134.98

52.30

20.49

5.87

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-15 o godzinie 16:00.

korona czeska korona czeska 1 CZK 0.172

MOS liga koszykówki dla Aresztu Śledczego!

Zgodnie z przypuszczeniami zwycięzcą tegorocznej MOS ligi koszykówki został zespół Aresztu Śledczego. W niedzielnym wielkim finale koszykarze AŚ pokonali Kry-Cha Bus 63-49, co pozwoliło im zakończyć sezon z kompletem zwycięstw, gdyż Areszt Śledczy nie znalazł też pogromcy w sezonie zasadniczym.

Mecz finałowy zgromadził całkiem spory tłumek na balkonie hali MOS przy Skłodowskiej, który żywo reagował na boiskowe wydarzenia. Od początku spotkania ton wydarzeniom na boisku nadawali faworyci wśród których brylował Marcin Kowalski (20 pkt.), a walkę pod tablicami opanował Dariusz Połubiński (11 pkt.). Ze strony Kry-Chy po raz kolejny świetny mecz rozegrał Maciej Miłoń rzucając 24 pkt. co jednak przy słabszej skuteczności partnerów nie pozwoliło autobusiarzom na pokonanie AŚ.
W meczu o III miejsce po dramatycznej walce Seniorzy Bolesławiec pokonali Orange Tesco 74-73! Świetną partię po stronie zwycięzców zaliczył Tomasz Wilas gromadząc 38 punktów! Po drugiej stronie niewiele gorzej spisał się Robert Walaszek mogący pochwalić się dorobkiem 34 oczek.
Po zakończeniu spotkań odbyła się uroczysta ceremonia zamknięcia koszykarskich rozgrywek. Wręczono puchary i medale zarówno w klasyfikacji drużynowej jak i kategoriach indywidualnych, a dekoracji zawodników dokonał dyrektor MOS-u Zenon Brykner. Z ligą rozstajemy się do jesienie i czekamy na kolejny sezon oby jeszcze lepszy niż obecny!