NO2
5.30
ug/m3
O3
55.80
ug/m3
PM10
7.90
ug/m3
PM2.5
5.80
ug/m3
Pogoda w Jeleniej Górze
bezchmurnie
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- Mechanik Samochodowy (2026.06.19)
Sprzedam:
- Szafka biały lakier z dodatkiem szarego (2026.06.18)
Różne:
- Zakupy na telefon (2026.06.17)
Dam pracę:
- Dam prace pomoc w pracach ogród/budowa795 (2026.06.16)
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
- ziutek:
› Polski komiks pojedzie do Bergamo. BWA Jelenia Góra...
2026.06.26 17:31
- MarekG:
› Jelenia Góra: ukradł alkohol i zaatakował ochroniarz...
2026.06.26 17:06
- Wedrowiec:
› Książnica Karkonoska zaprasza na galę konkursu plast...
2026.06.26 16:51
- maciek:
› Jelenia Góra: ruszyła wtórna kontrola w SP nr 10 po...
2026.06.26 16:06
- Karkonoszak:
› Książnica Karkonoska zaprasza na galę konkursu plast...
2026.06.26 15:46
![]() |
dolar amerykański | 1 USD | 3.7599 |
![]() |
euro | 1 EUR | 4.2869 |
![]() |
frank szwajcarski | 1 CHF | 4.6511 |
![]() |
funt szterling | 1 GBP | 4.9695 |
![]() |
korona czeska | 1 CZK | 0.1767 |
|
Ilość: |
Przelicznik: 0 PLN |
Podgórzyn kolejny raz w gronie najlepszych samorządów
Podgórzyn kolejny raz w gronie najlepszych samorządów w Polsce według "Rankingu Rzeczpospolitej".W dniu 18 lipca 2011 r. w Warszawie miała miejsce uroczysta gala wręczania wyróżnień w ogólnopolskim rankingu samorządów. W imieniu wójta gminy Podgórzyn, z rąk Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka nobilitujące wyróżnienie w kategorii "Najbardziej innowacyjne gminy wiejskie" odebrał z-ca Wójta Marek Piwowarski. W kategorii gmin wiejskich Podgórzyn uplasował się na wysokim - drugim miejscu w Polsce.
Koleje duże wyróżnienie dla podgórzyńskiego samorządu to 28 lokata w ogólnopolskim rankingu samorządów najbardziej dbających o rozwój i podniesienie jakości życia - w kategorii gmin wiejskich. W rankingu tym Podgórzyn został trzecim najlepszym samorządem województwa dolnośląskiego - po Świdnicy i Zgorzelcu.
Ogólnopolski Ranking Samorządów 2011 przeprowadzony został w trzech kategoriach, tj. miast na prawach powiatu, pozostałych gmin miejskich i miejsko-wiejskich oraz gmin wiejskich. Ranking był dwuetapowy, najpierw wybrano te miasta i gminy, które w najlepszy sposób zarządzały finansami w latach 2007-2010 i jednocześnie najwięcej w tym czasie inwestowały. Dane z Ministerstwa Finansów o:
- dynamice wzrostu wydatków majątkowych (pomniejszonych o środki unijne) w przeliczeniu na 1 mieszkańca w latach 2007-2010,
- wartości środków UE w przeliczeniu na mieszkańca, które w latach 2008-2010 wpłynęły na rachunek budżetu gminy,
- zadłużeniu samorządu w stosunku do dochodów latach 2007-2010,
- nadwyżce operacyjnej w stosunku do dochodów w latach 2007-2010,
- dynamice wzrostu dochodów własnych w latach 2007-2010,
- relacji nakładów inwestycyjnych do przyrostu zadłużenia w latach 2007 -2010,
- dynamice wzrostu wydatków ogółem na jednego mieszkańca w wybranych działach w poszczególnych latach w okresie 2007-2010,
- transporcie i łączności oraz ochronie środowiska
zadecydowały o zakwalifikowaniu się danego samorządu (bądź nie) do drugiego etapu.
Podgórzyn wraz z 564 samorządami zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu, podczas którego kapituła oceniała władze poszczególnych gmin pod względem sprawnego działania, współpracy z otoczeniem, przedsiębiorczości, sytuacji ekonomicznej - na podstawie danych:
- udziału wydatków na realizację kontraktów z organizacjami pozarządowymi w wydatkach ogółem w latach 2007-2010,
- liczby złożonych wniosków o dofinansowanie organizacji pozarządowych w latach 2007-2010,
- wydatków mieszkaniowych w przeliczeniu na 1 mieszkańca w okresie 2007-2010,
- wyników testu szóstoklasistów oraz gimnazjalistów w 2010 r.,
- liczby nowych podmiotów gospodarczych działających na terenie gminy w latach 2007-2010 w przeliczeniu na 1000 mieszkańców,
- funkcjonowaniu w oparciu o metody/narzędzia wspomagania zarządzania,
- udziału wydatków na promocję gminy w wydatkach ogółem w latach 2009-2010,
- czy sprawozdanie finansowe było badane przez niezależnego biegłego rewidenta,
- współpracy z jednostkami pomocniczymi.
- oceny wiarygodności kredytowej, budżetu zadaniowego i mierników określających stopień realizacji celów budżetowych,
- wspieraniu rozwoju przedsiębiorczości,
- inicjatywy w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego,
- czy gmina powołała lub należy do związków komunalnych lub lokalnych stowarzyszeń.
"Rzeczpospolita" już po raz 13 -ty wyłoniła najlepsze samorządy w kraju. Miło nam poinformować Państwa o Naszych sukcesach.
UG Podgórzyn
Podziel się z innymi:
2011-07-20 17:21
› Jelenia Góra: ruszyła wtórna ...
2026-06-22
komentarze: 9
› Pamięć Kolejowych Pokoleń - ...
2026-06-18
komentarze: 16
› Jelenia Góra: usiłowali wł...
2026-06-17
komentarze: 8
› Słowa, które ranią. Międzyna...
2026-06-19
komentarze: 12
› Krajowa Mapa Zagrożeń Bezp...
2026-06-21
komentarze: 7







MZK JELENIA GÓRA
PKS JELENIA GÓRA
PKP
The:protocol