Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

bezchmurnie

18.97°C 1020 hPa 74%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Usługi:
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- Mechanik Samochodowy (2026.06.19)
Sprzedam:
- Szafka biały lakier z dodatkiem szarego (2026.06.18)
Różne:
- Zakupy na telefon (2026.06.17)
Dam pracę:
- Dam prace pomoc w pracach ogród/budowa795 (2026.06.16)
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2026-06-25)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.772
euro euro 1 EUR 4.2878
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.6516
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9754
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.177
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Ruszą kolejne wyciągi

Jeżeli pozwoli pogoda, w ten weekend ruszą kolejne wyciągi w Masywie Śnieżnika i w Czarnej Górze. Od zeszłego tygodnia można już jeździć na części tras w Szklarskiej Porębie, Zieleńcu i Karpaczu.

Od 4 grudnia pracuje wyciąg na Szrenicę, przejezdna jest jednak tylko jedna trasa. Do środy w Szklarskiej Porębie była odwilż i padał deszcz, wczoraj sypnęło śniegiem i złapał mróz. Na stokach uruchomiono armatki śnieżne. Jeżeli pogoda utrzyma się, otwierane będą pozostałe trasy zjazdowe na Szrenicy.

W zeszłym tygodniu uruchomiono cztery wyciągi w Karpaczu. - Jeżeli będzie dobra pogoda, w piątek i sobotę również pozostałe wyciągi zaczną pracę - zapowiada Elżbieta Gołębiowska z informacji turystycznej w Karpaczu.

W Zieleńcu pracuje pięć wyciągów, w tym sześcioosobowa kanapa Winterpol. Na stokach leży ok. 50 cm śniegu, wczoraj złapał mróz i rozpoczęło się dośnieżanie trasy. Ewa Kamyczek, prezes Stowarzyszenia Zieleniec reprezentującego branżę turystyczną: - Prawdopodobnie w tym tygodniu ruszą pozostałe nasze wyciągi.

W rejonie Masywu Śnieżnika na razie jeździć można na czterech trasach w kompleksie Czarna Góra. W weekend uruchomione mają zostać również pozostałe stoki, m.in. osiem tras zjazdowych w Czarnej Górze. Jutro od nocnych zjazdów ma zacząć się sezon narciarski w Lądku-Zdroju. Podobnie jak w Kamienicy - drugim co do wielkości kompleksie narciarskim Masywu Śnieżnika.

- Na stokach mamy ok. 40 cm śniegu. Czekamy na mróz, który poprawi warunki i pozwoli na dośnieżanie stoku - mówi Czesława Ostaszewska-Gibki, współwłaścicielka stacji narciarskiej Kamienica.

Gazeta Wyborcza

Podziel się z innymi:

2010-12-10 18:24

Przybornik
Najczęściej czytane

› Pamięć Kolejowych Pokoleń - ... czas 2026-06-18
komentarze komentarze: 16


› Jelenia Góra: ruszyła wtórna ... czas 2026-06-22
komentarze komentarze: 6


› Jelenia Góra: usiłowali wł... czas 2026-06-17
komentarze komentarze: 8


› Słowa, które ranią. Międzyna... czas 2026-06-19
komentarze komentarze: 12


› Krajowa Mapa Zagrożeń Bezp... czas 2026-06-21
komentarze komentarze: 7