Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie małe

26.75°C 1020 hPa 49%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Usługi:
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- Mechanik Samochodowy (2026.06.19)
Sprzedam:
- Szafka biały lakier z dodatkiem szarego (2026.06.18)
Różne:
- Zakupy na telefon (2026.06.17)
Dam pracę:
- Dam prace pomoc w pracach ogród/budowa795 (2026.06.16)
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2026-06-23)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.7554
euro euro 1 EUR 4.2842
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.6371
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9646
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.177
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Koniec edycji programu "Bezpieczna w swoim mieście"

31 maja 2010 roku o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbyło się ostatnie spotkanie w ramach programu prewencyjnego "Bezpieczna w swoim mieście" - kurs samoobrony dla kobiet. Kurs zakończył się wręczeniem certyfikatów dla uczestniczek.

Inauguracja programu odbyła się 15 kwietnia br. Deklarację udziału w programie złożyło 55 pań, jednak do końca wytrwały 34 , które to otrzymały certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu samoobrony. Certyfikaty wręczał Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze - insp. Zbigniew Ciosmak oraz Prezydent miasta Jeleniej Góry - Marek Obrębalski, który objął program honorowym patronatem.
W ramach programu odbyło się 12 spotkań po 1,5 godziny. Zajęcia podzielone były na część teoretyczną i praktyczną.
Głównym celem kursu samoobrony , jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek, do uniknięcia lub w razie potrzeby odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie. Specjalistyczne zajęcia, są w stanie przygotować praktycznie każdego człowieka , do odparcia agresywnego ataku. Przy czym, pod pojęciem "odparcia ataku" należy również rozumieć sytuacje, w których sprawca , na skutek działań napadniętego odstępuje od swojego zamiaru.
Zajęcia te miały na celu podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczestniczek kursu, nauczenie ich prostych i niezawodnych technik walki wręcz, a także podniesienie świadomości prawnej w kwestii zapobiegania przemocy w rodzinie i w relacjach międzyludzkich.
Wykłady i zajęcia samoobrony prowadzili instruktorzy walki wręcz, prelekcje prowadzone były przez specjalistę ds. prewencji kryminalnej, jak również wykłady i ćwiczenia , prowadził policyjny psycholog.
Kurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Już są pierwsze panie, które zadeklarowały swój udział w kolejnej edycji kursu. Jesienią tego roku być może kurs samoobrony zostanie zorganizowany w Janowicach Wielkich.

KMP JG

Podziel się z innymi:

2010-06-02 17:01

Przybornik
Najczęściej czytane

› Pamięć Kolejowych Pokoleń - ... czas 2026-06-18
komentarze komentarze: 12


› Słowa, które ranią. Międzyna... czas 2026-06-19
komentarze komentarze: 9


› Wyniki i tabela po 30. ... czas 2026-06-13
komentarze komentarze: 18


› Jelenia Góra: ruszyła wtórna ... czas 2026-06-22
komentarze komentarze: 3


› Jelenia Góra: dzieci uczył... czas 2026-06-14
komentarze komentarze: 5