Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie umiarkowane

1.17°C 1016 hPa 88%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2025-12-03)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.6333
euro euro 1 EUR 4.2312
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.5312
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.8244
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1753
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Egzotyczna lekcja w Kowarach

Wolontariusze z różnych stron świata odwiedzili miasto. Przez tydzień prowadzili zajęcia w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kowarach. Czego zazdroszczą nam goście?
Thiago Mattos z Brazylii, Jessica Prodo z Kanady i Elianna Caycho z Peru w mieście spędzili tydzień. Przyjechali do Kowar w ramach programu PEACE - lekcja tolerancji. Jest on realizowany w Polsce przez studenckie stowarzyszenie AIESEC działające przy Szkole Głównej Handlowej. Ideą programu jest poznawanie kultur różnych krajów, przełamywanie stereotypów oraz czynienie młodych ludzi bardziej otwartymi na świat.
- Przedstawiamy państwa z których pochodzimy - mówi Jessica. - Opowiadamy o ich kulturze, życiu codziennym, problemach jakie są w naszych ojczyznach.
- Chcemy pokazać młodzieży z państw, do których jeździmy, że świat to nie tylko to, co widzą każdego dnia wokół siebie - opowiada Thiago.

Zdaniem Elianny Polacy powinni cieszyć się, że jest u nas łatwy dostęp do edukacji. Natomiast w Peru wygląda to zupełnie inaczej. - U nas tylko szkoła podstawowa jest darmowa. Za naukę w szkole średniej trzeba płacić - opowiada Peruwianka. Mieszkańcy jej kraju zmagają się z głodem i biedą, szczególnie w małych miasteczkach i wsiach. - Są miejscowości gdzie nie ma nawet prądu czy wody - kontynuuje Elianna.

Młodzi wolontariusze są pod wrażeniem naszego kraju i tradycyjnej polskiej gościnności. - Wszyscy są dla nas mili i bardzo otwarci - dzieli się wrażeniami Jessica. Dla Thiago Polska to kraj zdecydowanie egzotyczny. - Pierwszy raz w życiu widziałem śnieg - śmieje się Brazylijczyk. - W moim kraju w zimie średnia temperatura to 22 stopnie.

Więcej na stronie Gazety Wrocławskiej

Podziel się z innymi:

2006-03-27 12:22

Przybornik
Najczęściej czytane

› Rozświetlenie Jeleniogórsk... czas 2025-12-01
komentarze komentarze: 0


› Zamknięcie tras rowerowyc... czas 2025-12-01
komentarze komentarze: 0


› Trudne warunki na droga... czas 2025-12-01
komentarze komentarze: 0


› Zatrzymany za posiadani... czas 2025-12-01
komentarze komentarze: 0


› Jarmark Świąteczny 2025... czas 2025-12-01
komentarze komentarze: 0