144.25

99.77

5.86

3.60

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-19 o godzinie 19:00.

czas 2024.05.19 19:48

Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty. Policja...
czas 2024.05.19 19:42

- Kibic - Chrobrego N-c:
Wyniki i tabela po 26. kolejce ligi okręgowej
czas 2024.05.19 19:27

Wypowiedzi trenerów i zawodników po meczu Sokół - Karkonosze

Drugiej porażki w sezonie 2012/2013 doznali w minionej kolejce piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra. Biało - niebiescy przegrali na wyjeździe z Sokołem Wielka Lipa 0-2. Oto co na gorąco po spotkaniu powiedzieli trenerzy i piłkarze obu ekip.

Artur Milewski (trener Karkonoszy Jelenia Góra): - Przespaliśmy początek meczu, wymuszone zmiany w składzie spowodowały, że wyszliśmy na boisko chyba nieco przestraszeni i oni to wykorzystali. Boli, że znów gole tracimy po stałych fragmentach. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Damian Borowski, który w wielu sytuacjach uratował nas przed stratą kolejnych bramek. Mimo to nie potrafię odpowiedzieć teraz czy zagra on przeciwko rezerwom Miedzi. Damian jest studentem, mieszka poza Jelenia Górą i obecnie podczas przerwy wakacyjnej przyjeżdża tylko na mecze. Na treningach mam tylko Michała Dubiela, dlatego dopiero przed kolejnym meczem podejmę decyzję kto wejdzie do bramki. Podsumowując rywal wygrał zasłużenie, my nie podjęliśmy rękawicy w I połowie. Szkoda, bo gdybyśmy dowieźli do przerwy remis to w II połowie kiedy gospodarze słabli z minuty na minutę być może udałoby się coś zdziałać. Sądzę, że będąc w dobrej dyspozycji i w pełnym składzie Sokół jest rywalem w naszym zasięgu.

Zygmunt Peterek (trener Sokoła Wielka Lipa): - Mecz mógł się podobać, zaskoczyła mnie gra Karkonoszy w porównaniu do tego co zespół prezentował rok temu. Chłopcy są wybieganie, dużo grają piłką, po tym co zobaczyłem stwierdzam, że ich obecność na pozycji wicelidera nie była przypadkiem. Po przegranym w fatalnych okolicznościach meczu w Żmigrodzie byliśmy zmotywowani aby dzisiaj wygrać i odbudować się za tamten wynik. Może ta presja początkowo plątała nam nogi i początek meczu oddaliśmy rywalowi. Później stworzyliśmy bardzo dużo sytuacji i udało nam się zdobyć dwa gole. Uważam, że był to bardzo dobry i widowiskowy mecz z obu stron jak na poziom IV ligi dolnośląskiej. Przyjemnie taki futbol się oglądało.

Michał Szramowiat (zawodnik Karkonoszy Jelenia Góra): - I połowa bardzo słaba w naszym wykonaniu. Po przerwie niewiele się zmieniło, nasi przeciwnicy opadli z sił, bronili się niemal całym zespołem, mieliśmy przewagę, ale niewiele z niej wynikało. Dostałem szansę występu w II połowie, niestety nie zagrałem dobrze. Czuję, że brakuje mi ogrania, występuję co prawda w juniorach, gdzie gram całe mecze, ale nie wystarcza to by na dobre wejść w rytm meczowy.

Damian Borowski (zawodnik Karkonoszy Jelenia Góra): - Był to bardzo trudny mecz. Zaatakowali nas od pierwszej minuty, my nie potrafiliśmy odeprzeć ich nawałnicy i skończyło się tak jak skończyło. Najpierw zdobyli gola z dobitki po rzucie karnym, później zawodnik został w polu karnym bez krycia przy stałym fragmencie gry i było 0-2. Cieszę się, że udało mi się rozegrać dobre spotkanie, mimo to bolą wpuszczone gole i porażka. Musimy o tym jak najszybciej zapomnieć, podnieść głowy do góry i dobrze nastawieni wyjść na kolejne spotkanie.

Kamil Pyzłowski (zawodnik Sokoła Wielka Lipa): - Karkonosze nie były wymagającym przeciwnikiem. Wynik nie jest adekwatny do tego co się działo na boisku, mogliśmy wygrać pięć, sześć do zera, mieliśmy ku temu mnóstwo sytuacji. Szczerze mówią spodziewałem się wyższego poziomu rywala. W końcu dobry mecz zagrał nasz bramkarz i pomógł nam zachować czyste konto, bo jakieś sytuacje Karkonosze miały. W każdym meczu chcemy grać o zwycięstwo, jeśli będą one przychodzić siłą rzeczy włączymy się do walki o awans do III ligi dolnośląsko - lubuskiej co jest naszym celem.

2012-09-19 11:58