosze objęły prowadzenie. Piłkę z autu wprowadził do gry Paweł Walczak, poprzez Marka Wawrzyniaka trafiła ona do Tomasza Krakówki, który huknął nie do obrony zza pola karnego. Piłka poszybowała ponad rękami legnickiego golkipera, uderzyła w poprzeczkę spadła na murawę by ostatecznie wylądować w siatce. Jak się okazało nie był to ostatni akord dobrej gry jeleniogórzan w I połowie. Pięć minut przed jej zakończeniem Kazimierowicz sfaulował 17 metrów przed bramką Miedzi Łukasza Kowalskiego. Sam poszkodowany ustawił sobie futbolówkę i precyzyjnym strzałem w okienko zmusił Bachusza do kapitulacji.
Pomimo dwubramkowego prowadzenia gospodarze wyszli na drugą połowę niezwykle skoncentrowani i już po 20-tu sekundach podwyższyli wynik na 3-0. Gola strzelił Majer, a asystę przy tym trafieniu zaliczył dobrze dzisiaj dysponowany Kowalski, który kilka minut później strzałem w długi róg podwyższył na 4-0.
Jak się okazało sielski dla miejscowych fanów obraz za chwilę zamienił się w piekło, gdyż w 63-ej minucie Dubiela pokonał Kuśnierz, a dwie minuty później z gola cieszył się wprowadzony pięć minut wcześniej Jajko. W szeregach gospodarzy zapanowała nerwowość i zupełny chaos, co belitośnie wykorzystał w 67-ej minucie Chrzanowski. Trzy gole legniczan w ciągu czterech minut i kontakt z rywalem stały się faktem!
Końcówka meczu to desperackie próby doprowadzenia do remisu przez gości i kontry jeleniogórzan, które były znacznie groźniejsze niż starania piłkarzy Miedzi. Najlepszej z nich nie wykorzystał Klim Khodzamkulov, który jak na tacy dostał piłkę od Kowalskiego i z dwóch metrów przeniósł ją nad poprzeczką. Ostatecznie wynik 4-3 utrzymał się do końca, dzięki czemu podopieczni trenera Artura Milewskiego przerwali serię czterech meczów bez zwycięstwa.

KARKONOSZE JG - MIEDŹ II LEGNICA 4-3 (2-0)

Bramki: 1-0 Krakówka 28', 2-0 Kowalski 40', 3-0 Majer 46', 4-0 Kowalski 53', 4-1 Kuśnierz 63', 4-2 Jajko 65', 4-3 Chrzanowski 67'.
Żółte kartki: Jurkowski, Walczak, Szramowiat oraz Alexandre de Souza, Kazimierowicz.
Sędziują: Remigiusz Skowroński jako główny oraz Piotr Bajer i Marcin Kocuła.
Widzów: 50.

KSK: Dubiel - Ziomek, Wawrzyniak, Jurkowski, Walczak, Gałuszka (60' Szramowiat), Hamowski, Krakówka, Malarowski, Kowalski, Majer (51' Khodzamkulov).
MIEDŹ: Bachusz - Gałęza, Chrzanowski, Wosiek, Jachowicz, Wróblewski, Kazimierowicz, Zatwarnicki (60' Zatwarnicki), Alexandre de Souza, Zieliński (46' Kuciński), Kuśnierz.

2012-09-22 17:11