89.51

53.91

14.22

8.11

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-17 o godzinie 07:00.

16.21°C 1011 hPa 61%

- Do do kibic:
Zestaw par 24. kolejki A klasy
czas 2024.05.16 22:33

- zasx:
Ścieki z gminy Podgórzyn wpływają prosto do stawu w...

Sudety wywożą wygraną z Katowic

W meczu drużyn zamykających tabelę I ligi koszykarzy Jelenia Góra pokonały na wyjeździe AZS AWF Katowice 63:61. Mecz w Katowicach poza kilkoma pierwszymi minutami, kiedy to przewagę mieli gospodarze był dość wyrównany, ze wskazaniem na Sudety. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis po 34. Po zmianie stron nasza drużyna, mimo że w tym okresie jeleniogórzanie radzili sobie bez Jakuba Czecha, który odczuwał skutki podkręcenia kostki na jednym z treningów nadawała ton wydarzeniom na parkiecie. Dobrą partię rozgrywali młodzi, wysocy Wojciech Klimek i Paweł Minciel. Udanie poczynaniami Sudetów kierował Alan Urbaniak i gospodarze momentami nie mieli zupełnie koncepcji na pokonanie naszej obrony. Na minutę przed końcem Sudety wygrywały różnicą dziesięciu punktów, jednak jeleniogórzanie kiepsko rozegrali końcówkę. Gospodarze m.in. dwukrotnie trafili za trzy punkty i w ostatnich sekundach zrobiło się nerwowo. Na szczęście nasi gracze potrafili utrzymać minimalną przewagę do ostatniej syreny.

AZS AWF Katowice – Sudety Jelenia Góra 61:63 (17:19, 17:15, 7:14, 20:15)
Sudety: Klimek 15, Niesobski 13, Samiec 12, Minciel 9, Urbaniak 7, Czech 5, Czekański 2.

2010-03-03 20:11