96.70

109.30

14.79

6.24

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-02 o godzinie 07:00.

Będzie trzeci mecz w Lublinie

Koszykarzom Sudetów Jelenia Góra nie udało się zapewnić ligowego utrzymania na własnym parkiecie. W drugim meczu fazy play - out Sudety przegrały ze Startem Lublin 48:63.

Koszykarze Sudetów nie wytrzymali presji psychicznej związanej z tym pojedynkiem i momentami sprawiali wrażenie jakby nie do końca wierzyli w możliwość wygranej ze Startem i zakończenia z powodzeniem już w Jeleniej Górze walki o dalszy ligowy byt. Teraz szansy na utrzymanie nasza drużyna musi szukać podczas trzeciego pojedynku w Lublinie jednak po tym co pokazali w dzisiejszym meczu trudno być optymistą. Sudety były gorsze od Startu w każdym elemencie gry, także mentalnie, a wynik zmagań jest zdecydowanie lepszy niż ich gra. Nasza drużyna zaprezentowała fatalna skuteczność rzutową, wyraźnie przegrywając także walkę pod tablicami. W Sudetach jedynym graczem który nie zawiódł był Rafał Niesobski, reszta zagrała poniżej swoich możliwości. Katastrofalnie wyglądały poczynania jeleniogórzan na parkiecie zwłaszcza pod koniec drugiej i w trzeciej kwarcie oraz na początku ostatniej odsłony. Okres pomiędzy 19 a 34 minutą nasz zespół przegrał aż 6:30. W tym fragmencie meczu jeleniogórzanie nie mieli żadnego pomysłu na sforsowanie obrony gości, sami oddając seriami rzuty z nieprzygotowanych pozycji, zwłaszcza za trzy punkty. Gospodarze nie radzili sobie z liderem Startu i jednocześnie najlepszym strzelcem I ligi Tomaszem Celejem. Wcześniej gra jeleniogórzan mogła dawać nadzieję że Sudetom uda się wygrać. Po pierwszej kwarcie nasza drużyna przegrywała tylko 17:20, w drugiej dość długo mimo prowadzenia rywali nie pozwalała im na odskoczenie na dystans większy niż kilka punktów. W 18 minucie nasza drużyna przegrywała tylko 27:29 jednak potem nastąpiło wspomniane wcześnie 15 minut spotkania, które wstrząsnęło halą na Sudeckiej. Gdy w 34 minucie Start prowadził 59:33 gracze z Lublina wyraźnie odpuścili co pozwoliło gospodarzom na zniwelowanie części strat. Ostatecznie pojedynek zakończył się wygraną gości 63:48 i tym samym o tym który z zespołów utrzyma się w I lidze zdecyduje trzeci mecz 7 kwietnia w Lublinie.

Sudety Jelenia Góra – Start Lublin 48:63 (17:20, 10:17, 6:13, 15:13)
Sudety: Niesobski 18, Samiec 8, Czech 7, Minciel 7, Urbaniak 3, Szymański 3, Bodziński 2, Klimek, Zarzeczny, Bukowiecki.

2010-03-31 19:30